فهرست این مقاله

شیشه رنگی تزیینی

تولید انواع شیشه رنگی تزیینی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه رنگی تزیینی

 

شیشه رنگی تزیینی

امروزه با توجه به اینکه رنگ ها در اجرای طراحی دکوراسیون مدرن نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند باید تمامی رنگ های بکار رفته در فضای داخلی با یکدیگر تطابق داشته باشند ، یکی از مواردی که می توان با استفاده از آن طراحی فضای داخلی ارتقا داده می شود شیشه رنگی تزیینی نام دارد این نوع شیشه ها به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه رنگی تزیینی در ایران فعالیت خود را از سال 1388 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه های رنگی را تولید کرده است برای مشاهده طرح ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

کشور بلژیک در تولید شیشه رنگی تزیینی در دنیا پیشتاز است و در واقع این نوع شیشه ها برای اولین بار در کشور بلژیک تولید شد اما پس از آن کشور چین بود که حدود 40 درصد تولید شیشه های رنگی را در دنیا بر عهده دارد و با سایر کشورهای اروپایی و آسیایی صادر می کند ، در ایران هم خوشبخاته چند سالیست که شیشه رنگی تزیینی تولید می شود و واردات این نوع شیشه ها نسبت به گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است .

 

شیشه رنگی تزیینی لاکوبل

متداول ترین نوع شیشه های رنگی که در واقع شیشه رنگی یک رو نما محسوب می شود ، برای تولید شیشه های لاکوبل رنگی ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس جهت رنگ شدن وارد دستگاه چاپ خواهد شد ، دستگاه چاپ دارای تعدادی مخازن رنگیست که می توان آن ها را با رنگ های مورد دلخواه پر کرد .

شیشه های رنگی تزیینی لاکوبل در قسمت های مختلفی از ساختمان کاربرد دارد به عنوان مثال برای اجرای شیشه بین کابینتی از این نوع شیشه ها استفاده می شود یا برای اجرای دیوارپوش شیشه ای باید از شیشه لاکوبل رنگی بکار برد .

 

شیشه رنگی تزیینی چاپی

یکی دیگر از شیشه های رنگی که فرآیند تولید آن نیز مشابه شیشه های لاکوبل رنگیست با این تفاوت که روی شیشه تصاویر مختلف رنگی چاپ خواهد شد ، شیشه رنگی تزیینی چاپی برای اولین بار در کشور آلمان تولید شد و خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه چاپ در دنیا انواع تصاویر دو بعدی و سه بعدی روی شیشه ایجاد می شود .

 

شیشه رنگی تزیینی استیند گلاس

جدیدترین شیشه تزیینی رنگی دوجداره که چند بخش مختلف تشکیل شده است برای تولید شیشه های استیند گلاس یا دکوراتیو باید مراحل مختلف اسید کاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی روی شیشه صورت گیرد ، این نوع شیشه ها به عنوان شیشه های پنجره دوجداره و شیشه درب ورودی ساختمان کاربرد دارد و قیمت آن نیز نسبت به سیار شیشه های رنگی بیشتر است .

 

شیشه رنگی تزیینی کریستال

با توجه به شفافیت بسیار بالای شیشه های کریستال رنگی به طبع در صورت استفاده از این نوع شیشه ها می توان نمای بسیار زیبایی را در فضای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد کرد .

 

شیشه رنگی تزیینی بلوک شیشه ای

نوع خاصی از شیشه های رنگی که به صورت تایل های مکعبی شکل تولید می شود و با نام های بلوک شیشه ای رنگی و موزاییک شیشه ای رنگی شناخته شده است ، این نوع شیشه ها اغلب برای اجرای پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد .

 

شیشه رنگی تزیینی 2 میل و 3 میل

شیشه های رنگی 2 میل و 3 میل با اینکه ضخامت کمی دارند اما از قیمت بالایی برخوردار هستند و در کشورهای معدودی تولید می شود ، این نوع شیشه ها برای اجرای پروژه های تزیینی مانند شیشه کاری روی دیوار و شیشه کاری روی اجسام مختلف کاربرد دارد ، شیشه رنگی تزیینی 2 میل و 3 میل هنوز در کشور ما تولید نشده است .

 

شیشه رنگی تزیینی اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه های رنگی اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه رنگی تزیینی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رنگی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه رنگی تزیینی خم

برای تولید شیشه های تزیینی خم ابتدا شیشه رنگی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه رنگی تزیینی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رنگی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رنگی تزیینی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه رنگی تزینی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های رنگی معرفی شده است ، قیمت شیشه رنگی تزیینی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رنگی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه رنگی تزیینی رومیزی

برای تولید شیشه های رومیزی مدرن می توان از شیشه های رنگی لاکوبل نیز استفاده کرد به طور مثال برای یک میز سفید رنگ باید از شیشه لاکوبل سفید کریستال بکار برد بدین شکل رنگ شیشه با رنگ میز تطابق خواهد داشت .

 

شیشه رنگی تزیینی دیوارپوش

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های رنگی لاکوبل یک رو نما استفاده کرد به طور مثال برای دیوارهای سفید رنگ باید از شیشه رنگی سفید یا مشکی بکار برد .

 

شیشه رنگی تزیینی طرح سنگ 

جدیدترین طرح شیشه های رنگی که طرح مختلف سنگ مرمر و سنگ گارانیتی روی شیشه چاپ می شود این نوع از شیشه های رنگی با نام شیشه رنگی لاکچری و مدرن نیز شناخته شده است .

 

شیشه رنگی تزیینی محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن با ابعاد بزرگ باید از شیشه های رنگی سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای یک محافظ با ابعاد 70 * 200 سانتی متر باید از شیشه های رنگی دودی 10 میل بکار برد .

 

شیشه رنگی تزیینی میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های رنگی تزیینی استفاده کرد به طور مثال برای یک میز شیشه ای ناهارخوری 8 نفره از شیشه های 10 میل لاکوبل رنگی بکار می رود ، میزهای شیشه ای در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهد گرفت .

 

شیشه رنگی تزیینی تاشو 

در این طرح از شیشه های رنگی شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه رنگی تزیینی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه رنگی تزیینی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رنگی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لوکس و خاص استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه رنگی تزیینی - اینستاگرام

 

شیشه رنگی تزیینی - واتساپ

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه رنگی تزیینی

برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی تزیینی و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209124195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رنگی تزیینی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه رنگی تزیینی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با کیفیت +A صورت می گیرد و به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی کابینت

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

شیشه رنگی تزیینی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رنگی تزیینی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند