فهرست این مقاله

شیشه خم کابینت

تولید انواع شیشه خم کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

در صنعت شیشه با بهره گیری از مدرنترین دستگاه های اتوماتیک انواع شیشه های طرح دار تولید می شود برخلاف گذشته که فقط شیشه های مسطح مستطیلی و مربعی شکل تولید می شد ، با تولید شیشه خم تحولات بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها رخ داد تا جایی که اغلب مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی برای اجرای کابینت شیشه از شیشه خم کابینت استفاده می کنند .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1385 آغار کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه خم کابینت و سایر شیشه های خم را تولید و اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب ساست و صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند به نشانی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

با توجه به اینکه طراحی دکوراسیون مبحث بسیار گسترده ای محسوب می شود و هر روز شاهد متدهای جدیدی برای اجرای یک طراحی مدرن هستیم می توان با استفاده از شیشه خم کابینت برای اجرای کابینت شیشه ای به میزان قابل توجهی سطح طراحی دکوراسیون آشپزخانه را ارتقا داد .

 

فرآیند تولید شیشه خم کابینت

در ابتدا با توجه به شعاع خم کابینت باید قالب فلزی شیشه ساخته شود به طوری که با استفاده از ورق های فلزی و میله های فلزی شعاع خم مورد نظر ایجاد شده سپس میله و ورق به یکدیگر جوش داده می شوند در مرحله بعدی از تولید شیشه خم کابینت شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس به همراه قالب فلزی وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید .

در نهایت پس از اینکه شیشه از کوره خارج شدن عملیات سردسازی شیشه در اتاقک های با دمای زیر صفر درجه صورت می گیرد این بود خلاصه ای از فرآیند تولید شیشه خم کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند .

 

شیشه خم کابینت سکوریت

به طور معمول شیشه های خم پس از اینکه از کوره خارج می شوند به حالت نیمه سکوریت تبدیل می شوند اما برای تولید شیشه خم سکوریت باید پساز خارج کردن شیشه از کوره و انجام عملیات سردسازی شیشه باید مجددا شیشه را وارد کوره های مخصوص سکوریت کرد ، این نوع شیشه ها برای اجرای کابینت های شیشه ای با ابعاد بزرگ بکار می رود .

 

شیشه خم کابینت لمینت

در برخی از پروژه ها کابینت های شیشه ای به صورت فریم لس اجرا می شوند به عبارتی فقط از شیشه برای اجرای پروژه استفاده می شود در چنین طرح هایی باید از شیشه خم لمینت شده استفاده کرد ، این نوع شیشه ها از دو شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تشکیل شده است که توسط لایه های PVB و SGP به هم چسبیده شده اند ، شیشه  های خم کابینت لمینت در ابعاد و ضخامت مختلفی تولید می شود .

 

شیشه خم کابینت رنگی

امروزه رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی دارند به طوری که با ترکیب صحبح و اصولی رنگ ها می توان طراحی دکوراسیون داخلی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه خم کابینت رنگی به دو صورت دو رو نما و یک رو نما یا لاکوبل تولید می شود که در حالت اول از همان شیشه های رنگی ساده جهت تولید شیشه خم استفاده می شود .

برای تولید شیشه خم کابینت رنگی لاکوبل ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس شیشه توسط پیسوله های رنگی به رنگ دلخواه تبدیل می شود در نهایت جهت خم شدن وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا خواهد شد .

 

شیشه خم کابینت کریستال

شیشه های خم کابینت شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهتری انتخاب محسوب می شود ، شیشه خم کابینت کریستال در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه خم کابینت دوجداره

ساختار شیشه های خم دوجداره به گونه ای است که یک اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان قرار گرفته و دور آن با چسب های ماستیک پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه خم کابینت طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست می توان طرح های مختلفی را روی شیشه ایجاد کرد ، چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه خم کابینت حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریونگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم کابینت هوشمند 

جدبدترین طرح شیشه های خم کابینتی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

شیشه خم کابینت ضخیم

برای تولید شیشه های خم کابینتی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه کابینتی با ابعاد 100 * 140 سانتی متر باید از شیشه 12 میل بکار برد .

 

شیشه خم کابینت رفلکس

در این طرح از شیشه های خم مدرن و لاکچری از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، بنفش ، زرد و آبی وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه خم کابینت استین گلاس 

در این طرح از شیشه های خم از شیشه های استین گلاس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها از ترکیب سندبلاست ، حکاکی ، اسیدکاری و حکاکی تشکیل شده است ، شیشه های استین گلاس در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه خم کابینت تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های خم که از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، شیششه خم کابینت تاشو در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم کابینت تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود استفاده بهنیه خواهد شد .

 

شیشه خم کابینت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های خم 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه خم کابینت - اینستاگرام

 

شیشه خم کابینت - واتساپ

 

 

سفارش شیشه خم کابینت به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر صورت می گیرد

برای اطلاع از قیمت شیشه خم کابینت و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم کابینت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم از کارخانه با قیمت مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابین

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

شیشه خم کابینت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم کابینت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند