فهرست این مقاله

شیشه دوجداره رفلکس

متولید انواع شیشه دوجداره رفلکس در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                   0912823524202188621912

 

شیشه دوجداره رفلکس

 

شیشه دوجداره رفلکس

طبق استانداردهای شهرداری در هیچ ساختمان نوسازی نباید از شیشه تک جداره برای پنجره های نمای ساختمان استفاده شود بلکه باید از پنجره های دوجداره آلومینیوم یا PVC در نمای ساختمان بکار رود طبق بررسی های انجام شده اغلب شیشه های دوجداره نما از دو شیشه ساده و رفلکس رنگی استفاده می شود به عبارت دیگر شیشه دوجداره رفلکس بکار می رود .

برای ساخت شیشه دوجداره رفلکس باید شیشه رفلکس را در نمای بیرونی قرار داد و باید دقت لازم را به عمل آورد که طرف آینه ای شیشه رفلکس هنگام دوجداره کردن رو به داخل قرار بگیرد ، در ادامه انواع شیشه رفلکس را معرفی خواهیم کرد :

 

انواع شیشه دوجداره رفلکس صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- شیشه دوجداره رفلکس طلایی :

شیشه های رفلکس طلایی با توجه به رنگ خاص آن در ساختمان هایی که از سنگ نمای سفید و قهو ای استفاده کرده اند بیشتر بکار می رود تشخیص اینکه کدام طرف آینه و کدام طرف شیشه است در رفلکس های طلایی پیچیده می باشد و به همین منظور از ترفندهایی جهت تشخیص شیشه و آینه تیم فنی صنایع شیشه کولیوند استفاده می کنند .

 

2- شیشه دوجداره رفلکس نقره ای :

شیشه های دوجداره رفلکس نقره ای از نظر تشخیص شیشه و آینه دقیقا وضعیتی مشابه شیشه های دوجداره رفلکس طلایی دارند این نوع شیشه های رفلکس در ساختمان هایی که سنگ نمای سفید و خاکستری رنگ دارند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند .

لازم به ذکر است که شیشه دوجداره رفلکس نقره ای نسبت به سایر شیشه های دوجداره از خاصیت رفلکتیو بیشتری برخوردار است و به همین دلیل در اکثر ساختمان های نوساز از این نوع شیشه رفلکس استفاده می شود ، شیشه دوجداره رفلکس نقره ای به دلیل خاصیت رفلکتیو بسیار بالا با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است از رفلکس های نقره ای در اجرای پروژه های تحقیقاتی نیز استفاده می شود .

 

3- شیشه دوجداره رفلکس سبز و آبی :

رفلکس های آبی و سبز در ساختمان های نوساز لوکس کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما همچنان در ساختمان هایی که بحث هزینه در اولویت مهندسان ساختمانی است بکار می رود از نظر تشخیص اینه کدام طرف آینه و کدام طرف شیشه است هم برخلاف رفلکس های طلایی و نقره ای کاملا مشخص و واضح می باشد .

 

4- شیشه دوجداره رفلکس دودی :

خاص ترین نوع شیشه های رفلکس که به دلیل رنگ خاص آن برای ساختمان هایی که سنگ نمای سفید دارند بسیار مناسب است ضمنا خاصیت reflective در این نوع شیشه های رفلکس بیشتر از سایر شیشه های رفلکس می باشد .

 

ضخامت شیشه دوجداره رفلکس

به طور کلی ضخامت شیشه های دوجداره به فریم پنجره ی دوجداره خواهد داشت به بیان دیگر هر پنجره ی دوجداره ای دارای یک فریمی است که داخل آن شیشه دوجداره قرار می گیرد در اغلب پنجره های دوجداره ضخامت این فریم 14 میل در نظر گرفته می شود .

با توجه مقدار فضایی که در پنجره برای شیشه دوجداره رفلکس در نظر گفته شده است می توان ضخامت شیشه ها را تعیین گردد به عنوان مثال در برخی از پنجره ها از دو شیشه 4 میل و اسپیسر 8 میل استفاده می شود .

 

کاربردهای شیشه دوجداره رفلکس صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • استفاده در نمای ساختمان
  • استفاده در پارتیشن های دوجداره
  • استفاده در درب های آلومینیومی دوجداره
  • استفاده در درب های upvc دوجداره
  • استفاده در آزمایشگاه های شیمی

 

قیمت شیشه دوجداره رفلکس

محاسبه قیمت شیشه های دوجداره رفلکس بستگی به رنگ شیشه رفلکس و همچنین ابعاد و ضخامت اسپیسر موجود در آن خواهد داشت به عبارت دیگر شیشه های رفلکس طلایی و نقره ای قیمت به مراتب بیشتری نسبت به رفلکس های آبی و سبز دارند لذا جهت تخمین قیمت دقیق باید رنگ شیشه رفلکس و ابعاد آن را با کارشناسان صنایع شیشه کولیوند در میان بگذارید .

توجه داشته باشید که ضخامت شیشه های دوجداره با هم تفاوت دارند که بسته به فضایی که داخل پنجره در نظر گرفته شده است باید ضخامت شیشه دوجداره تعیین شود لذا ضخامت شیشه و ضخامت اسپیسر متغیر خواهد بود معمولا اسپیسر 4 میل ، 6 میل و 8 میل می باشد .

 

شیشه دوجداره رفلکس سکوریت

در برخی از پروژه ها به دلیل ابعاد بزرگ شیشه یا فریم لس بودن آن بهتر است که ابتدا شیشه ها را به حالت سکوریت تبدیل کرده سپس فرآیند دوجداره کردن شیشه ها با استفاده از اسپیسرهای فلزی صورت گیرد .

 

شیشه دوجداره رفلکس طرح دار

نوع دیگری از شیشه های دوجداره رفلکس که روی شیشه ها توسط دستگاه سندبلاست طرح های مختلفی ایجاد می شود ، شیشه های دوجداره طرح دار بیشتر در پروژه هایی که از پنجره های دوجداره دکوراتیو استفاده شده بکار می رود .

 

شیشه دوجداره رفلکس سوپر یا ویژه

برخی از شیشه های رفلکس تولید شده در صنعت شیشه دارای خاصیت رفلکتیو بیشتری نسبت به شیشه های رفلکس معمولی هستند از همین رو با نام رفلکس سوپر شناخته شده هستند .

 

شیشه دوجداره رفلکس دکوراتیو

یکی از خاص ترین انواع شیشه های دوجداره که با استفاده از شیشه های رفلکس دکوراتیو تولید می شود ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه نمای ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه دوجداره رفلکس لمینت

طرح متفاوتی از شیشه های دوجداره رفلکس که ابتدا دو عدد شیشه رفلکس با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند ، شیشه لمینت مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های دوجداره ساده دارند .

 

شیشه دوجداره رفلکس اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر و پمپ فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه دوجداره رفلکس حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های دوجداره حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه های حکاکی شده در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه دوجداره رفلکس هوشمند 

در این طرح از شیشه های دوجداره که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه های هوشمند در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های مدرن معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه دوجداره رفلکس تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز کردن ، لنگ ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه دوجداره رفلکس تاشو بکار برد بدین شکل هیچگونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه دوجداره رفلکس 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های دوجداره بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های 20 میل رفلکس فقط در پروژه های لاکچری بکار می رود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه دوجداره رفلکس مات 

شیشه های رفلکس مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

 

شیشه دوجداره رفلکس - ایسنتاگرام

 

شیشه دوجداره رفلکس - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه دوجداره رفلکس به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش انواع شیشه دوجداره رفلکس به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه دوجداره رفلکس مورد نظر خود را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه دوجداره رفلکس در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکل پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره رفلکس

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دوجداره رفلکس به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.build.com.au

 

تیم تحریریه کولیوند