فهرست این مقاله

شیشه دکوراتیو رنگی

تولید شیشه دکوراتیو رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                               0912823524202188621912  

 

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه های تزئینی در چند سال گذشته در جاهای مخنلفی از ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفته و مانند گذشته خبری از شیشه های ساده در طراحی دکوراسیون داخلی نیست لذا صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1389 فعالت جدی خود را در این زمینه شروع کرده و تا کنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه دکوراتیو رنگی را اجرا کرده است .

شیشه دکوراتیو رنگی دارای تقسیم بندی های مختلفیست که هر یک از آن ها در مکان خاصی از ساختمان کاربرد دارد همانطور که در سایر مقاله ها به کرات توضیح داده شد نمای ساختمان ها چه نمای خارجی و چه نمای داخلی به سمت نمای شیشه ای سوق پیدا کرده است .

 

شیشه دکوراتیو رنگی استین گلاس

یکی از جدیدترین نوع شیشه دکوراتیو رنگی که بیشتر به عنوان شیشه ی درب های ورودی ساختمان ها استفاده می شود ، شیشه استین گلاس در واقع یک شیشه طرح دار رنگی محسوب می شود که اغلب به صورت دوجداره بوده و از چهار بخش اسیدکاری روی شیشه ، سندبلاست کردن شیشه ، حکاکی شیشه و رنگ شیشه تشکیل شده است .

شیشه های استین گلاس در عین حال که بسیار زیبا و کاربردیست دارای قیمت نسبتا بالایی است که به طبع در برخی از ساختمان ها امکان استفاده از این نوع شیشه ها وجود ندارد به همین دلیل شیشه های طرح استین گلاس که به صورت تک جداره ساخته می شود هم در صنایع شیشه کولیوند وجود دارد .

به تازگی کشور چین شیشه دکوراتیو رنگی استین گلاس را به صورت شیشه هایی با ابعاد استاندارد تولید کرده و به کشورهای دیگر صادر می کند ، این نوع شیشه ها صرفا برای ساختمان هایی کاربرد دارد که هنوز درب و پنجره های ساختمان را تولید نکرده اند و می توانند با توجه به ابعاد شیشه استین گلاس چینی ، درب و پنجره ها را تولید کنند .

 

شیشه دکوراتیو رنگی لاکوبل

اولین نوع شیشه های دکوراتیو رنگی که از نظر کاربردی در مکان های مخنلفی از ساختمان مانند شیشه بین کابینت ، دیوارپوش شیشه ای و شیشه رومیزی استفاده می شود ، شیشه لاکوبل در واقع همان شیشه های ساده است که پشت شیشه توسط دستگاه رنگ خواهد شد ، شیشه دکوراتیو رنگی لاکوبل را می توان به صورت چند رنگی هم تولید کرد از زمانی که شیشه های لاکوبل رویکار آمد استفاده از ورق های PVC و MDF رنگی به مقدار قبل توجهی در آشپزخانه ها کاهش پیدا کرده است .

 

شیشه دکوراتیو رنگی چاپی

شیشه های چاپی یا اسپندرال را می توان در جاهای مخنلفی از ساختمان بکار برد که به عنوان مثال می توان به سقف شیشه ای ، شیشه کاری روی دیوار ، شیشه رومیزی ، شیشه بین کابینت و پارتینشن شیشه ای اشاره کرد ، برای تولید شیشه دکوراتیو رنگی چاپی ابتدا تصویر مورد از طریق پورت ورودی وارد دستگاه خواهد شد سپس مخازن رنگ دستگاه را با رنگ های مورد نظر پر می کنیم در نهایت هم شیشه را وارد دستگاه کرده و روی قسمت START کلیک می کنیم .

شیشه دکوراتیو چاپی که به صورت لاکوبل تولید می شود را شیشه دکوراتیو رنگی آشپزخانه گفته می شود قبل از تولید این نوع شیشه ها از ورق های MDF و PVC رنگی و طرح دار برای پوشش فضای بین کابینت ها استفاده می شد .

 

شیشه دکوراتیو رنگی سه بعدی

نوعی از شیشه های رنگی لاکوبل که تصاویر سه بعدی روی شیشه چاپ می شود شیشه رنگی سه بعدی نام دارد البته شیشه سه بعدی واقعی به شیشه های لمینتی گفته می شود که شیشه چاپی وسط شیشه ها قرار خواهد گرفت .

 

طلق شیشه ای دکوراتیو رنگی

قیمت شیشه دکوراتیو رنگی و همچنین احتمال شکستن آن موجب تولید طلق های شیشه ای رنگی که از نظر ظاهری مشابه شیشه های رنگیست شد ، این نوع طلق ها با نام پلکسی گلاس رنگی هم شناخته شده می باشد .

 

کاربردهای شیشه دکوراتیو رنگی

  • اجرای شیشه بین کابینت
  • شیشه درب ورودی
  • شیشه پنجره دوجداره
  • شیشه رومیزی
  • اجرای پارتیشن شیشه ای
  • شیشه کاری روی دیوار
  • اجرای دیوارپوش شیشه ای و …

 

شیشه کاری روی دیوار با استفاده از شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه کاری روی دیوار در ساختمان های لوکس جهت طراحی دکوراسیون داخلی مدرن اجرا می شود ، برای اینکار می توان با استفاده از شیشه های دکوراتیو رنگی ساده و طرح دار و کنار هم قرار دادن آن ها به صورت جورچین نمای جذابی را در فضای داخلی ایجاد کرد .

 

شیشه دکوراتیو رنگی – درب ورودی

امروزه اغلب درب های چوبی ورودی دارای شیشه های استیندگلاس هستند حال اگر رنگ شیشه با رنگ درب ورودی تطابق داشته باشد شاهد یک طراحی مدرن و اصولی خواهید بود ، برای درب های ورودی جدید چوبی از شیشه دکوراتیو رنگی استیند گلاس استفاده می شود این نوع شیشه ها از ترکیب سه فرآیند سندبلاست ، حکاکی و اسیدکاری تشکیل شده است .

 

شیشه دکورانیو رنگی – سکوریت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های دکوراتیو رنگی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باید پس از طراحی جهت سکوریت شدن ، شیشه ها داخل کوره های با درجه حرارت بسیار قرار گیرند .

 

شیشه دکوراتیو رنگی – لمینت

برای تولید شیشه های لمینت رنگی ابتدا دو عدد شیشه سکوریت رنگی با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB یا SGP به یکدیگر چسبیده می شوند ، این نوع شیشه ها از مقاومت بیشتری نسبت به شیشه سکوریت برخوردار هستند .

 

شیشه دکوراتیو رنگی – خم

برای تولید شیشه های دکوراتیو خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه دکوراتیو رنگی – هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های دکوراتیو که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد ، شیشه های هشومند فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه دکوراتیو رنگی – میز شیشه ای

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های رنگی لاکوبل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه مشکی بکار برد .

 

 

جهت سفارش شیشه دکوراتیو رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه دکوراتیو رنگی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه دکوراتیو رنگی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه کولیوند با تشکیل تیم فنی مجرب خدمات نصب شیشه دکوراتیو رنگی را انجام می دهد چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

شیشه دکوراتیو رنگی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دکوراتیو رنگی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.architecturaldigest.com

تیم تحریریه کولیوند