فهرست این مقاله

شیشه دوجداره دودی

تولید شیشه دوجداره دودی و برنز در صنایع شیشه و آینه کولیوند                      0912823524202188621912

 

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

استفاده از شیشه های دوجداره به ویژه در نمای خارجی ساختمان ها مرسوم شده و با قانون جدیدی که شهرداری شهرها پیرامون اجباری بودن نصب پنجره های دوجداره در ساختمان ها تصویب کرده است هر روز شاهد نمای ساختمان هایی هستیم که از انواع شیشه های دوجداره بکار برده اند .

در این مقاله به پرکاربردترین نوع شیشه دوجداره یعنی شیشه دوجداره دودی و برنز خواهیم پرداخت :

قبل از تشریح توضیحات به نکته ای که اکثر مشتریان گرامی پیرامون آن دچار اشتباه می شوند توجه کنید و آن هم تفاوت بین شیشه دودی و برنز است همان طور که در دیگر مقاله ها اشاره شد شیشه دودی در واقع مایل به رنگ مشکی است اما شیشه برنز مایل به رنگ قهوه ای تیره می باشد لذا هنگام سفارش شیشه دوجداره حتما به این موضوع توجه کتید .

شیشه دوجداره دودی و برنز به دلیل رنگ تیره ای که دارند بیشتر در نماهای ساختمانی استفاده می شوند چرا که در صورت استفاده از این نوع شیشه های دوجداره براحتی نمی توان داخل ساختمان را مشاهده کرد و اینکه اغلب شیشه های دوجداره نمای ساختمان ها از شیشه رفلکس دوجداره تشکیل شده است .

 

ضخامت شیشه دوجداره دودی

برای تعیین ضخامت شیشه ی دوجداره باید ظرفبت پنجره ی دوجداره نصب شده را در نظر گرفت به بیان دیگر هر پنجره ی دوجداره ای یک قسمت مشخصی را داراست که در آن قسمت شیشه ی دوجداره قرار می گیرد لذا با توجه به قسمت تعیین شده در پنجره ضخامت شیشه دوجداره دودی باید مشخص شود ، این قسمت در پنجره های مخنلف مانند UPVC با آلومینیومی متفاوت است .

در واقع ضخامت شیشه دوجداره دودی شامل ضخامت دو شیشه و یک اسپیسر بین آن ها می باشد به طور مثال دو شیشه با ضخامت 6 میل و یک اسپیسر 8 میل برای برخی از پنجره های دوجداره استفاده خواهد شد .

 

نحوه ی تولید شیشه دوجداره دودی در صنایع کولیوند

برای تولید شیشه های دوجداره ابتدا باید دو شیشه را با اندازه ی یکسان برش دهیم چرا که دو شیشه روی هم قرار گرفته می شود و اگر به صورت دقیق هم اندازه نباشند هنگام نصب داخل فریم تعبیه شده در پنجره ی دوجداره نخواهد گرفت ، در گام بعدی اسپیسر با ضخامت مناسب را با توجه به اندازه ی شیشه برش می دهیم سپس مواد ضد رطوبتی را داخل اسپیسر می ریزیم ، برای اینکار باید حدود 70 درصد از اسپیسر از موارد ضد رطوبتی تشکیل شده باشد .

در نهایت هم اسپیسر را بین دو شیشه قرار داده سپس گاز آرگون را از طریق دستگاه در محفظه ی بین دو شیشه تزریق می کینمو با چسب های مخصوص شیشه های دوجداره به طو کامل دور شیشه ها را چسب خواهیم زد ، البته نوع دیگری از شیشه دوجداره دودی شیشه های دودی لمینت شده است که توسط لایه PVB دوش به هم متصل خواهند شد این نوع شیشه ها در اجرای پروزه هایی که خطر سکتن شیشه وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه دوجداره دودی سکوریت

در برخی از پروژه ها به دلیل ابعاد بزرگ شیشه ها بهتر است که از شیشه های دوجداره سکوریت شده استفاده کرد ، سکوریت کردن شیشه ها موجب مقاومت بیشتر شیشه در برابر  فشار و ضربه خواهد شد البته بهتر است که برای اینکه فضای داخلی بیش از حد تاریک نشود جهت ساخت شیشه دوجداره دودی یکی از شیشه ها را فلوت ساده انتخاب کرد چرا که در صورت استفاده از دو شیشه دودی نور خورشید حتی به صورت غیر مستقیم هم وارد فضای داخلی نخواهد شد .

 

انواع شیشه دوجداره دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

  • شیشه دوجداره رفلکس دودی
  • شیشه دوجداره طرح دار دودی
  • شیشه دوجداره استین گلاس دودی
  • شیشه دوجداره دودی سکوریت
  • شیشه دوجداره سندبلاست دودی
  • شیشه دوجداره لمینت دودی
  • شیشه دوجداره دکوراتیو دودی

 

شیشه دوجداره دودی دکوراتیو

برای تولید شیشه های دوجداره دکوراتیو ابتدا دو شیشه دودی با ابعاد یکسان برش داده شده سپس فرآیند اسیدکاری روی شیشه ، سندبلاست کردن شیشه و حکاکی انجام خواهد شد ، قیمت شیشه  دوجداره دودی دکوراتیو نسبت به شیشه دودی بسیار بیشتر است .

 

شیشه دوجداره دودی طرح دار

تولید شیشه های طرح دار دوجداره به دو صورت رنگی و مات انجام می شود به طوری که برای تولید شیشه طرح دار رنگی از دستگاه چاپ و برای تولید شیشه های طرح دار مات از دستگاه سندبلاست استفاده می شود .

 

شیشه دوجداره دودی رفلکس

همانطور که در مقاله های دیگری هم شرح داده شد شیشه دوجداره رفلکس در نماهای ساختمانی بکار می رود به طوری که طرف آینه ای رو به نمای داخلی قرار می گیرد و طرف دیگر شیشه رو به نمای خارجی قرار خواهد گرفت .

 

َشیشه دوجداره دودی لمینت

نوع دیگری از شیشه های دوجداره دودی که برخلاف شیشه های دوجداره معمولی دارای اسپسرهای فلزی نیست بلکه با استفاده از لایه PBV شیشه های دودی به یکدیگر چسبیده می شوند به این نوع شیشه ها ، شیشه دوجداره دودی لمینت شده گفته می شود .

 

شیشه دوجداره دودی مات

برای تولید شیشه های دوجداره دودی مات ابتدا یک عدد شیشه دودی و یک عدد شیشه مات با ابعاد یکسان برش داده می شود ، شیشه دودی معمولا رو به نمای خارجی ساختمان قرار خواهد گرفت .

 

شیشه دوجداره دودی استیند گلاس

جدیدترین نوع شیشه های دوجداره که در واقع از ترکیب فرآیند های سندبلاست ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی شیشه تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس اغلب به عنوان شیشه درب های چوبی استفاده می شود .

 

شیشه دوجداره دودی خم

برای تولید شیشه های دوجداره خم ابتدا دو عدد شیشه دودی با ابعاد یکسان برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه ها به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه دوجداره دودی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های دوجداره حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه دوجداره دودی حکاکی شده محبوب ترین طرح شیشه های دوجداره محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های دوجداره به این طرح جدید و تعلق دارد .

شیشه دوجداره دودی حکاکی شده جذاب ترین طرح شیشه های دوجداره به شمار می رود ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه دوجداره دودی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های دوجداره که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه دوجداره هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه دوجداره دودی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه دوجداره معرفی شده است قیمت شیشه دوجداره دودی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های دوجداره ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه دوجداره دودی محافظ شیشه یا سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های دوجداره دودی گرید A استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت مناسب شیشه از نمای خاص و زیبایی نیز برخوردار خواهد شد .

 

شیشه دوجداره دودی ضخیم

برای تولید شیشه های دوجداره با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه نمای دوجداره با ابعاد 140 * 230 سانتی متر باید از شیشه 12 میل بکار برد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های ضخیم بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

شیشه دوجداره دودی - اینستاگرام

 

شیشه دوجداره دودی - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه دوجداره دودی

برای اطلاع از قیمت شیشه دوجداره دودی و برنز و سفارش آن ها به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه دوجداره دودی را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه دوجداره دودی و خدمات نصب آن در صنایع شیشه کولیوند توسط افراد فنی خبره و با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دکوراتیو بین کابینتی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره دودی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دوجداره دودی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.dullesglassandmirror.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند