فهرست این مقاله

شیشه خم هود

تولید انواع شیشه خم هود در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه خم هود

شیشه خم هود

امروزه چه در نمای خارجی ساختمان ها و چه در نمای داخلی استفاده از شیشه های خم یک اصل محسوب می شود که روز به روز در حال فراگیر شدن است ، نمای بسیار زیبا و متفاوت این نوع شیشه ها هر فردی و با هر سلیقه ای را مجاب به استفاده از این نوع شیشه ها خواهد کرد در این مقاله به یکی دیگر از انواع شیشه خم یعنی شیشه خم هود می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی شیشه خم هود در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغار کرد که به یاری خدا تا کنون بیش از ۱۰۰ طرح مختلف شیشه های خم هود را تولید کرده است ، ساخت شیشه های خم هود نسبت به سایر شیشه های خم زمان بیشتری را نیاز دارد .

 

فرآیند تولید شیشه خم هود

در ابتدا طرح و ابعاد شیشه خم باید تعیین گردد چرا که اغلب شیشه های خم هود به صورت رنگی و طرح دار می باشد به همین دلیل قبل از اینکه مراحل تولید شیشه خم آغاز شود باید شیشه را وارد دستگاه چاپ کرده و طرح و رنگ مورد نظر روی شیشه اعمال خواهد شد بنابراین پس از اینکه برش شیشه توسط دستگاه CNC صورت گرفت و با دستگاه چاپ به رنگ مورد نظر تبدیل شد فرآیند خم کردن شیشه آغاز می شود .

در این مرحله قالب فلزی شیشه خم هود ساخته می شود زیرا فقط با ساخت قالب می توان شیشه را با شعاع خم مورد نظر تولید کرد البته توجه داشته باشید که این مرحله بسیار زمانبر و طاقت فرساست سپس شیشه را به هماره قالب فلزی وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود تا اینکه به طور کامل به شکل قلب فلزی درآید .

در نهایت عملیات سردسازی شیشه خم هود تولید شده در اتاق های تعبیع شده با دمای زیر صفر درجه انجام می شود در این مرحله شیشه به حالت نیمه سکوریت تبدیل خواهد شد و پس از چند دقیقه می توان شیشه را از اتاق سرسازی خارج کرد .

 

شیشه خم هود رنگی

به طور کلی دو نوع شیشه خم رنگی برای هودهای آشپزخانه تولید می شود در حالت اول از شیشه های رنگی ساده و دو رو نما استفاده می شود اما در حالت دوم شیشه با استفاده از دستگاه چاپ رنگ خواهد شد حتی می توان تصویرهای مختلفی را روی شیشه چاپ کرد ، شیشه خم هود رنگی نسبت به شیشه های خم ساده قیمت بیشتری دارد .

 

شیشه خم هود سکوریت

برای هودهایی که در مراکز اداری و تجاری نصب شده اند و دمای بسیار بالایی در فضای آشپزخانه ایجاد می شود بهتر است که از شیشه خم سکوریت استفاده کرد چرا که دمای بیش از حد استاندارد ممکن است موجب ترک خوردن شیشه های خام شود ، تولید اینگونه از شیشه های خم به شکلیست که پس از خارج کردن شیشه خم از کوره و انجام فرآیند سردسازی شیشه آن را وارد کوره های مخصوص سکوریت می کنیم .

 

شیشه خم هود لمینت

اگر هودهای تعبیه شده در آشپزخانه ابعاد بیش از ۱ متر مربع در نظر گرفته شده و در واقع احتمال شکستن شیشه وجود داشته باشد شیشه خم لمینت انتخاب مناسبی خواهد بود ، در تولید این نوع شیشه های خم از دو شیشه خم با ابعاد یکسان استفاده می شود که شیشه ها توسط لایه PVB یا SGP به هم چسبیده می شود ، شیشه خم هود لمینت قیمت بسیار بالایی داشته و در اغلب ساختمان های اداری و تجاری استفاده می شود .

 

شیشه خم هود طرح دار

طرح های مختلفی را می توان با استفاده از دستگاه سندبلاست و چاپ روی شیشه خم ایجاد کرد به طور مثال روی برخی از شیشه های خم تصاویر سه بعدی رنگی چاپ می شود ، چنانچه طرح خاصی جهت تولید شیشه خم هود دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه خم هود رامات

طرح های جدید هود شیشه ای دارای خطوط افقی سندبلاست است به طوری که ابتدا شیشه خم لاکوبل تولید شده سپس توسط دستگاه سندبلاست خطوط افقی رامات روی شیشه ایجاد می شود .

 

 

جهت سفارش شیشه خم هود به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه خم هود و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم هود مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه خم هود تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم و حذف واسطه ها با قیمت بسیار مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار می گیرد .

 

شیشه خم هود

شیشه خم هود

شیشه خم هود

شیشه خم هود

شیشه خم هود

شیشه خم هود

شیشه خم هود

شیشه خم هود

شیشه خم هود

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم هود در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.luxairhoods.com

تیم تحریریه کولیوند