فهرست این مقاله

شیشه رفلکس دودی

عرضه انواع شیشه رفلکس دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                      0912823524202188621912

 

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

به ظور کلی استفاده از شیشه های رفلکس در نمای ساختمان ها روز به روز در حال فراگیرتر شدن است چرا که در صورت استفاده از این نوع شیشه ها از بیرون ، داخل ساختمان غیر قابل مشاده خواهد بود اما از داخل کاملا نمای خارجی قابل مشاهده خواهد بود .

در این مقاله به یکی دیگر از انواع شیشه رفلکس یعنی شیشه رفلکس دودی می پردازیم از زمانی که شیشه های رفلکس دودی در صنعت شیشه تولید شد به میزان قابل توجهی مهندسان  ساختمان ها ی نوساز از این نوع شیشه رفلکس در نمای خارجی یا به عبارت دیگر به عنوان شیشه پنجره دوجداره استفاده کرده اند .

از ویژگی های منحصربفرد شیشه رفلکس دودی می توان به خاصیت بالای رفلکس بودن آن اشاره کرد به طوری که از شیشه دودی براحتی نمی توان فضای پشت آن را مشاده کرد ، تصور کنید که به این شیشه ها خاصیت رفلکس هم اضافه شود به طبع خاصیت رفلکس در آن بیش از سایر رنگ ها خواهد بود .

قیمت شیشه رفلکس دودی ، طلایی و نقره ای نسبت به شیشه های رفلکس آبی و سبز حدود 30 درصد بیشتر است که دلیل این افزایش قیمت هم وجود ترکیبات خاص شیمی در تولید شیشه های رفلکس اشاره شده می باشد ، برای نمای ساختمانی با سنگ های سفید و مشکی رنگ شیشه رفلکس دودی دوجداره بهترین انتخاب به عنوان شیشه های پنجره دوجداره محسوب می شود .

 

شیشه رفلکس دودی دوجداره 

همانطور که در دیگر مقاله ها مانند شیشه دوجداره به طور مفصل در رابطه با شیشه های دوجداره و ویژگی های آن به کرات توضیح دادیم باید شیشه های نمای بیرونی تمامی ساختمان ها دوجداره باشد به عبارتی از پنجره دوجداره UPVC یا آلومینیومی اختصاصی استفاده شود .

به طبع شیشه های پنجره دوجداره هم باید دوجداره شود برای تولید شیشه رفلکس دودی دوجداره ابتدا باید یک شیشه دودی رفلکس و یک شیشه ساده را در یک اندازه برش داد سپس اسپیسر را طبق اندازه ی شیشه ها برش داده و به هم متصل می کنیم اما توجه داشته باشید که قبل از متصل کردن اسپیسرها باید مواد ضد رطوبتی داخل آن ریخته شود .

در گام بعدی از تولید شیشه رفلکس دودی ، اسپیسر را بین دو شیشه قرار می دهیم سپس با استفاده از چسب های مخصوص دوجداره کردن که اغلب مشکی رنگ هم هستند دور تا دور کار را چسب خواهیم زد به شکلی که کاملا پر شده باشد ، پس از اینکه چسب زدن شیشه ها تمام شد 12 الی 24 ساعت طول خواهد کشید که چسب کاملا خشک شود .

در برخی از پروزه ها مانند اجرای پارتیشن شیشه ای از شیشه رفلکس سکوریت دودی استفاده می شود و اگر بخواهیم شیشه را به صورت دوجداره تولید کنیم باید روش لمینت کردن شیشه ها  توسط لایه PVB اجرا شود ، در پروژه هایی که ابعاد شیشه بزرگ در نظر گرفته شده بهتر است که از شیشه رفلکس دودی سکوریت شده استفاده کرد در این صورت مقاومت شیشه بیشتر خواهد شد .

 

شیشه رفلکس دودی طرح دار

طرح های مختلفی را می توان روی شیشه های رفلکس پیاده سازی که به عنوان مثال می توان به چاپ تصویر روی شیشه و همچنین سندبلاست کردن طرح روی شیشه اشاره کرد ، هر دو فرآیند ذکر شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند انجام می شود .

 

شیشه رفلکس دودی لمینت

برای تولید شیشه های رنگی لمینت ابتدا دو شیشه رفلکس با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند ، این نوع شیشه ها مقاومت بالایی داشته و در صورت شکستن ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه رفلکس دودی مات

در برخی از پروژه ها نیز باید از شیشه های دودی مات استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که ابتدا شیشه دودی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط دستگاه سندبلاست به حالت مات تبدیل می شود .

 

شیشه رفلکس دودی استیند گلاس

نوعی از شیشه های دکواتیو که از ترکیب فرآیند های سندبلاست ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی شیشه تشکیل شده است ، شیشه استیندگلاس اغلب به عنوان شیشه درب چوبی استفاده می شود .

 

شیشه رفلکس دودی اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رفلکس دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه رفلکس دودی ویژه یا سوپر 

در برخی از پروزه های تحقیقاتی و کاربردی نیاز به شیشه های رفلکس با خاصیت رفلکس بییش از 50 درصد است که در اینگونه پروژه ها نمی توان از شیشه های رفلکس معمولی استفاده کرد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های رفلکس بالای 50 درصد هم تولید کرده و به نام شیشه های رفلکس سوپر یا ویژه عرضه می نماید .

شیشه رفلکس دودی ویژه بیشتر برای انجام پروژه های تحقیقاتی و علمی استفاده می شود به عنوان مثال برخی از دانشمندان از این نوع شیشه ها به جای صفحه نمایشگر ساده و حتی لمسی استفاده می کنند .

شیشه رفلکس دودی ویژه ( SUPPER REFLECTIVE GLASS ) به دلیل اینکه درصد رفلکتیو آن بالاست معمولا با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است در واقع این نوع شیشه ها از نمای یک آینه رنگی را تا حد زیادی برخوردار است .

 

شیشه رفلکس دودی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه رفلکس حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه رفلکس دودی خم

برای تولید شیشه های خم رفلکس ابتدا شیشه در رفلکس در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه رفلکس دودی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رفلکس که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رفلکس دودی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه رفلکس دودی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رفلکس معرفی شده است ، قیمت شیشه رفلکس دودی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رفلکس ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروزه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه رفلکس دودی درب شیشه ای

در برخی از پروژه ها درب شیشه ای با استفاده از شیشه های رفلکس دودی سکوریت شده تولید می شود بدین شکل از دیده شدن فضای داخلی ساختمان جلوگیری خواهد شد بهتر است که این شیشه ها را با فریم های مشکی اجرا کرد ، به طور مثال برای یک درب شیشه ای با فریم های آلومینیومی مشکی باید از شیشه رفلکس دودی بکار برد بدین شکل رنگ شیشه با رنگ پروفیل تطابق خواهد داشت .

 

شیشه رفلکس دودی دیوارپوش

برای تولید و اجرای دیوارپوش شیشه ای مدرن باید از شیشه های رفلکس رنگی سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های رفلکس 6 میل بکار برد .

 

شیشه رفلکس دودی ضخیم

برای تولید شیشه های رفلکس با ابعادد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پنجره با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل بکار برد .

 

شیشه رفلکس دودی میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های رفلکس دودی استفاده کرد این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه رفلکس دودی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رفلکس بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه رفلکس دودی تاشو

طرح خاص دیگری از شیشه های رفلکس که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه رفلکس دودی تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

انواع شیشه رفلکس دودی

  • شیشه دوجداره رفلکس دودی
  • شیشه های رفلکس دودی سوپر
  • شیشه رفلکس لمینت دودی
  • شیشه رفلکس  دودی چاپی
  • شیشه طرح دار رفلکس دودی
  • شیشه حکاکی رفلکس دودی
  • شیشه سکویت رفلکس دودی

 

شیشه رفلکس دودی - اینستاگرام

 

شیشه رفلکس دودی - واتساپ

 

 

برای سفارش شیشه رفلکس دودی از چه طریقی می توان اقدام کرد ؟

شما می توایند برای اطلاع از قیمت شیشه رفلکس دودی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه رفلکس دودی مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه رفلکس دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رفلکس دودی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نماید :

www.blackglasstinting.com

 

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند