فهرست این مقاله

شیشه رنگی پنجره

تولید انواع شیشه رنگی پنجره در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                         0912823524202188621912

 

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

صنعت شیشه در سراسر دنیا با تغیرات بسیار زیادی مواجه شده و بر خلاف گذشته که فقط شیشه های ساده و مات تولید می شد امروزه شاهد تولید شیشه های رنگی و طرح دار بسیار متنوعی هستیم که هر یک برای قسمتی از ساختمان کاربرد دارند ، در این مقاله به بررسی شیشه رنگی پنجره می پرادزیم و انواع آن را به طور کامل شرح خواهیم داد .

شیشه های رنگی با ضخامت 2 میل و 3 میل در سال های گذشته هم وجود داشت و اگر حضور ذهن داشته باشید به عنوان شیشه درب ورودی چوبی استفاده می شد که نمای بسیار زیبایی هم در ساختمان ایجاد می کرد اما امروزه با تولید شیشه رنگی پنجره در طرح های گوناگون به نوعی هر فردی و با هر سلیقه ای می تواند این نوع شیشه ها را انتخاب کرده و در پنجره های ساختمان خود استفاده کند .

لازم به ذکر است در صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر تولید شیشه رنگی پنجره ، شیشه های رنگی یک رو نما یا لاکوبل نیز در ابعاد مختلف ودر طیف وسیع رنگی تولید می شود .

 

شیشه رنگی پنجره – رفلکس

متداولترین نوع شیشه های رنگی در پنجره های نمای ساختمان شیشه رفلکس نام دارد این نوع شیشه ها به دلیل ساختار منحصر بفرد امروزه در اغلب ساختمان ها به عنوان شیشه پنجره های نمای ساختمان بکار برده می شود ، یک طرف شیشه رنگی پنجره رفلکس از آینه و طرف دیگر از شیشه رنگی تشکیل شده است که چنین ساختاری موجیب شده براحتی نتوان طرف دیگر شیشه را مشاهده کرد .

شیشه رنگی پنجره رفلکس در رنگ های دودی ، برنز ، آبی ، بنفش ، سبز ، طلایی و نقره ای تولید می شود که می توانت با توجه به رنگ سنگ نمای ساختمان یکی از این نوع شیشه ها برای پنجره ها استفاده خواهد شد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه رنگی پنجره رفلکس را به صورت دوجداره نیز تولید می کند در این حالت معمولا یک طرف شیشه دوجداره از شیشه رنگی رفکس و طرف دیگر از شیشه ساده فلوت استفاده می شود ، توجه نمایید که قسمت آینه ای شیشه رفلکس باید رو به داخل ساختمان قرار داده شود .

 

شیشه رنگی پنجره – سکوریت 

نوع دیگری از شیشه های رنگی که برای پنجره ها استفاده می شود شیشه سکوریت رنگی نام دارد این نوع شیشه ها در واقع شیشه های رنگی ساده در ضخامت های مختلف است که در داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار گرفته و به شیشه نشکن رنگی تبدیل می شود ، شیشه رنگی پنجره سکوریت شده بر خلاف شیشه های رفلکس براحتی می توان فضای پشت شیشه را مشاهده کرد به همین دلیل اغلب در ساختمان های اداری و تجاری استفاده می شود .

 

شیشه رنگی پنجره – چاپی

در این نوع شیشه ها تصاویر مختلفی به صورت رنگی روی شیشه چاپ شده است به عنوان مثال در ساختمان های اداری لوگوی مجموعه روی شیشه چاپ می شود که در واقع هم از نظر طراحی دکوراسیون و هم از نظر تبلیغاتی موثر خواهد بود ، برای تولید شیشه های رنگی چاپی بهتر است که از شیشه های سکوریت شده استفاده کرد .

 

شیشه رنگی پنجره – استیند گلاس

جدیدترین نوع شیشه های رنگی پنجره که از تلفیق چند تکنیک در صنعت شیشه تولید  می شود ، شیشه های استیند گلاس نوعی از شیشه های رنگی و طرح دار محسوب می شود که فرآیند های سندبلاست ، حکاکی ، اسیدکاری و رنگ آمیزی روی شیشه صورت می گیرد ، شیشه رنگی پنجره استیند گلاس حتی در کشورهای اروپایی نیز به عنوان شیشه پنجره های دوجداره ی ساختمان های لوکس استفاده می شود .

این نوع شیشه های رنگی اغلب به صورت دوجداره تولید می شود اما به تازگی در کشور چین شیشه های رنگی پنجره طرح استیند گلاس در ابعاد مختلفی تولید شده که به صورت تک جداره نیز می باشد و با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شود .

 

شیشه رنگی پنجره – دوجداره

امروزه با توجه به اینکه اغلب پنجره های ساختمانی به صورت دوجداره تولید می شوند به طبع نیاز به شیشه های دوجداره نیز دارند در این بین شیشه دوجداره رنگی به کرات به عنوان شیشه های پنجره مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه رنگی پنجره – لمینت

شیشه های لمینت رنگی برخلاف شیشه های دوجداره در جلوگیری از اتلاف انرژی موثر نیست اما مقاومت شیشه های لمینت بسیار بیشتر از شیشه های دوجداره است و حتی در صورت شکستن ذرات شیشه از هم جدا نخواهد شد .

شیشه رنگی پنجره – سندبلاست

نوع دیگری از شیشه های طرح دار رنگی که ابتدا شیشه رنگی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط دستگاه سندبلاست طرح روی شیشه به صورت مات ایجاد خواهد  شد ، برای تولید شیشه رنگی پنجره سندبلاست شده طرح مورد نظر توسط دستگاه کاتر پلاتر برش داده شده سپس پودر سیلیس توسط پمپ های فشار قوی روی قسمت های تعیین شده پاشیده می شود .

 

شیشه رنگی پنجره – خم

برای تولید شیشه های خم رنگی ابتدا شیشه رنگی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه رنگی پنجره – اسیدکاری

طرح جدیدی از شیشه های پنجره که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه رنگی پنجره – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های پنجره حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی یا نام ساختمان را روی شیشه رنگی پنجره حکاکی کرد و در واقع به برندینگ ساختمان کمک شایانی کرد .

 

شیشه رنگی پنجره – هوشمند

طرح خاصی از شیشه های رنگی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکترسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رنگی پنجره هوشمند در اغلب مجله های معتبر طرحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رنگی معرفی شده است .

قیمت شیشه رنگی پنجره هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رنگی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند .

شیشه رنگی پنجره – سه جداره 

برای مناطق سردسیر که دمای آن به زیر صفر درجه می سد باید از شیشه های سه جداره با اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی استفاده کرد در این صورت اتالاق انرژی نسبت به شیشه های دوجداره نیز کمتر خواهد شد ، شیشه های سه جداره در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه رنگی پنجره – ضخیم

برای تولید شیششه های رنگی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای شیشه پنجره با ابعاد 200 * 250 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل رنگی بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رنگی پنجره – تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های رنگی که از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه رنگی پنجره تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه رنگی پنجره – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رنگی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

قیمت شیشه رنگی - اینستاگرام

 

قیمت شیشه رنگی - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه رنگی پنجره به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی پنجره و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رنگی پنجره مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است انواع شیشه رنگی پنجره تولید در صنایع شیشه و آینه کولیوند به کشورهای حوزه خلیج فارش نیز صادر می شود ضمنا تمامی شیشه ها تولید داخلی بوده و توسط جوانان عزیز ایرانی ساخته می شوند .

 

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی دکوراتیو

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

قیمت شیشه رنگی

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

شیشه رنگی پنجره

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رنگی پنجره در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند