فهرست این مقاله

شیشه خم ویترین

تولید انواع شیشه خم ویترین در صنایع شیشه و آینه کولیوند                          0912823524202188621912

 

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

تولید شیشه های منحنی دار در طرح های گوناگون امروزه بسیار رواج پیدا کرده و به دلیل نمای زیبای این نوع شیشه ها هر شخصی را مجاب به استفاده از نمای شیشه ای خم می کند ، ویترین های شیشه ای در فروشگاه ها و مراکز تجاری با شیشه خم مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون قرار گرفته است .

شیشه خم ویترین هم یکی از محصولات زیر شاخه ی شیشه خم محسوب می شود که قطعا موجب نمای بهتر ویترین و همچنین بهتر دیده شدن اجناس داخل ویترین خواهد شد ، معمولا ویترین های شیشه ای در فروشگاه های کوچک به صورت استوانه ای و ویترین های شیشه ای مراکز تجاری و فروشگاه های زنجیره ای که امروزه تعداد آن ها با رشد بسیار چشمگیری در حال افزیش است به صورت افقی وجود دارد .

فروش شیشه خم ویترین در نمایندگی شیشه خم صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت از پیش ساخته و آماده نسیت بلکه با توجه به اندازه دقیق ویترین شیشه خم تولید خواهد شد در نظر داشته باشید که ویترین ها دارای ابعاد مختلفی هستند .

 

نحوه تولید شیشه خم ویترین

برای تولید شیشه های منحنی دار ویترین شیشه ای بای ابتدا طرح ویترین تعیین گردد ، در این مرحله کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند با ارائه طرح های مختلف متتاسب با طراحی داخلی فروشگاه ، شما را در انتخاب طرح ویترین کمک خواهد کرد پی از اینکه طرح ویترین توسط شما انتخاب شد نوبت به تولید شیشه خم ویترین در کارگاه می رسد .

در این مرحله در گام اول ضخامت شیشه ویترین با توجه ابعاد و طرح آن مشخص می شود لذا اگر ضخامت شیشه با توجه به ویترین شیشه به صورت استاندارد تعیین نشود به طور حتم پس از مدت کوتاهی شیشه خم ویترین در اثر فشار و کوچکترین ضربه ای شکسته خواهد شد و بدین ترتیب خسارت های فراوانی به شما مشتریان گرامی وار می شود .

بنابراین اجازه بدهید ضخامت شیشه های خم ویترین توسط کارشناسان ما تعیین گرد و برای اینکه هزینه ی شیشه 20 درصد کمتر شود خود را به دردسر نیندازید ، در گام بعدی شیشه توسط دستگاه CNC برش داده می شود که علت استفاده از میز برش CNC حساسیت ابعاد شیشه خم ویترین است به عبارتی باید شیشه دقیق برش داده شود .

در مرحله سوم دور شیشه برش داده شده را با دستگاه دیاموند ابزار می زنیم که اینکار موجب زیباتر شدن شیشه و همچنین جلوگیری از آسیب به دست افراد خواهد شد ، در آخرین مرحله از تولید شیشه خم ویترین ، قالب فلزی شیشه ساخته خواهد شد که در این مرحله با توجه به الگوی شیشه خم قالب فلزی ساخته می شود سپس شیشه را به همراه قالب فلزی وارد کوره می کنیم پس از اینکه شیشه کاملا به شکل قالب درامد آن را از کوره خارج کرده و عملیات سردسازی شیشه خم ویترین انجام می شود .

دقت نظر داشته باشید که برای هر شیشه خم ویترین باید یک قالب فلزی ساخته شود که ساخت قالب هم زمانبر بوده و هم پیچیدگی های خاص خودش را دارد به همین دلیل است که قیمت شیشه خم یا قوس دار با شیشه های مسطح تفاوت فراوانی دارد .

 

انواع شیشه خم ویترین در صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • شیشه خم L
  • شیشه خم U
  • شیشه خم استوانه ای
  • شیشه خم S
  • شیشه خم گرد
  • شیشه خم C

 

شیشه خم ویترین کریستال

به کرات در مقاله های دیگری در رابطه با ویژگی های شیشه کریستال شرح داده شده است ، استفاده از شیشه کریستال در نماهای شیشه ای موجب زیباتر شدن پروژه خواهد شد پیرو این موضوع ساخت ویترین شیشه ای با شیشه کریستال هم به طبع زیبایی و جذابیت ویترین را دوچندان می کند لذا اگر بحث هزینه در اولویت شما وجود ندارد بهتر است که برای اجرای پروژه شیشه خم ویترین از شیشه کریستال استفاده شود .

لازم به ذکر است با تولید شیشه کریستال ایرانی تحت عنوان شیشه وین وایت می توان از این نوع شیشه ها برای تولید شیشه خم ویترین استفاده کرد ، این نوع شیشه ها از قیمت کمتری نسبت به کریستال خارجی برخوردار هستند .

