فهرست این مقاله

شیشه خم ویترینی

تولید شیشه خم ویترینی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                         0912823524202188621912

 

شیشه خم ویترینی

 

شیشه خم ویترینی

در گذشته فقط شیشه های مسطح وجود داشت اما رفته رفته با پیشرفت های بسیار چشمگیر در صنعت شیشه شاهد تولید شیشه های قوس دار یا خم در ابعاد مختلفی هستیم ، یکی از متداول ترین طرح های شیشه خم با نام شیشه خم ویترینی شناخته شده است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه های خم از جمله شیشه خم ویترینی را تولید کرده است که برای مشاهده ی آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید شیشه های خم ویترینی به گونه ای است که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید .

 

شیشه خم ویترینی – سکوریت

در واقع شیشه های سکوریت از مقاومت بیشتری نست به شیشه های خم برخوردار است به عبارتی آب شیشه گرفته خواهد شد ، این نوع شیشه ها در برابر حرارت زیاد نیز از خود مقاومت نشان می دهد .

 

شیشه خم ویترینی – لمینت

چنانچه ابعاد شیشه خم ویترین بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB شیشه ها به یکدیگر چسبیده خواهند شد .

 

شیشه خم ویترینی – رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان بهتر است که از شیشه های خم رنگی برای تولید شیشه ویترینی استفاده کرد ، به طور مثال برای ویترین چوبی قهوه ای باید از شیشه برنز بکار برد .

 

شیشه خم ویترینی – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه خم ویترینی – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم ویترینی – هوشمند 

خاص ترین طرح شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه خم هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه خم ویترینی – کریستال

به طور کلی شیشه های خم از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه خم ویترینی – ضخیم 

برای تولید شیشه های خم ویترینی با ابعاد بزرگ و بیش از حد استاندارد باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک ویترین با ابعاد 90 * 180 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه خم ویترینی – رفلکس 

در این طرح از شیشه های خم مدرن و لوکس از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه خم ویترینی – تاشو 

در این طرح از ویترین های شیشه ای مدرن شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم ویترین تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم ویترینی – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های خم 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

 

 

شیشه خم ویترینی - اینستاگرام

 

شیشه خم ویترینی - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه خم ویترینی

جهت اطلاع از قیمت شیشه خم ویترینی و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم ویترینی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم ویترینی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های سوپر کلیر و کریستال صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

شیشه خم ویترینی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم ویترینی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند