فهرست این مقاله

شیشه دوجداره رنگی

تولید انواع شیشه دوجداره رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                0912823524202188621912
شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

در صنعت شیشه و آینه برخی از شیشه ها پس از تولید هم مجددا طی فرآیندی تبدیل به یک شیشه با کاربرد خاصی می شود به طور مثال می توان به شیشه لمینت و حکاکی شده اشاره کرد ، در این مقاله قصد داریم به یکی دیگر از این نوع شیشه ها یعنی شیشه دوجداره رنگی بپردازیم و نوع تولید آن را در صنایع شیشه و آینه کولیوند برسی کنیم .

 

ساختار شیشه دوجداره رنگی صنایع شیشه و آینه کولیوند

شیشه های دوجداره رنگی از یک شیشه رنگی 4 میل یا 6 میل رنگی و یک شیشه ساده 4 میل و 6 میل تشکیل شده است که بین شیشه ها یک میله فلزی به نام اسپیسر وجود دارد ، داخل اسپیسر به مقدار لازم مواد ضد رطوبت قرار می گیرد در مرحله بعدی هم توسط دستگاه هوای داخل شیشه گرفته می شود و در نهایت هم اسپیسر را بین دو شیشه قرار می دهیم و با چسب های مشکی رنگ مخصوص شیشه های دوجداره شیشه ها را به هم می چسبانیم .

 

انواع شیشه دوجداره رنگی صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- شیشه دوجداره ساده رنگی :

شیشه های دوجداره رنگی ساده از یک شیشه ساده و یک شیشه رنگی ساده تشکیل می شود لازم به ذکر است که شیشه های دوجداره رنگی شده از هر دو طرف فضای داخلی و خارجی قابل مشاهده است ، شیشه دوجداره رنگی ساده بیشتر در نمای داخلی ساختمان بکار می رود به طور مثال می توان به اجرای پارتیشن های شیشه ای رنگی اشاره کرد که در واقع هم در ساختمان مسکونی و هم در ساختمان اداری تجرای کاربرد دارد .

 

2- شیشه دوجداره رفلکس رنگی :

شیشه دوجداره رنگی رفلکس از یک شیشه ساده و یک شیشه رفلکس رنگی 4 میل یا 6 میل تشکیل شده است ویژگی این نوع شیشه دوجداره اینست که از بیرون نمی توان فضای داخلی ساختمان را مشاهده کرد زیرا یک طرف شیشه ، آینه می باشد .

 

کاربردهای شیشه دوجداره رنگی

  • استفاده در پنجره های تک جداره نمای ساختمان
  • استفاده در پنجره های دوجداره نمای ساختمان
  • استفاده در نورگیرهای ساختمان
  • استفاده در آزمایشگاه ها
  • استفاده در ساخت آکواریوم های خانگی
  • استفاده در ساخت پارتیشن های شیشه ای

 

شیشه دوجداره رنگی استین گلاس

جدیدترین نوع شیشه های دوجداره رنگی که تلفیقی از چند فرآیند مجزا است ، این نوع از شیشه های دوجداره از بخش های سندبلاست کردن ، اسیدکاری روی شیشه ، حکاکی شده و رنگ آمیزی قسمت های حکاکی شده تشکیل شده است ، شیشه های دوجداره استین گلاس بیشتر در درب هنای ورودی ساختمان ها استفاده می شود .

 

شیشه دوجداره رنگی سکوریت

در ساختمان های نوساز به ویژه ساختمان های لوکس ، مهندسان ساختمانی شیشه نمای ساختمان را سکوریت دوجداره شده خواهند کرد در این صورت به طبع مقاومت شیشه بسیار بالاتر خواهد بود و خطرات احتمالی هم به مراتب کمتر می شود زیرا مقامت شیشه دوجداره رنگی سکوریت شده چیزی حدود 40 درصد بیش تر از شیشه های دوجداره رنگی معمولی می باشد و به همین دلیل هم در ساختمان هایی که پنجره هایی با ابعاد بزرگ دارند از شیشه سکوریت استفاده می شود .

شیشه دوجداره رنگی لمینت

در اجرای پروژه هایی مانند نرده شیشه ای و بالکن شیشه ای برای ایجاد نمای زیباتر می توان از شیشه های سکوریت رنگی لمینت شده استفاده کرد بدین شکل براحتی می توان رنگ های استفاده شده در طراحی دکوراسیون داخلی را ست کرد ، شیشه دوجداره رنگی لمینت برخلاف شیشه های دوجداره ساده که از اتلاف انرژی جلوگیری می کند از شکسته شدن شیشه ممانعت خواهد کرد .

 

پنجره دوجداره با شیشه دوجداره رنگی

در اکثر ساختمان های نوساز که پنجره دوجداره آلومینیومی و UPVC بکار گرفته شده از شیشه دوجداره رنگی رفلکس به عنوان شیشه نما استفاده می شود که معمولا شیشه رفلکس رنگی رو به بیرون قرار گرفته و شیشه س ساده رو به نمای داخلی قرار گرفته می شود .

 

شیشه دوجداره رنگی دکوراتیو

تولید شیشه های دوجداره رنگی دکوراتیو به دو روش صورت می گیرد روش اول همان شیشه استی گلاس می باشد که در قسمت های قبلی شرح داده شد اما در روش دوم از شیشه های چاپی رنگی جهت تولید شیشه دوجداره بکار می رود .

 

شیشه دوجداره رنگی دودی

در بین شیشه های دوجداره رنگی شیشه دودی دوجداره محبوبیت بیشتری در بین مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی دارد این نوع شیشه ها به دو صورت دودی تیره و روشن تولید می شوند .

 

شیشه دوجداره رنگی طرح دار

برای تولید شیشه های طرح دار دوجداره مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه های طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود ، این نوع شیشه ها در واقع شیشه تزیینی و کاربردی محسوب می شود .

 

شَیشه دوجداره رنگی خم

حالت خاصی از شیشه های دوجداره رنگی که ابتدا دو عدد شیشه رنگی با ابعاد یکسان برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود و شیشه ها با همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه دوجداره رنگی مات شونده

ساختار شیشه های هوشمند رنگی به گونه ای است که با ریموت می توان شیشه را ازحالت مات و به شفاف و برعکس تبدیل کرد ، این نوع شیشه ها با نام های شیشه اسمارت و اتوماتیک نیز شناخته شده است .

 

شیشه دوجداره رنگی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های دوجداره حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه دوجداره رنگی حکاکی شده محبوب ترین طرح شیشه های دوجداره محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های دوجداره به این طرح جدید تعلق دارد .

 

شیشه دوجداره رنگی اسیدکاری شده

طرح دیگری از شیشه های دوجداره رنگی که الگوهای مختلفی روی شیشه های دوجداره اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها ار اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر استفاده خواهد شد .

 

شیشه دوجداره رنگی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های دوجداره که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه دوجداره رنگی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه دوجداره رنگی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه دوجداره معرفی شده است .

 

شیشه دوجداره رنگی اکریلیک 

در این طرح از شیشه های دوجداره با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروق الفبا در قابل خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، شیشه دوجداره رنگی اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه دوجداره رنگی کریستال

به طور کلی شیشه های دوجداره از مظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه دوجداره رنگی دیوارپوش 

برای تولید و احرای دیوارپوش های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه دوجداره رنگی 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه رنگی 12 میل بکار برد .

 

شیشه دوجداره رنگی ضخیم 

برای تولید شیشه های دوجداره رنگی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه دوجداره نمای ساختمان با ابعاد 120 * 200 سانتی متر باید از شیشه 12 میل بکار برد .

 

شیشه دوجداره رنگی رفلکس 

در این طرح از شیشه های دوجداره از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه دوجداره رنگی تاشو 

در این طرح از شیشه های دوجداره شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه دوجداره رنگی 20 میل 

در پروزه هایی که ابعاد شیشه های دوجداره بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه دوجداره رنگی- اینستاگرام

 

شیشه دوجداره رنگی- واتساپ

 

نحوه سفارش شیشه دوجداره رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش شیشه دوجداره رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه دوجداره رنگی مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه دوجداره رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره دودی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دوجداره رنگی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعهئ نمایید :

www.pinterest.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند