فهرست این مقاله

شیشه دیوارپوش

تولید و اجرای شیشه دیوارپوش در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه دیوارپوش

 

شیشه دیوارپوش

امروزه با توجه به اینکه نمای شیشه ای در قسمت های مختلف یک ساختمان اجرا می شود روز به روز شاهد اجرای بیشتری از نمای شیشه ای هستیم به طوری که طراحان دکوراسیون داخلی از شیشه های رنگی لاکوبل برای اجرای دیوارپوش شیشه ای استفاده می کنند در این مقاله به بررسی انواع شیشه دیوارپوش می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی دیوارپوش های شیشه ای در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰ طرح مختلف شیشه دیوارپوش را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید شیشه دیوارپوش به گونه ای است که ابتدا شیشه ها در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط پسوله و پمپ های فشار قوی رنگ مد نظر روی شیشه پاشیده خواهد شد در مرحله ی بعدی جهت تثبیت رنگ روی شیشه ، شیشه ها داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود .

 

شیشه دیوارپوش سکوریت

در پروژه هایی که نیاز به استفاده از شیشه های با ابعاد بیش از حد استاندارد است باید از شیشه های رنگی سکوریت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد در این روش به اصطلاح آب شیشه گرفته شده و مقاومت آن افزایش می یابد .

 

شیشه دیوارپوش لمینت

چنانچه فضای پشت شیشه ها ایمن نباشد باید از شیشه های رنگی لمینت شده استفاده کرد برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه رنگی لاکوبل با ابعاد استاندارد تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود ، در این صورت حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه دیوارپوش طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی به صورت رنگی و مات روی شیشه ایجاد می شود ، به طور مثال می توان تصاویر خانوادگی را روی شیشه ها به صورت رنگی چاپ کرد .

 

شیشه دیوارپوش مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه دیوارپوش کریستال

شیشه های شفاف نیز به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است ، این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی تولید می شود که جهت اجرای دیوارپوش شیشه ای اغلب از شیشه های ۱۰ میل کریستال استفاده خواهد شد .

 

شیشه دیوارپوش دوجداره

در پروژه هایی که نیاز به جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صورتیست باید از شیشه های دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه رنگی لاکوبل با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده شده و با چسب های ماستیک دور آن پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه دیوارپوش حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های دیوارپوش حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه دیوارپوش هوشمند 

طرح خاصی از دیوارپوش های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برف از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه دیوارپوش هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه دیوارپوش اسیدکاری

طرح خاص دیگری از دیوارپوش های شیشه ای که از شیشه های اسیدکاری شده برای پوشش روی دیوار استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد ۲۰۰ * ۳۰۰ سانی متر باید از شیشه های رنگی ۱۲ میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه دیوارپوش ضخیم

برای تولید دیوارپوش های شیشه ای مدرن باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوارپوش با ابعاد ۲۰۰ * ۳۰۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۰ میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه دیوارپوش رفلکس 

در این طرح از شیشه های دیوارپوش شیشه ای از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه دیوارپوش تاشو 

در این طرح از شیشه های دیوارپوش شیشه ای شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروزه هایی که با کموبد فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه دیوارپوش تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه دیوارپوش ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های دیوارپوش بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه دیوارپوش استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه دیوارپوش بین کابینتی

برای پوشش فضای بین کابینتی در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن بهتر است که از شیشه های بین کابینتی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

 

شیشه دیوارپوش - اینستاگرام

 

شیشه دیوارپوش - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه دیوارپوش به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه دیوارپوش و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه دیوارپوش مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه دیوارپوش در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریدران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

شیشه دیوارپوش

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دیوارپوش در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند