فهرست این مقاله

شیشه خم پنجره

تولید انواع شیشه خم پنجره در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه خم پنجره

 

شیشه خم پنجره

امروزه در همه کشورهای دنیا اجرای نمای شیشه ای فراگیر شده و اغلب مهندسان و طراحان ساختمانی از طرح های مختلف شیشه ای استفاده می کنند ، در بین نماهای شیشه ای به طبع نمای شیشه ای خم دارای محبوبیت بسیار زیادی است به طوری که در طرح های جدید از شیشه خم پنجره به عنوان شیشه های نمای ساختمان بکار می رود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های خم از جمله شیشه خم پنجره را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

جالب است بدایند که شیشه خم ساختمانی به الگوبرداری از ظروف شیشه ای خم تولید شد البته نحوه ساخت شیشه های خم ساختمانی کاملا متفاوت است به طوری که در برخی از موارد بیش از 10 ساخت صرف ساخت شیشه خم پنجره می شود .

 

فرآیند تولید شیشه خم پنجره در صنایع شیشه و آینه کولیوند

در ابتدا اندازه گیری دقیق و الگو بردازی از پنجره با استفاده از کاغذهای الگو ، متر و گونیا انجام می شود سپس فرآیند تولید شیشه خم در کارخانه آغاز خواهد شد به طوری که شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی شیشه خم پنجره ساخته می شود در این مرحله با استفاده از ورق های فلزی و دستگاه جوش قالب در طرح مورد نظر ساخته می شود .

در آخرین مرحله شیشه به همراه قالب فلزی ساخته شده داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود تا اینکه شیشه به طور کامل به حالت الگوی فلزی درآید در نهایت هم عملیات سردسازی شیشه خم پنجره ساخته شده در اتاقک های تعبیه شده صورت می گیرد .

 

شیشه خم پنجره – سکوریت

به طور کلی شیشه های خم پنجره به صورت سکوریت است به عبارتی شیشه خام جهت افزایش مفاومت به حالت سکوریت یا نشکن تبدیل می شود ، در این حالت برخلاف شیشه های ساده که با شکستن خطرات بسیار زیادی افراد پیرامون آن را تهدید خواهد کرد به دلیل پودر شدن شیشه آسیبی به کسی وارد نمی شود .

 

شیشه خم پنجره – لمینت

پس از تولید شیشه های خم سکوریت فعالان در صنعت شیشه موفق به تولید شیشه های سکوریتی شدند که حتی ذرات آن از هم جدا نمی شود به طوری که دو شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند ، این نوع شیشه ها با نام شیشه لمینت شناخته شده است .

 

شیشه خم پنجره – رنگی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های خم رنگی دو رو نما و یک رو نما نیز تولید می شود ، برای تولید شیشه های خم لاکوبل ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط پیسوله رنگ خواهد شد در نهایت هم به همراه قالب فلزی ساخته شده داخل کوره قرار داده می شود .

 

شیشه خم پنجره – دوجداره

در پروژه هایی که اولویت با جلوگیری از اتلاف انرژی یا کاهش میزان آلودگی صوتی است باید از شیشه های دوجداره خم استفاده کرد ، این نوع شیشه ها از دو شیشه سکوریت با ابعاد یکسان و اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی و گار آرگون تشکیل شده است .

 

شیشه خم پنجره – طرح دار

نوع دیگری از شیشه های خم پنجره که با استفاده از دستگاه سندبلاست طرح های مختلفی روی شیشه ایجاد می شود ، به طور مثال در ساختمان های ادرای لوگوی مجموعه روی شیشه ها سندبلاست می شود .

 

شیشه خم پنجره – استیند گلاس

یکی از شیشه های خم دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های سندبلاست ، اسید کاری ، حکاکی و رنگ آمیزی تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس به صورت دوجداره تولید می شود اما طرح آن تک جداره است .

 

شیشه خم پنجره – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های خم پنجره حکاکی کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه خم پنجره حکاکی شده جذاب ترین طرح شیشه های پنجره مدرن و جدید به شمار می رود این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و در ابعاد مختلفی تولید می شود ضمنا افراد را تحت تاثیر زیبایی منحصربقردی قرار می دهد .

 

شیشه خم پنجره – رفلکس

طرح دیگری از شیشه های خم نمای ساختمان که با نام های شیشه رفلکس و شیشه آینه ای شناخته شده است ، در صورت استفاده از این نوع شیشه ها نمای داخلی ساختمان از بیرون قابل مشاهده نیست .

 

شیشه خم پنجره – هوشمند 

در این طرح از شیشه های خم با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم پنجره هوشمند در کشورهای اروپای نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

قیمت شیشه خم پنجره هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاص ساختمانی استفاده می کنند . شیشه خم پنجره هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های خم معرفی شده است .

 

شیشه خم پنجره – کریستال

به طور کلی شیشه های خم از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه خم پنجره – مات 

به طور کلی شیشه های خم مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار نیز تولید خواهد شد این در حالیست که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه خم پنجره – ضد حرارت 

نوعی از شیشه های خم که در برابر حرارت بالا از خود مقاومت نشان می دهد این نوع شیشه ها در پروژه هایی نظیر اجرای دودبند شیشه ای مدرن ساختمان های بزرگ و برج ها استفاده می شود .

 

شیشه خم پنجره – رفلکس 

طرح خاصی از شیشه های خم مدرن و لاکچری که با استفاده از شیشه های رفلکس تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشخ هتی پنرجه معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه خم پنجره – ضخیم 

برای تولید شیشه های خم پنجره با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه نمای ساختمانی با ابعاد 120 * 230 سانتی متر باید از شیشه 15 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم پنجره – تاشو 

در این طرح از شیشه های خم شاهد سیستم تاشو پنجره خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم پنجره – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های خم 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ف شیشه های 20 میل فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

 

شیشه خم پنجره - اینستاگرام

 

شیشه خم پنجره - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه خم پنجره

برای اطلاع از قیمت شیشه خم پنجره و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم پنجره مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم پنجره در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مجهزترین کوره های مخصوص تولید شیشه خم صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

شیشه خم پنجره

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم پنجره در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.bentglassdesign.com

 

تیم تحریریه کولیوند