فهرست این مقاله

شیشه خم یخچال

تولید انواع شیشه خم یخچال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

در صنعت تولید یخچال و فریزز های خانگی و فروشگاهی اخبرا از شیشه های خم به عنوان شیشه ی نمای یخچال برای زیباتر شدن آن استفاده می کنند از همین رو صنایع شیشه کولیوند با تولید انواع شیشه خم یخچال در طرح های مختلف آماده همکاری با تولیدکنندگان محترم یخچال های خانگی و فروشگاهی می باشد .

برای تولید شیشه خم بخچال باید نکاتی را در نظر گرفت اول اینکه با توجه به دمای پایین یخچال ها باید شیشه خم طی فرآیندی کاملا به حالت سکوریت درآورده شود و نکته مهمی بعدی در رابطه با ضخامت شیشه می باشد چرا که ضخامت شیشه یخچال باید از ۱۰ میل به بالا در نظر گرفته شود ، نکته ی دیگر در تولید شیشه خم یخچال در مدت زمان نگهداری شیشه داخل کوره می باشد زیرا با توجه به اینکه شیشه خم یخچال در دمای زیر صفر درجه قرار می گیرد بهتر است که به طور کامل به سکوریت تبدیل شود .

شیشه خم یخچال های خانگی با شیشه های خم یخچال قنادی ها تفاوت دارد چرا که معمولا شیشه ی خم یخچال های قنادی به صورت لمینت شده می باشد، ابعاد شیشه بزرگ بوده و احتمال شکستن شیشه افزایش پیدا خواهد کرد .

 

نحوه تولید شیشه خم یخچال در صنایع شیشه و آینه کولیوند

در ابتدا باید اندازه گیری دقیق درب یخچال انجام شود سپس در کارگاه شیشه مورد نظر را طبق اندازه های گرفته شده برش دهیم توجه داشته باشید که شیشه های رنگی هم در صنایع شیشه و آینه کولیوند موجود می باشد ، در مرحله بعدی با توجه به شعاع شیشه خم یخچال باید قالب شیشه ساخته شود .

برای تولید قالب شیشه خم یخچال نیاز به ورق های فلزی است به صورتی که با ورق فلزی را در شعاع مورد نظر گرد گرده و آن را جوش خواهیم داد پس از تولید قالب ، کوره را روشن کردن و شیشه برش داده شده را به همراه قالب ساخته شده وارد کوره می کنیم پس از چند دقیق شیشه را از کوره خارج می کنیم و عملیات سردسازی انجام می شود .

در مرحله ی آخر تولید شیشه خم یخچال باید پس از اینکه شیشه را از کوره مخصوص خم کردن شیشه خارج کردیم برای سکوریت کردن آن باید شیشه خم را وارد کوره مخصوص سکوریت کرده و آن را طی فرآیندی به سکوریت تبدیل کنیم .

 

شیشه خم یخچال های بزرگ فروشگاهی   

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های خم را در ابعاد ۲ متر و ۳ متر هم تولید می کند اما نحوه محاسبه قیمت شیشه خم در ابعاد ویژه با شیشه خم معمولی متفاوت می باشد چرا که در این صورت شیشه ی دیگری را نمی توان وارد کوره کرد بنابراین کاملا طبیعیست که قیمت آن هم بالاتر از شیشه خم با ابعاد استاندارد باشد .

 

شیشه خم یخچال قنادی

اکثر قنادی ها از یخچال های با شیشه خم به دلیل زیبایی و جذابیت بیشتر برای مشتری استفاده می کنند از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند تعداد زیادی قالب فلزی شیشه های خم یخجال را به صورت پیش ساخته آماده کرده است .

برای تولید شیشه خم یخچال قنادی و سایر شیشه های های خم یخچال باید از شیشه های سکوریت شده استفاده کرد زیرا دمای یخچال معمولا پایین تر از صفر درجه می باشد و امکان شکستن شیشه در صورت خام بودن وجود دارد .

 

انواع شیشه خم یخچال تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند  

 

شیشه خم یخچال سکوریت

اگر ابعاد شیشه خم بیش از ۱ متر مربع در نظر گرفته شده است باید پس از اینکه شیشه به حالت خم تبدیل شد وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا شود تا اینکه به طور کامل به حالت سکوریت تبدیل شود .

 

شیشه خم یخچال رنگی

در برخی از فروشگاه ها از شیشه یخچال های با شیشه خم رنگی استفاده می شود برای تولید این نوع یخچال ها از شیشه سکوریت خم رنگی با ضخامت ۸ میل و ۱۰ میل بکار می رود ، به طور مثال برای یم یخچال قهوه ای رنگی باید از شیشه خم یخچال برنز استفاده کرد در این صورت رنگ یخچال با رنگ شیشه تطابق خواهد داشت .

 

شیشه خم یخچال طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال لولگوی کارخانه روی شیشه سندبلاست خواهد شد .

 

شیشه خم یخچال لمینت

برای  یخچال های بزرگ فروشگاهی باید از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد در این صورت حتی اگر شیشه ها در اثر ضربه شدیدی شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد ، برای تولید شیشه خم بخچال لمینت ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود .

 

شیشه خم یخچال

 

 

 

از چه طریقی می توان شیشه خم یخچال را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد ؟

برای اطلاع از قیمت شیشه خم یخچال و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه یخچال مورد نظر خود را به صورت حضوری سفرش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه خم یخچال در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

شیشه خم یخچال

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم یخچال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glastory.net 

 

تیم تحریریه کولیوند