فهرست این مقاله

شیشه خم کابین

تولید انواع شیشه خم کابین در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                           0912823524202188621912

 

شیشه خم کابین

 

شیشه خم کابین

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن حتی انواع کابین ها به صورت تمام شیشه ای تولید می شوند به طوری که فقط یراق های استیل برای نصب این نوع کابین ها بکار می رود ، در این مقاله جدیدترین طرح کابین های تمام شیشه ای که با استفاده از شیشه خم کابین اجرا می شود را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1378 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های خم از جمله شیشه خم کابین را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ می پردازیم .

از شیشه خم کابین می توان برای تولید کابین شیشه ای آسانسور ، کابین شیشه ای دوش و … استفاده کرد که فرآیند تولید این نوع کابین ها به گونه ای است که ابتدا اندازه گیری دقیق و الگوگیری میز صورت گرفته سپس شیشه ها در ابعاد مورد نظر برش داده می شود و قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته خواهد شد در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده می شود .

 

شیشه خم کابین – سکوریت

اغلب کابین های شیشه ای با استفاده از شیشه های خم سکوریت تولید می شود چرا که مقاومت این نوع از شیشه های خم بسیار بیشتر از شیشه های خم ساده است حتی در صورتی که شیشه شکسته شود پودر خواهد شد .

 

شیشه خم کابین – لمینت

چنانچه ابعاد کابین شیشه یا بیش از حد استاندارد تعیین شود باید از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان ساخته شده سپس شیشه ها توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند به طوری که حتی اگر شیشه شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه خم کابین – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو یا تصاویر خانوادگی را روی کابین شیشه ای چاپ کرد .

 

شیشه خم کابین – رنگی

با توجه به تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی جهت اجرای کابین شیشه ای استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی که رنگ اصلی فضای داخلی کرم است باید از شیشه های سکوریت برنز استفاده کرد .

 

شیشه خم کابین – کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بیشتری برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه خم کابین محسوب می شود این نوع شیشه ها با ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل وجود دارد .

 

شیشه خم کابین – استوانه ای

خاص ترین نوع کابین های شیشه ای که با استفاده از شیشه های خم استوانه یا شکل اجرا می شود ، تولید این نوع از شیشه های خم نسایر به زمان بسیار زیادی دارد از همین رو گرانترین شیشه خم به شمار می رود .

 

شیشه خم کابین – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه های حکاکی شده در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه خم کابین – هوشمند

طرح جدیدی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم کابین در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده ی سایر کشورها  نیز قرار گرفته است .

قیمت شیشه خم کابین هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده در دنیا از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند ، شیشه خم کابین هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های خم معرفی شده است .

 

شیشه خم کابین – ضخیم

برای تولید کابین های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک کابین با ابعاد 100 * 150 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل سکوریت بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه خم کابین – رفلکس

طرح خاصی دیگری از شیشه های خم مدرن و لاکچری که با استفاده از شیشه های رفلکس تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی و آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه خم کابین – تاشو 

در این طرح از شیشه های خم شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و باز شو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم کابین - اینستاگرام

 

شیشه خم کابین - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه خم کابین به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید

برای اطلاع از قیمت شیشه خم کابین و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم کابین مورد نیاز خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم کابین در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از مدرنترین کوره های با درجه حرارت بسیار بالا صورت می گیرد ضمنا از شیشه های سوپر کلیر و کریستال جهت تولید این نوع کابین ها بکار می رود .

 

شیشه خم کابین

شیشه خم فروشگاه

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

شیشه خم کابین

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم کابین در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند