فهرست این مقاله

شیشه رنگی طرح دار

تولید شیشه رنگی طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                0912823524202188621912

 

شیشه رنگی طرح دار

 

شیشه رنگی طرح دار

شیشه های رنگی از قدیم الایام در خانه های مردم کشورمان وجود داشت و اغلب به عنوان شیشه ی درب چوبی استفاده می شد که در دو طرح ساده و مشجر وجود داشت اما رفته رفته با پشرفت صنعت شیشه در ایران طرح های جدیدی از شیشه های رنگی هم و طرح دار هم تولید شد .

شیشه رنگی طرح دار به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود که هر کدام از آن ها صرفا در مکان خاصی کاربرد دارد در این مقاله انواع شیشه های رنگی مورد بررسی خواهیم داد و کاربردهای این نوع شیشه ها در صنعت ساختمانی را به طور کامل توضیح خواهیم داد .

شیشه رنگی طرح دار هم نوعی از شیشه های دکوراتیو محسوب می شود که البته این نوع شیشه ها هم دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها در بخشی از ساختمان کاربرد دارد در ادامه به آن ها می پردازیم .

 

شیشه رنگی طرح دار ساده 

اولین نوع شیشه های رنگی که دارای ضخامت 4 میل  6 میل و 8 میل هستند و فقط در رنگ های سبز ، آبی ، دودی ، برنز و مسی وجود دارند ، این نوع شیشه های رنگی بیشتر به عنوان شیشه ی درب های آهنی و به عنوان شیشه رومیزی مورد استفاده قرار می گیرند .

 

شیشه رنگی طرح دار چاپی

شیشه های رنگی چاپی در واقع همان شیشه های رنگی ساده هستند که یک تصویر روی شیشه توسط دستگاه چاپ می شود به طوری که شیشه رنگی را در ابعاد مورد نظر برش داده سپس شیشه را وارد دستگاه می کنیم ، فایل تصویر مورد نظر را از طریق درگاه ورودی دستگاه وارد آن می کنیم پس از چند دقیقه تصویر مورد نظر به صورت رنگی روی شیشه چاپ خواهد شد .

با استفاده از شیشه رنگی طرح دار چاپی می توان یک نمای بسیار مدرن و لوکس را در ساختمان ایجاد کرد و جالب است بدانید که در همه ی کشورهای صاحب سبک در طراحی دکوراسیون داخلی از شیشه چاپی به کرات بکار می رود .

 

شیشه رنگی طرح دار لاکوبل 

شیشه های رنگی لاکوبل به طور کلی با شیشه های رنگی ساده متفاوت هستند لذا این نوع شیشه های یه صورت یک رو نماست یا به عبارت دیگر پشت شیشه رنگ شده و نمی توان طرف دیگر شیشه را مشاهده کرد ، برای تولید شیشه رنگی طرح دار لاکوبل ابتدا شیشه با ضخامت مناسب را توسط دستگاه CNC برش داده سپس شیشه را وارد دستگاه لاکوبل می کنیم .

شیشه رنگی طرح دار لاکوبل بیشتر به عنوان شیشه رنگی بین کابینتی و دیوارپوش شیشه ای کاربرد دارد البته در مواردی به عنوان شیشه رومیزی هم استفاده می شود  ، دستگاه لاکوبل دارای مخازنیست که در آن ها رنگ های مورد نظر قرار داده می شود .

شیشه رنگی طرح دار دوجداره

برای شیشه ی درب های ورودی ساختمان و پنجره های دوجداره باید از شیشه دوجداره ساده و طرح دار استفاده کرد ، شیشه های دوجداره طرح دار را می توان به دو صورت لمینت شده و اسپیسری تولید کرد البته برای تولید شیشه رنگی طرح دار دوجداره معمولا یک طرف شیشه به صورت طرح دار است و طرف دیگر از شیشه ساده استفاده می شود .

 

شیشه رنگی طرح دار گرد

برای تولید شیشه های رنگی گرد با طر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه گرد رنگی با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه رنگی طرح دار استین گلاس

جدیدترین نوع شیشه های رنگی طرح دار که با استقبال بسیار زیادی هم در کشور ما مواجه شد این نوع شیشه های به دو صورت دوجداره و تک جداره تولید می شود و بیشتر به عنوان شیشه پنجره و شیشه ی درب های ورودی ساختمان های لوکس کاربرد دارد ، شیشه رنگی طرح دار استین گلاس از چهار بخش تراش کاری شیشه ، اسیدکاری شیشه ، سندبلاست شیشه و رنگ کردن شیشه تشکیل شده است .

 

شیشه رنگی طرح دار سکوریت

برای اجرای پروژه هایی که از شیشه های با ابعاد بزرگ و بعضا به صورت فریم لس استفاده می شود مانند نرده شیشه ای باید شیشه ها سکوریت شده به عبارتی شیشه طرح دار داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار خواهد گرفت .

 

شیشه رنگی طرح دار لمینت

شیشه های لمینت رنگی از دو یا چند شیشه تک جداره رنگی تشکیل شده است که توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده شده اند ، این نوع شیشه ها حتی در صورت شکسته شدن ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

َشیشه رنگی طرح دار دیوارپوش

طراحان دکوراسیون داخلی از شیشه رنگی طرح دار برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای نیز استفاده می کنند بدین شکل علاوه بر ایجاد نمای مدرن در ساختمان ، براحتی می توان دیوارها را تمیز کرد .

 

شیشه رنگی طرح دار اسیدکاری

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه های رنگی اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی استفاده می شود ، شیشه رنگی طرح دار اسیدکاری شده در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه رنگی طرح دار حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رنگی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه رنگی طرح دار حکاکی کیرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد شد .

شیشه رنگی طرح دار حکاکی شده مدرن در کشور چین به عنوان شیشه میز ناهارخوری استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت ، شیشه رنگی طرح دار حکاکی شده هوشمند در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

شیشه رنگی طرح دار جکاکی شده جذابرترین طرح شیشه های رنگی به شمار می رود به طور که در فقط در پروزه های لوکس و خاص ساحتمانی استفاده می شود و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رنگی طرح دار هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رنگی طرح دار که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رنگی طرح دار در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه رنگی طرح دار هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رنگی معرفی شده است ، قیمت شیشه رنگی طرح دار تقریبا دو برابر شیشه های رنگی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه رنگی طرح دار دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های رنگی سکوریت 6 میل الی 10 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه رنگی 6 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه رنگی طرح دار ضخیم 

برای تولید شیشه های رنگی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه رنگی رومیزی ناهارخوری 10 نفره باید از شیشه های 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر یبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رنگی طرح دار 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رنگی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های 20 میل بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

شیشه رنگی طرح دار مات 

شیشه های مات رنگی نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای و مهندسان ساختمانی در دنیا قرار گرفته است .

 

 

شیشه رنگی طرح دار - اینستاگرام

 

شیشه رنگی طرح دار - واتساپ

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و سفارش شیشه رنگی طرح دار از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی طرح دار و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نموده و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رنگی طرح دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه رنگی طرح دار و خدمات نصب این نوع شیشه ها در صنایع شیشه کولیوند توسط افراد  فنی با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی رومیزی

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

شیشه رنگی طرح دار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رنگی طرح دار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند