فهرست این مقاله

شیشه دودی رومیزی

تولید انواع شیشه دودی رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         0912823524202188621912

 

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

در اوبل تولید شیشه های رومیزی در ایران فقط شیشه شفاف یا ساده جهت تولید شیشه روی میز وجود داشت و گزینه ی دیگری برای تولید کننده نبود اما رفته رفته با تلاش های فراوان جوانان ایرانی شیشه دودی و برنز هم به خط تولید کارخانه ها اضافه شد و طراحان دکوراسیون داخلی جهت انتخاب شیشه رومیزی تمایل به استفاده از شیشه های دودی رومیزی پیدا کردند .

در کارخانه های مختلفی شیشه دودی رومیزی تولید می شود که هر کدام از آن ها رنگ دودی شیشه را به شکل خاصی در شیشه ایجاد کرده اند و به نوعی میزان تیرگی بین شیشه ها مختلف است ، صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از ترکیبات خاص و کم یاب شیشه دودی را با میزان تیرگی بالا و بسیار شفاف تولید می کند .

برای تولید شیشه دودی رومیزی علاوه بر مواد تشکیل دهنده شیشه مانند آهک ، سیلیس ، پودر سنگ و … از ترکیبات خاص شیمیایی برای به وجود آوردن رنگ مشکی در شیشه استفاده می شود که این ترکیبات به طور کامل در کشورمان وجود دارد و به عبارتی تولید این نوع شیشه ها به صورت کاملا ایرانیزه صورت می گیرد .

 

ضخامت شیشه دودی رومیزی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های دودی را در ضخامت های 6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل تولید می کند که به طبع هرچه ضخامت شیشه بیشتر شود میزان تیرگی آن هم بیشتر خواهد شد در واقع با بیشتر شدن ضخامت شیشه دودی رومیزی رنگ مشکی بیشتر در شیشه مشاهده خواهد شد .

شیشه 6 میل ، 8 میل و 10 میل برای میزهایی که دارای صفحه های چوبی هستند استفاده می شود اما شیشه 12 میل ، 15 میل و 20 میل به عنوان شیشه دودی رومیزی برای میزهایی که فقط دارای تعدادی پایه هستند بکار می رود .

 

شیشه دودی رومیزی ناهارخوری

میزهای ناهارخوری در ابعاد مختلفی تولید می شوند از همین رو تعیین ضخامت شیشه دودی برای این میزها کاملا بستگی به ابعاد دقیق میز دارد به عنوان مثال شیشه میز ناهارخوری 90 * 160 معمولا 8 میل در نظر گرفته می شود اما برای شیشه میز غذاخوری 100 * 210 باید از شیشه دودی رومیزی 10 میل استفاده کرد چنانچه که میز فقط دارای تعدادی پایه باشد بهتر است که از شیشه 20 میل استفاده شود .

برخی از میزهای ناهارخوری دارای الگوهای خاص و پیچیده ای هستند که نمی توان به صورت دستی شیشه دودی رومیزی را برش داد بلکه باید از دستگاه CNC و MASTER برای برش شیشه میز استفاده کنیم .

 

شیشه دودی رومیزی جلو مبلی

میزهای جلو مبلی بر خلاف میزهای ناهارخوری معمولا دارای ابعاد کوچکی هستند و بیشتر از شیشه 6 میل و 8 میل به عنوان شیشه رومیزی استفاده می شود البته بهتر است که از نظر طراحی دکوراسیون داخلی ضخامت تمامی شیشه های مبلمان یکسان در نظر گرفته شوند .

 

شیشه دودی رومیزی عسلی

در بین میزهای مبلمان معمولا میز عسلی دارای کوچکترین ابعاد می باشد و در اغلب موارد از شیشه دودی رومیزی کوچکتر از 50 سانتی متر به عنوان شیشه میز عسلی استفاده می شود توجه داشته باشید که ابزار دور شیشه رومیزی در زیبایی میز تاثیر بسزایی دارد لذا هنگام سفارش شیشه رومیزی یک تصویر از میز های مورد نظر جهت راهنمایی و خرید بهتر برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه دودی رومیزی اداری

برای تولید شیشه های میز اداری نیز باید در تعیین رنگ شیشه دقت کرد چرا که امروزه ترکیب صحیح رنگ ها موجب اجرای طراحی حرفه ای خواهد شد ، شیشه رومیزی دودی نسبت به سایر شیشه های رنگی رومیزی کاربرد بیشتری دارد .

 

َشیشه دودی رومیزی طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه رومیزی ایجاد می شود ، در روش سندبلاست طرح به صورت مات روی شیشه ایجاد شده اما در روش چاپی شیشه طرح دار رنگی تولید می شود .

 

َشیشه دودی رومیزی اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دودی دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه دودی رومیزی گرد

برای تولید شیشه های رومیزی گرد از دو روش دستی و اتوماتیک استفاده می شود ، روش اول برای شیشه های با قطر کمتر 120 سانتی متر و روش دوم برای شیشه های با قطر بیش از 120 سانتی متر می باشد ، لازم به ذکر است برای تولید شیشه دودی رومیزی بیضی با توجه به اینکه دارای دو قطر است باید فرآیند الگوگیری میز ضورت گرفته و با استفاده از دستگاه CNC شیشه بیضی برش داده شود .

 

شیشه دودی رومیزی جهت ساخت میز شیشه ای

 میز شیشه ای رنگی امروزه به یکی از پرکاربردترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی تبدیل شده است لذا تولید این نوع میزها در ابعاد مختلف رشد بسیار چشمگیری داشته و هر روز شاهد طرح های متنوعی از آن هستیم .

 

شیشه دودی رومیزی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی دودی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه دودی رومیزی آشپزخانه

برای تولید شیشه میز صبحانه خوری یا همان شیشه میز آشپزخانه مشکی یا استیل باید از شیشه دودی رومیزی 10 میل استفاده کرد ، این نوع میزها در اغلب ساختمان های با متراژ بالا وجود دارد .

 

شیشه دودی رومیزی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه دودی رومیزی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه دودی رومیزی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه دودی معرفی شده است قیمت شیشه دودی رومیزی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های دوجداره ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از آن جهت تزیین فضای داخلی بکار می برند .

 

شیشه دودی رومیزی اکریلیک

در این طرح از شیشه های رومیزی با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ، شیشه دودی رومیزی اکریلیک محبوب ترین طرح شیشه های دودی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های رومیزی به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

 

شیشه دودی رومیزی جزیره

برای تولید شیشه های رومیزی جزیره سفید رنگی باید شیشه های دودی 8 میل و 10 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک جزیره با ظول 220 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه 10 میل دودی بکار برد .

 

شیشه دودی رومیزی سه پله 

محبوب ترین نوع شیشه های رومیزی دودی که لبه های شیشه موردننظر ابزار سه پله زده می شود البته توجه داشته باشد که شیشه های با ضخامت بیش از 10 میل قابلیت اعمال ابزار سه پله را دارند .

 

شیشه دودی رومیزی ضخیم

برای تولید شیشه های دودی رومیزی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری 10 نفره باید از شیشه 15 میل دودی بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه دودی رومیزی تاشو 

برای تولید برخی از شیشه های رومیزی از شیشه های تاشو مدرن استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید باید از شیشه دودی رومیزی تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه دودی رومیزی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد اسناندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت بالایی نیز برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه دودی رومیزی استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی تشکیل شده است فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه دودی رومیزی - اینستاگرام

 

شیشه دودی رومیزی - واتساپ

 

 

از چه طریقی می توان شیشه دودی رومیزی را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد ؟

جهت اطلاع از قیمت شیشه دودی رومیزی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه دودی رومیزی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه دودی رومیزی تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند به کشورهای مختلف حوزه خلیج فارس و همسایه مانند عراق ، افغانستان ، سوریه و کویت صادر می شود .

 

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دوجداره لمینت

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

شیشه دودی رومیزی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دودی رومیزی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند