فهرست این مقاله

شیشه دوجداره سکوریت

تولید شیشه دوجداره سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه دوجداره سکوریت

 

شیشه دوجداره سکوریت

به طور کلی شیشه های ایمنی در چند سال اخیر مورد توجه مهندسان ساختمانی قرار گرفته و با توجه به قوانین شهرداری مینی بر اینکه ایمنی ساختمان ها در ایران باید بالا برود و استفاده از شیشه های ایمنی را در ساختمان های نوساز اجباری کرده ، فعالان در صنعت شیشه تلاش خود را برای تولید این نوع شیشه ها بیش از پیش کرده اند .

شیشه دوجداره سکوریت نسبت به شیشه دوجداره معمولی دارای مقاومت بیشتری است و در اثر ضربه احتمال شکستن آن بسیار کمتر از شیشه های ساده می باشد در ضمن شفافیت شیشه سکوریت بیشتر از شیشه ساده است زیرا هنگامی که شیشه وارد کوره های مخصوص سکوریت می شود در واقع آب شیشه گرفته شده که این امر شفافیت شیشه را بیشتر خواهد کرد البته اگر برای ساخت شیشه دوجداره سکوریت از شیشه سوپر کلیر استفاده کرد کیفیت و شفافیت شیشه به مراتب بیشتر خواهد شد .

 

مفهوم شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره و شیشه سکوریت هر کدام به صورت جداگانه نوعی از شیشه های ایمنی محسوب می شوند و همانطور که می دانید شیشه دوجداره از دو شیشه تک جداره و یک اسپیسر تشکیل شده است در طرف مقابل شیشه سکوریت به شیشه هایی گفته می شود که پس از برش در ابعاد مورد نظر وارد کوره های مخصوصی شده و اصطلاحا آب شیشه گرفته می شود در این صورت مقاومت شیشه بسیار بالا خواهد رفت .

شیشه دوجداره سکوریت به این معنیست که دو شیشه سکوریت شده را با ابعاد یکسان به دو روش دوجداره معمولی یا به صورت لمینت به هم متصل خواهیم کرد در روش اول دو شیشه سکوریت شده را توسط اسپیسری که در داخلش مواد ضد رطوبتی ریخته می شود به هم چسبیده می شوند اما در  روش دوم دو شیشه سکوریت شده توسط لایه PVB که وظیفه نگه داشتن شیشه ها هنگام شکستن را خواهد داشت به هم چسبیده می شوند .

البته در برخی از موارد شیشه دوجداره سکوریت برای هزینه کمتر می توان شیشه نمای بیرونی را سکوریت کرد اما شیشه ی نمای داخلی را خام استفاده کرد در این صورت تا حدودی از هزینه ها بخصوص در ساختمان های بالای سه طبقه کاهش داده خواهد شد .

 

انواع شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت لمینت شده برای اجرای پروژه هایی مانند نرده شیشه ای کاربرد دارد و در اغلب موارد از روش اسپایدری شیشه های لمینت شده در کنار هم قرار می گیرند ، امروزه در مراکز تجاری و اداری مدرن از این روش استفاده می شود ، برای ساخت این نوع از شیشه دوجداره سکوریت ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده می شود سپس آن ها را وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا خواهیم کرد در نهایت هم توسط لایه PVB به هم چسبیده می شوند .

 

کاربردهای شیشه دوجداره سکوریت

  • شیشه پنجره های دوجداره آلومینویمی
  • شیشه پنجره های دوجداره upvc
  • شیشه درب های ورودی ساختمان
  • استفاده در ساخت پارتیشن های دوجداره
  • استفاده در ساخت سقف شیشه ای
  •  اجرای نرده شیشه ای
  • اجرای تراس شیشه ای
  • استفاده به عنوان شیشه بالکن

برای اجرای پروژه پله شیشه ای نیاز به شیشه دوجداره سکوریت و لمینت شده داریم لذا ابتدا شیشه ها را به سکوریت تبدیل کرده سپس توسط لایه PVB دو شیشه به هم چسبیده خواهند شد .

 

شیشه دوجداره سکوریت ساده کارامد تر است یا لمینت ؟

در مکان هایی که اولویت با جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما و همچنین جلوگیری از آلودگی صورتی است باید از شیشه های دوجداره استفاده کرد اما در مکان هایی که اولویت با جلوگیری از شکستن شیشه و خطرات در پی آن می باشد باید از شیشه دوجداره سکوریت لمینت شده اسفاده کرد لازم به ذکر است که قیمت شیشه های لمینت نسبت به شیشه های دوجداره معمولی بالاتر می باشد .

قیمت شیشه دوجداره سکوریت به پارامترهای مختلفی بستگی دارد ۱-  اینکه چه نوع شیشه ی دوجداره ای مورد نظر شماست ۲- ابعاد شیشه چند متر است و ۳- نوع شیشه ی سکوریت از نظر رنگ و طرح شیشه ، با مشخص شدن این سه پارامتر قیمت شیشه دوجداره سکوریت را می توان به صورت دقیق تعیین کرد .

 

شیشه دوجداره سکوریت کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف دوجداره کریستال به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه دوجداره سکوریت رنگی

با توجه به تاثیر رنگ ها در طراحی دکورسایون داخلی و خارجی ساختمان بهتر است که از شیشه های سکوریت رنگی برای تولید شیشه دوجداره استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در رنگ های دودی ، برنز ، شماپیانی ، آبی و بنفش تولید می شود .

 

شیشه دوجداره سکوریت رفلکس

تولید شیشه های رفلکس سکوریت در چند سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته است فرآیند ساخت اینگونه شیشه ها طوریست که ابتدا شیشه به صورت رفلکس تولید شده سپس وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شوند .

 

َشیشه دوجداره سکوریت طرح دار

نوع دیگری از شیشه دوجداره سکوریت که ابتدا طرح مورد نظر توسط دستگاه سندبلاست و چاپ روی شیشه ایجاد شده سپس با استفاده از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا به حالت سکوریت تبدیل می شود شیشه دوجداره طرح دار نام دارد .

 

شیشه دوجداره سکوریت دکوراتیو

نوع خاصی از شیشه های دوجداره سکوریت که با استفاده از شیشه دکوراتیو استیند گلاس تولید می شود ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه نمای ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه دوجداره سکوریت اسیدکاری شده

طرح دیگری از شیشه های دوجداره که با استفاده از شیشه های اسیدکاری شده تولید می شود ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه درب ورودی ساختمان و شیشه رومیزی استفاده می شود .

 

شیشه دوجداره سکوریت حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی روی شیشه دوجداره حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگو یا نام تجاری را روی شیشه دوجداره سکوریت حکاکی کرد بدین شکل تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه دوجداره سکوریت هوشمند 

در این طرح از شیشه های دوجداره با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه دوجداره سکوریت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه دوجداره سکوریت ضخیم

برای تولید شیشه های دوجداره سکوریت با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پنجره با ابعاد ۲۰۰ * ۳۰۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۰ میل بکار برد .

 

شیشه دوجداره سکوریت رفلکس

در این طرح از شیشه های دوجداره مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ ای طلایی ، دودی ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه دوجداره سکوریت استین گلاس 

شیشه های دوجداره استین گلاس از ترکیب شیشه های حکاکی شده ، سندبلاست ، رنگ آمیزی اکلیلی و اسیدکاری تشکیل شده است این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی قابل تولید می باشد .

 

شیشه دوجداره سکوریت تاشو 

در این طرح از شیشه های دوجداره مدرن شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و یازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه دوجداره سکوریت تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه دوجداره سکوریت ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های دوجداره بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند ، فرانسه و بلژیک به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه دوجداره سکوریت مات 

شیشه های مات دوجداره نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

نحوه سفارش شیشه دوجداره سکوریت به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت شیشه دوجداره سکوریت و سفارش ان به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه دوجداره سکوریت مورد نظر خود را به کارشناسان فروش ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه دوجداره سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره سکوریت

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتری پیرامون شیسشه دوجداره سکوریت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.double-glazing-info.com

 

تیم تحریریه کولیوند