فهرست این مقاله

شیشه دودبند

تولید و اجرای شیشه دودبند در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              0912823524202188621912

 

شیشه دودبند

شیشه دودبند

یکی از مهم ترین دغدغه های ساکنین هر ساختمانی وقوع پدیده آتش سوزی در ساختمان است که در چند سال گذشته هم به کرات در نقاط مختلف کشورمان مشاهده شده ، یکی از راهکارهای جلوگیری از آتش سوزی و نفوذ آن به کل ساختمان اجرای دودبند در راه پله های هر طبقه ی ساختمانی می باشد .

با اجرای شیشه دودبند در راه پله ها می توان از پخش شدن آتش سوزی به طبقات دیگر جلوگیری کرد چرا که این نوع شیشه ها سکوریت بوده و هنگام برخورد آتش با شیشه تا حدود بسیار زیادی از پخش شدن آن جلوگیری کرده و همچنین دودی که بر اثر آتش سوزی پخش شده را اجازه نفوذ نخواهد داد .

علاوه بر دلایل اشاره شده شهرداری در تصویب قانونی که در سال 1390 انجام شد تمامی ساختمان های نوساز باید در تمامی طبقات ساختمان مجهز به دودبند شیشه ای باشند از همین رو یکی از مهم ترین مراحل پایانی تکمیل ساختمان نصب شیشه دودبند می باشد ، شیشه دودبند با نام های دیگری چون شیشه سکوریت راه پله و پارتیشن شیشه ای راه پله نیز شناخته شده است .

 

نحوه تولید و اجرای شیشه دودبند 

در گام نخست باید اندازه گیری دقیق انجام شود لذا تیم فنی صنایع شیشه کولیوند جهت اندازه گیری دقیق کار و همچنین ترسیم نقشه کار به ساختمان مورد نظر مراجعه خواهد کرد ، پس از اندازه گیری دقیق و ترسیم نقشه نوبت به تولید شیشه سکوریت مورد نظر در ابعاد تعیین شده می رسد ، هنگام اندازه گیری جهت اجرای شیشه دودبند تیم فنی از ابزارهای مدرن مانند متر های لیزری استفاده خواهد کرد چرا که اگر کوچکترین فاصله ای با قی بماند آتش و دود به نقاط دیگر نفوذ خواهد کرد .

در گام بعدی پروژه اجرای شیشه دودبند برای تولید شیشه سکوریت همانطور که در مقاله های دیگر شرح داده شد از کوره های مخصوی جهت سکوریت یا نشکن کردن شیشه استفاده می شود در این مرحله به اصطلاح آب شیشه ی خام گرفته شده و مقاومت آن بسیار بالا خواهد رفت .

در مرحله ی آخر اجرای شیشه دودبند هم شیشه سکوریت را تولید شده تیم فنی صنایع شیشه کولیوند با استفاده از یراق های استیل طلایی و نقره ای که تنوع بسیاری هم دارند در راه پله مورد نظر نصب خواهد کرد ، نکته بسیار مهم پس از نصب شیشه های دودبند ، آب بندی کردن کار می باشد لذا با استفاده از چسب های مخصوص آب بندی درزهای اطراف شیشه کاملا پوشانده می شود .

 

انواع یراق های مورد استفاده در اجرای شیشه دودبند 

  • لولای 101 ، 102 و 103
  • استاپ روی کار و زیر کار
  • دستگیره های استیل
  • قفل های سوئیچی
  • فریم های آلومینیومی رنگی
  • بست های فلزی رنگی
  • یراق استیل اسپایدری

 

انواع شیشه هایی که می توان در اجرای شیشه دودبند استفاده کرد 

 

در برخی از ساختمان هایی که سقف بلندی داشته معمولا بالای لنگه های ثابت و بازشو ، کتیبه های با ابعاد مختلف قرار خواهد گرفت لذا اگر از کتیبه استفاده نکنیم ارتفاع شیشه بیش از حد استاندارد 2 متر خواهد شد و به طبع خطراتی هم در پی خواهد داشت .

قیمت شیشه دودبند بستگی به تعداد لنگه های ثابت و باشو درب و همچنین نوع یراق به کار رفته در اجرای دودبند شیشه ای دارد در ضمن اینکه شیشه سکوریت فلوت یا سوپر کلیر باشد هم در تعیین قیمت اجرای پروزه ی شیشه دودبند راه پله تاثیرگذار خواهد بود .

شیشه دودبند رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند با تولید شیشه های سکوریت رنگی امکان اجرای دودبند شیشه ای رنگی را فراهم کرده است اما در بین شیشه های رنگی شیشه دودی بیشترین تقاضا را برای اجرای دوبند ساختمان ها دارد ، در ساختمان ها و مراکز اداری بیش از شیشه دودبند رنگی به ویژه شیشه دودی استفاده می شود اما در ساختمان های مسکونی شیشه شفاف بهترین گزینه برای اجرای دودیند شیشه ای محسوب می شود .

 

شیشه دودبند طرح دار

برای اجرای شیشه های دودبند ساختمان می توان از شیشه های سکوریت طرح دار استفاده کرد ، این نوع شیشه ها به صورت سندبلاست و چاپی در ابعاد مختلفی تولید می شود که در قسمت نمونه کارها انواع شیشه های دودبند درج شده است .

 

َشیشه دودبند با فریم

در اغلب موارد از فریم های آلومینیومی و استیل برای اجرای دودبند شیشه ای استفاده می شود به طور مثال در ساختمانی که رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده باید از شیشه سکوریت دودی با فریم های نقره ای استفاده کرد .

 

شیشه دودبند فریم لس

به طور کلی به دو روش می توان شیشه های دودبند را نصب کرد در حالت اول شیشه های دارای فریم های آلومینیومی هستند اما در حالت دوم دودبند شیشه ای به صورت فریم لس نصب خواهد شد .

 

شیشه دودبند کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف سکوریت به سه دسته ی شیشه های فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است .

 

شیشه دودبند مات

به طور کلی شیشه های دودیند مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه دودبند حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های دودبند حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه دودبند هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های دودبند که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه دودبند هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه دودبند هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله  THE BEST DESIGN  که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های دودبند معرفی شده است ، قیمت شیشه دودبند هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های هوشمند ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

نصب شیشه دودبند

معمولا برای نصب دودبند شیشه ای از روش لولایی با بازشو استفاده می شود چرا که در این صورت فضای کمتری بین شیشه ها وجود دارد و از همین رو دود حاصل از آتش از بین شیشه ها عبور نخواهد کرد .

 

شیشه دودبند اسیدکاری شده 

نوع خاص دیگری از دودبندهای شیشه ای مدرن که از شیشه های اسیدکاری شده برای اجرای ان استفاده می شود این نوع شیشه ها با نام شیشه سکوریت دکوراتیو  لاکچری نیز شناخته شده است .

 

شیشه دودبند ضخیم 

برای تولید و اجرای دودبندهای شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک دودبند با ابعاد 120 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

شیشه دودبند تاشو 

در این طرح از شیشه های دودبند مدرن شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها بع گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه دودبند تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه دودبند 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های دودبند بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند ، فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه دودبند استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

شیشه دودبند - اینستاگرام

 

شیشه دودبند - واتساپ

 

 

نحوه ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه دودبند

برای اطلاع از قیمت شیشه دودبند و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا زا طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه کولیوند به صورت حضوری شیشه دودبند مورد نظر خود خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه دودبند در صنایع شیشه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دودبند در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند