فهرست این مقاله

شیشه ده میل

تولید و عرضه انواع شیشه ده میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             0912823524202188621912

 

شیشه ده میل

شیشه ده میل

در صنعت شیشه امروزه بر خلاف گذشته که فقط دارای شیشه های 4 میل و 6 میل بود شیشه هایی با ضخامت های مختلف مانند شیشه 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل نیز تولید می شود ، در این بین شیشه ده میل با توجه به اینکه مقاومت بسیار بالایی داشته و اینکه وزن مناسبی هم نسبت به شیشه های 15 میل و 20 میل دارد در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند انواع شیشه ده میل را در رنگ ها و طرح های مختلفی عرضه می کند که هریک از این شیشه ها برای اجرای پروژه خاصی کاربرد دارد مانند شیشه  ده میل سکوریت که برای اجرای پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده می شود .

 

شیشه ده میل ساده

اولین نوع شیشه های 10 میل که در صنعت شیشه تولید شد و دغدغه ی بسیار یاز مهندسان ساختمانی را برطرف کرد زیرا تا قبل از تولید این نوع شیشه ها از شیشه های 4 میل و 6 میل برای اجرای پروژه ها استفاده می شد و به کرات مشاهده می شد که شیشه های در اثر یک ضربه یا فشار نه جندان زیاد شکسته می شدند و در برخی موارد هم به افراد آسیب جدی می زد .

 

شیشه ده میل سکوریت یا نشکن 

در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد و ابعاد شیشه به گونه ای است که اگر شیشه شکسته شود ممکن است آسیب جدی به افراد پیرامون شیشه وارد شود باید از شیشه سکوریت یا نشکن استفاده کرد ، برای تولید شیشه ده میل سکوریت ابتدا شیشه را در ابعاد مورد نظر برش داده سپس آن را وارد کوره های مخصوصی تا اینکه به صورت کامل آب شیشه گرفته شده و به حالت سکوریت تبدیل شود ، پس از اینکه شیشه را از کوره خارج کردیم عملیات سردسازی شیشه صورت می گیرد .

 

شیشه ده میل دوجداره 

شیشه های دوجداره در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد مانند اجرای پنجره های دوجداره ساختمان بای از شیشه دوجداره استفاده کرد ، برای تولید شیشه های دوجداره از دو شیشه با ابعاد یکسان ، اسپیسر ، گاز آرگون و  مواد ضد رطوبتی استفاده می شود به طوری که اسپیسرهای شامل موارد ضد رطوبتی را بین شیشه ها قرار داده سپس گاز آرگون به فضای داحل شیشه تزریق شده و در نهایت دور شیشه و اسپیسر با چسب های مشکی مخصوصی پوشش داده می شود .

 

شیشه ده میل لمینت

نوع جدیدی از شیشه های سکوریت شده که به صورت دوجداره تولید می شود به طوری که ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس شیشه ها وارد کوره سکوریت می شوند در نهایت هم دو شیشه 10 میل سکوریت شده توسط لایه PBV به هم متصل می شوند ، لابه PVB موب می شود که شیشه حتی در صورت شکستن پخش نشوند و در واقع چسبی است که شیشه ها را یکجا نگه می دارد .

 

شیشه ده میل مات  

برای اجرای پروژه هایی که نیاز به حفظ حریم شخصی است و از طرفی هم تمایل به اجرای نمای شیشه ای وجود دارد باید از شیشه ده میل سندبلاست و ساتینا استفاده کرد ، این نوع شیشه ها به دو صورت ساده و طرح دار تولید می شوند .

 

شیشه ده میل رنگی

شیشه 10 میل در رنگ های مختلفی تولید می شود و به طور کلی شیشه های رنگی به دو صورت تولید می شوند در حالت اول شیشه به صورت دو رو نماست مانند شیشه ده میل دودی ، برنز و مسی اما در حالت دوم شیشه یک رو نما خواهد بود و به عبارتی یک طرف شیشه توسط دستگاه رنگ خواهد شد این نوع شیشه ها را می توان در هر رنگی تولید کرد و در پروژه های مختلفی مانند دیوارپوش شیشه ای و شیشه بین کابینت استفاده می شود .

 

شیشه ده میل کریستال

به طور کلی سه نوع شیشه در صنعت شیشه تولید می شود شیشه های فلوت ، کلیر و کریستال که در این بین شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر شفافیت بیشتری نسبت یه سایر شیشه ها دارند .

 

شیشه ده میل وین وایت

شیشه های وین وایت در واقع به شیشه های کریستالی که در این تولید شده است گفته می شود ، این نوع شیشه ها شفافیت بسیار بالایی داشته و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است در واقع قیمت شیشه ده میل وین وایت نسبت به ده میل کریستال خارجی یک دوم است به همین دلیل در اغلب پروزه از این نوع شیشه ها استفاده می شود .

 

شیشه ده میل رومیزی

تولید شیشه های رومیزی اغلب با استفاده از شیشه های 10 میل صورت می گیرد چرا که مقاومت این نوع شیشه ها بالاست و از ورن مناسبی هم جهت جابجایی برخوردار است ضمنا در صورت استفاده از شیشه ده میل رومیزی می توان علاوه بر ابزار تخت و دیاموند از ابزار تراش دو پله نیز برای تزیین دور شیشه رومیزی بکار برد .

 

شیشه ده میل خم

برای تولید شییشه های خم ده میل ابتدا شیشه 10 میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه ده میل حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های ده میل حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه ده میل گرد

برای تولید شیشه های ده میل گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه ده میل هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های ده میل که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه 10 میل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه ده میل هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه 10 میل معرفی شده است ، قیمت شیشه ده میل هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های ده میل ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه ده میل اسیدکاری شده 

در این طرح از شیشه های ده میل الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه ده میل اکریلیک 

طرح دیگری از شیشه های ده میل که با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه ده میل اکلیلی 

در این طرح از شیشه های 10 میل رنگی ، رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه ده میل لاکچری شناخته شده است و از پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه ده میل محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر باید از شیشه های ده میل سکوریت و لمینت شده استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه از نمای خاص و زیبایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه ده میل رفلکس

طرح خاص دیگری از شیشه های ده میل مدرن و لاکچری که با استفاده از شیشه های رفلکس تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه ده میل میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های 10 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای جلو مبلی با ابعاد 80 * 90 سانتی متر باید از شیشه 10 میل بکار برد ، میزهای شیشه ای در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه ده میل تاشو 

در این طرح از شیشه های ده میل شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید باید از شیشه های ده مبل تاشو استفاده کنید چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه ده میل استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی است ، فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

 

شیشه ده میل - اینستاگرام

 

شیشه ده میل - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه ده میل به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه ده میل و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه ده میل مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه ده میل در ایران به دلیل حذف واسطه ها و فروش مستقیم ، قیمت های به مراتب کمتری را نسبت سایر مراکز فروش این نوع شیشه ها تعیین کرده است .

 

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل 

شیشه ده میل

شیشه دکوراتیو بین کابینتی

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

شیشه ده میل

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ده میل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند