فهرست این مقاله

شیشه دایره ای

تولید انواع شیشه دایره ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                             ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه دایره ای

 

شیشه دایره ای

در گذشته فقط شیشه های چهارگوش ساده مربعی و مستطیلی تولید می شد اما رفته رفته با رویکار آمدن دستگاه های پیشرفته و ابزارهای متنوع شیشه و آینه در طرح های مختلفی تولید شد ، در بین اشکال مختلف هندسی شیشه دایره ای شکل بیشترین کاربرد را داشته و در قسمت های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه و آینه در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۷۱ آغار کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ طرح مختلف شیشه و آینه های دکوراتیو از جمله شیشه دایره ای شکا را تولید کرده است براش مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

به طور کلی برای تولید شیشه دایره ای می توان از دو روش دستی و اتوماتیک استفاده کرد در حالت اول از ابزار گردبر برای برش شیشه گرد بکار برده می شود این روش برای شیشه های گرد با قطر کمتر از ۱۲۰ سانتی متر مناسب است اما در حالت دوم از دستگاه CNC و MASTER برای برش شیشه دایره ای بکار برده می شود به طوری که اندازه قطر شیشه به دستگاه داده شده سپس به صورت اتوماتیک شیشه برش داده خواهد شد .

 

شیشه دایره ای کریستال

از ظنر شفافیت شیشه های دایره ای به سه دسته شیشه های فلوت ، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است ، این نوع شیشه ها در ضخامت های ۶ میل ، ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل وجود دارد .

 

شیشه دایره ای سکوریت

برای تولید شیشه های دایره ای سکوریت ابتدا شیشه با قطر مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود ، شیشه های سکوریت مقاومت از مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های خام برخوردار است .

 

شیشه دایره ای رنگی

شیشه های رنگی نیز به دو دسته شیشه های رنگی ساده و شیشه رنگی لاکوبل تقسیم می شود ، شیشه های رنگی ساده به چند دسته شیشه های دودی ، شیشه برنز ، شیشه مسی ، شیشه آبی و شیشه سبز تقسیم می شود اما در حالت دوم شیشه ی دایره ای توسط پیسوله به رنگ مورد نظر تبدیل خواهد شد .

 

شیشه دایره ای لمینت

در پروژه هایی که شیشه های دایره ای به صورت فریم بوده و ابعاد آن بیش از حد استاندارد می باشد باید از شیشه های دایره ای لمینت شده استفاده کرد به طوری که ابتدا دو عدد شیشه دایره ای با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند ، شیشه های لمینت در صورت شکستن خطری را دربر ندارد و ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه دایره ای دوجداره

در برخی از پروژه ها نیاز به استفاده از شیشه هایی وجود دارد که از اتلاف انرژی جلوگیزی شود در این صورت باید از شیشه های دایره ای دوجداره شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه ی دایره ای با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود در نهایت هم با استفاده از چسب های مخصوص دور آن ها پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه دایره ای طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های دایره ای ایجاد می شود ، به طور مثال برای سازمان ها لوگوی مجموعه روی شیشه سندبلاست خواهد شد .

 

شیشه دایره ای خم

برای تولید شیشه های دایره ای خم ابتدا شیشه با قطر مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه دایره ای مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه دایره ای حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های داریره ای حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی آینه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه دایره ای هوشمند 

در این طرح از شیشه های دایره ای با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه دایره ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه دایره ای ضخیم 

برای تولید شیشه های دایره ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های دایره ای ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه با قطر ۱۸۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۵ میل بکار برد .

 

شیشه دایره ای رفلکس 

در این طرح از شیشه های دایره ای مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود ، این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده و به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه دایره ای تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های دایره ای که با نام شیشه تاشو سناخته شده است ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه دایره ای - اینستاگرام

شیشه دایره ای - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه دایره ای

برای اطلاع از قیمت شیشه دایره ای و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه دایره ای مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه دایره ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه دایره

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

شیشه دایره ای

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دایره ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.wayfair.com

تیم تحریریه کولیوند