 

شیشه خم ویترین سوپرکلیر

شیشه های سوپر کلیر در واقع از نظر شفافیت بین شیشه های فلوت و کریستال قرار دارد به همین دلیل اشخاصی که قادر به خرید شیشه کریستال نمی باشند از این نوع شیشه ها استفاده می کنند ، شیشه خم ویترین سوپر کلیر یک پرده رنگ شفافیت کمتری نسبت به شیشه های خم کریستال دارد به همین دلیل از قیمت کمتری نیز برخوردار است .

 

شیشه خم ویترین سکوریت

برای تولید ویترین شیشه ای خم که با ابعاد بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده است باید از شیشه خم سکوریت شده استفاده کرد در غیر این صورت احتمال شکسته شدن شیشه بسیار زیاد خواهد بود به طو مثال برای اجرای ویترین شیشه ای یک فروشگاه با طول 170 سانتی متر ، عرض 80 سانتی متر شعاع 33 سانتی متر باید از شیشه خم ویترین سکوریت شده استفاده کرد .

 

شیشه خم ویترین لمینت

برای تولید شیشه های خم ویترین طلاشی فروش ها معمولا از شیشه های خم لمینت شده استفاده می شود ، ساختار اینگونه شیشه ها طوریست که دو شیشه خم با ابعاد یکسان توسط لایه PVB به بکدیگر چسبیده می شوند ، در صورت استفاده از شیشه خم ویترین لمینت شده مقاومت شیشه بسیار بیشتر از شیشه های خم ساده می شود حتی اگر شکسته شود ذزات شیشه از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه خم ویترین رنگی

با استفاده از شیشه های خم رنگی دو رو نما می توان ویترین های شیشه ای رنگی را تولید کرد این نوع ویترین ها اغلب در مراکز فروش اسباب بازی های کوکان استفاده می شود ، به طور مثال برای اجرای درب شیشه ای یک فروشگاه اسباب بازی فروشی بهتر است که از شیشه های سکوریت آبی و بنفش استفاده کرد .

 

شیشه خم ویترین طرح دار 

برای تولید شیشه های طرح دار خم ابتدا شیشه توسط دستگاه سندبلاست و چاپ به حالت طرح دار تبدیل شده سپس به همراه قالب فلزی ساخته شده وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود .

 

شیشه خم ویترین 10 میل

در اغلب پروژه هایی که نیاز به استفاده از شیشه خم برای ویترین های شیشه ای است از شیشه خم 10 میل استفاده می شود زیرا هم مقاومت بالایی داشته و هم اینکه از وزن مناسبی برخوردار است البته در تعیین ضخامت شیشه خم ویترین مورادی چون ابعاد ویترین حائز اهمیت می باشد به عنوان مثال برای ویترین های شیشه ای با ابعاد 80 * 150 از شیشه های 10 میل بکار برده می شود .

 

شیشه خم ویترین فروشگاه

در فروشگاه هایی که طراحی دکوراسیون داخلی به صورت مدرن اجرا شده است اغلب از شیشه های خم جهت اجرای ویترین شیشه ای استفاده شده است ، ویترین شیشه ای را می توان با فریم و فریم لس تولید کرد .

 

شیشه خم ویترین حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ کرد به طور مثال در برخی از پروژه ها لوگو روی ویترین شیشه ای خم حکاکی می شود ، برای تولید شیشه خم ویترین حکاکی شده ابتدا شیشه طرح مورد نظر روی شیشه ایجاد شده سپس شیشه جهت خم شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود .

شیشه خم ویترین حکاکی شده محبوب ترین طرح شیشه های خم ویترینی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های خم به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه خم ویترین هوشمند

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف تبدیل می شود ، این نوع از ویترین های شیشه ای برای طلا فروشی ها و فروشگاه های با اجناس گران قیمت مناسب است لازم به ذکر است شیشه خم ویترین هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه خم ویترین هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است . قیمت شیشه خم ویترین هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های خم ویترینی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه خم ویترین اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های خم که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد ، شیشه خم ویترین اسیدکاری شده در چین برای اجرای پروژه هایی نظیر اجرای ویترین شیشه ای طلافروشی استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه خم ویترین ضخیم 

برای تولید شیشه ای خم ویترینی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک ویترین با ابعاد 80 * 240 سانتی متر باید از شیشه های 15 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم ویترین تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های تاشو استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز کردن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم ویترین تاشو استفاده کنید چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم ویترین 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های خم 20 میل استفاده کرد ، بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت مناسبی نیز برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل منحنی فقط در پروژه های لاکچری و مدرن بکار می رود به همین دلیل نیز مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

چگونه می توان شیشه خم ویترین را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد ؟

جهت اطلاع از قیمت شیشه خم ویترین و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120921419517809128235242 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم ویترین مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم ویترین در صنایع شیشه و آینه کولیوند با شیشه های فلوت و کریستال با کیفیت +A انجام می پذیرد در ضمن خدمات نصب شیشه های خم هم توسط تیم فنی مجرب انجام می شود .

 

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم نرده

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم نشکن

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین 

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

شیشه خم ویترین

 

جهت مسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم ویترین در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glastory.net

 

 

تیم تحریریه کولیوند