فهرست این مقاله

شیشه راه مات

تولید انواع شیشه راه مات در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        0912823524202188621912

 

شیشه راه مات

 

شیشه راه مات

با تولید شیشه های مات سندبلاست و ساتینا حتی در پروژه هایی که نیاز به حفظ حریم شخصی افراد است و مسائل امنیتی وجود دارد نیز می توان از نمای شیشه ای استفاده کرد ، به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست در طرح های مختلفی مانند شیشه راه مات تولید می شود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های مات در سراسر ایران فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه های مات از جمله شیشه راه مات را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید شیشه های راه مات به گونه ای است که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از برچسب قسمت های مورد نیاز پوشانده خواهد شد در نهایت هم توسط دستگاه سندبلاست قسمت های بدون برچسب مات می شود .

 

شیشه راه مات سکوریت

متداول ترین نوع شیشه های راه مات که در پروژه های با نمای شیشه ای استفاده می شود ، برای تولید شیشه سکوریت راه مات ابتدا شیشه داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود سپس با استفاده از دستگاه سندبلاست به شیشه مات تبدیل خواهد شد .

 

شیشه راه مات لمینت

نوع دیگری از شیشه های سندبلاست ایمنی که از دو یا چند شیشه سکوریت شده تشکیل شده است ، برای تولید شیشه لمینت راه مات دو عدد شیشه راه مات با ابعاد یکسان ایجاد شده سپس توسط لایه ی چسبناک PVB به یکدیگر چسبیده می شوند به طوری که با شکستن یکی از شیشه ها ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه راه مات رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه رنگی برای تولید شیشه های راه مات استفاده کرد به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای راه مات ساختمانی که رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از شیشه رنگی برنز استفاده کرد .

 

شیشه راه مات کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی شیشه های فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر به دلیل شفافیت بسیار بالا بهتری انتخاب جهت تولید شیشه های راه مات محسوب می شود ، این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی وجود دارد .

 

شیشه راه مات طرح دار

در برخی از پروژه ها علاوه بر ایجاد راه راه های سندبلاست روی شیشه ، طرح های مختلفی مانند لوگوی مجموعه نیز روی شیشه ایجاد می شود ، چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه راه مات اسپایدر

شیشه های راه مات معمولا با استفاده از فریم های آلومینیومی و استیل و به روش اسپایدری نصب می شود که در این بین روش اسپایدری به دلیل فریم لس بودن و استفاده از یراق های جدید از محبوبیت بسیار زیادی در بین طراحان دکوراسیون و مهندسان ساختمانی برخوردار است .

 

شیشه راه مات دوجداره

برای تولید شیشه های دوجداره راه مات ابتدا دو عدد شیشه رامات با با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود و با چسب ماستیک دور آن پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه راه مات پارتیشن شیشه ای

همانطور که در مقاله های دیگری نیز شرح داده شد شیشه های رامات اغلب جهت اجرای پارتیشن شیشه ای استفاده می شود به ویژه پارتیشن هایی که در اداره ها و شرکت های بزرگ نصب خواهد شد .

 

شیشه راه مات خم

برای تولید شیشه های خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه راه مات هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های راه مات که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه راه مات هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی نیز قرار گرفته است .

شیشه راه مات در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های راه مات معرفی شده است ، قیمت شیشه راه مات هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های راه مات ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه راه مات اکریلیک 

در این طرح از شیشه های راه مات با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ضمنا شیشه راه مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه راه مات تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های راه مات که از سیستم تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه راه مات تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه راه مات 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های راه مات بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه راه مات درب شیشه ای 

برای تولید درب های شیشه ای مدرن فریم لس نیز می توان از شیشه های سکوریت و لمینت را مات استفاده کرد در پروژه های خاص و لاکچری ار این نوع شیشه بکار برده خواهد شد ، شیشه های دکوراتیو درب در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

 

شیشه راه مات - اینستاگرام

 

شیشه راه مات - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه راه مات به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه راه مات و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه راه مات مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه راه مات در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از مجهزترین دستگاه سندبلاست صورت می گیرد از همین رو طرح مورد نظر دقیق و بودن خطا روی شیشه ایجاد خواهد شد .

 

شیشه رامات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

شیشه راه مات

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه راه مات در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند