فهرست این مقاله

شیشه دوجداره دکوراتیو

تولید انواع شیشه دوجداره دکوراتیو در صنایع شیشه و آینه کولیوند                          0912823524202188621912

 

شیشه دوجداره دکوراتیو

 

شیشه دوجداره دکوراتیو

امروزه شاهد استفاده از شیشه های دوجداره در ساختمان های نوساز و حتی ساختمان های قدیمی که بازسازی می شوند هستیم لذا تولید شیشه های دوجداره با شیشه های مختلف دکوراتیو در صنعت شیشه فراگیر شده است از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های دوجداره رنگی و طرح دار را در ابعاد مختلف تولید می کند .

طبیعتا شیشه دوجداره دکوراتیو در پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC قرار می گیرد لذا بهتر است که رنگ شیشه دوجداره باید رنگ پروفیل بکار رفته در ساخت پنجره دوجداره تطابق داشته باشد ، متداولترین نوع شیشه دوجداره دکوراتیو شیشه استین گلاس محسوب می شود که در همه ی کشورهای صاحب سبک در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

انواع شیشه دوجداره دکوراتیو

 

شیشه دوجداره دکوراتیو رفلکس

در سال 1390 شهرداری یک بیانیه ای را جهت ساخت نمای ساختمان های نوساز ابلاغ کرد که مضمون آن استفاده از شیشه های رفلکس در ساخت شیشه های دوجداره نمای ساختمان است چرا که شیشه رفلکس موجب می شود داخل ساختمان حتی در شب هنگامی که چراغ های داخل ساختمان روشن می باشد دیده نشود .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو چاپی

در این نوع از شیشه های دوجداره یک شیشه چاپی 4 میل یا 6 میل که بوسلیه دستگاه چاپ تصویر مورد نظر شما روی آن چاپ شده قرار دارد و در طرف دیگر یک شیشه ساده ، شیشه دوجداره دکوراتیو چاپی در ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد چرا که قیمت به مراتب بالاتری نسبت به دیگر شیشه های دوجداره دارد .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو رنگی

در اجرای برخی پروژه ها مانند پارتیشن شیشه ای از شیشه دوجدراه رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در دو حالت دو رو نما و یک رو نما یا لاکویل تولید می شوند به طوری که رنگ شیشه با توجه به رنگ فریم تعیین می گردد ، برای تولید شیشه دوجداره دکوراتیو رنگی ابتدا دو شیشه توسط دستگاه چاپ رنگ خواهند شد سپس با استفاده از اسپیسرهای فلزی شیشه ها روی هم قرار می گیرند .

 

ساخت شیشه دوجداره دکوراتیو استین گلاس

آخرین و شاید حرفه ای ترین شیشه های دوجداره دکوراتیو که فرآیند ساخت آن بسیار پیچیده تر از دیگر شیشه های دوجداره است ، شیشه های دوجداره استین گلاس یک طرف شیشه ساده قرار می گیرد اما در طرف دیگر شیشه ای که فرآیند های اسید کاری ، تراش کاری ، سندبلاست ، و رنگ آمیزی روی آن انجام می شود قرار دارد ، شیشه های استین گلاس بالاترین قیمت هم در بین شیشه های دوجداره دکوراتیو دارند .

لازم به ذکر است که نوعی دیگر از شیشه دوجداره دکوراتیو که از نظر ظاهری شبیه به شیشه استین گلاس است اما قیمت پایین تری نسبت به این نوع شیشه ها دارد شیشه دوجداره طرح استین گلاس نام دارد که در ساخت آن همه فرآیند های شیشه استین گلاس به صورت چاپی انجام می شود این نوع از شیشه دوجداره دکوراتیو از کشور چین وارد ایران شده است و در ایعاد های استاندارد به فروش می رسد .

 

کاربردهای شیشه دوجداره دکوراتیو

  • استفاده در پنجره های دوجداره upvc
  • شیشه دوجداره پنجره های آلومینیومی
  • شیشه درب های upvc و آلومینیومی اختصاصی
  • استفاده به عنوان شیشه لمینت نرده شیشه ای
  • استفاده در اجرای سقف و کف شیشه ای

شیشه دکوراتیو دوجداره بیشتر به عنوان شیشه ی درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی و یو پی وی سی کاربرد دارد که اغلب از نوع استین گلاس نیز می باشد ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند این نوع شیشه های تزیینی در ابعاد گوناگونی تولید می شود ، برای تولید شیشه دوجداره دکوراتیو استیند گلاس مراحل مختلفی مانند سندبلاست کردن ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی شده انجام خواهد شد . که تلفیق این موارد شیشه دوجداره استیندگلاس را تشکیل می دهد .

 

َشیشه دوجداره دکوراتیو لمینت

نوع خاصی از شیشه های دوجداره که دو شیشه دکورانیو توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده شده اند ، شیشه های لمینت اغلب در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد بکار می رود .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو خم

برای تولید شیشه های دوجداره خم ابتدا شیشه های دکوراتیو برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نظر ساخته می شود در نهایت شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو اسید کاری 

طرح خاصی از شیشه های دوجداره که با استفاده از شیشه های اسید کاری تولید می شود ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه درب ورودی ساختمان بکار می رود و از طرح های مختلفی تشکیل شده است .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های دوجداره حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو گرد

برای تولید شیشه های دوجداره گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو هوشمند

طرح خاصی از شیشه های دوجداره که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه دوجداره دکوراتیو هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه دوجداره دکوراتیو هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه دوجداره معرفی شده است ، قیمت شیشه دوجداره دکوراتیو هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های دوجداره ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو اکریلیک 

در این طرح از شیشه های دوجداره با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو – دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای با ابعاد بزرگ و بدون تکیه گاه باید از شیشه های سکوریت دکوراتیو رنگی 10میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه 15 میل دوجداره بکار برد .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو – رفلکس

طرح خاصی از شیشه های دوجداره که با استفاده از شیشه های رفلکس مدرن و لاکچری تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی و برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو – ضخیم 

برای تولید شیشه های دوجداره با ابعاد بزرگ و بیش از حد استاندارد باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پنجره با ابعاد 80 * 130 سانتی متر از شیشه 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های مدرن معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو – تاشو 

در این طرح از شیشه های دوجداره شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه دوجداره دکوراتیو تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های دوجداره بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو – کریستال 

شیشه های کریستال شفاف ترین طرح شیشه های دوجداره محسوب می شود که اغلب در ضخامت های 4 میل الی 20 میل وجود دارد ، این نوع شیشه ها با نام شیشه اکسترا کلیر نیز شناخته شده است ، شیشه های کریستال فقط در پروژه های لاکچری استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

شیشه دوجداره دکوراتیو - اینستاگرام

 

 

شیشه دوجداره دکوراتیو - واتساپ

 

 

 

نحوه سفارش شیشه دوجداره دکوراتیو به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت شیشه دوجداره دکوراتیو و همچنین سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه دوجداره دکوراتیو مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه دوجداره دکوراتیو در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو 

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دوجداره دکوراتیو در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند