فهرست این مقاله

شیشه رنگی کریستال

تولید انواع شیشه رنگی کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                     0912823524202188621912

 

شیشه رنگی کریستال

 

شیشه رنگی کریستال

به طور کلی شیشه های رنگی با دو کیفیت فلوت و کریستال یا اکسترا کلیر تولید می شود ، شیشه های فلوت رنگی در واقع همان شیشه های رنگی ساده هستند که در ضخامت های مختلفی تولید می شوند مانند شیشه دودی و شیشه برنز اما شیشه رنگی کریستال به شیشه های رنگی با شفافیت بسیار بالا گفته می شود که در دو حالت دو رو نما و یک رو نما یا لاکوبل تولید می شوند .

شیشه رنگی کریستال کریستال دو رو نما از نظر ظاهری شبیه شیشه های رنگی ساده هستند اما شفافیت شیشه کریستال رنگی بسیار بیشتر از شیشه های رنگی ساده است در حالی که شیشه کریستال رنگی لاکوبل به شیشه های کریستال معمولی گفته می شود که پشت شیشه توسط دستگاه رنگ خواهد شد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه رنگی کریستال در ایران فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرد و تا کنون بیش از 100 شیشه کریستال رنگی مختلف را تولید کرده است برای مشاهده تمامی نمونه کارهای انجام شده می توانید به قسمت نمونه کارها و به آدرس صفحات اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند مراجعه نمایید .

شیشه رنگی کریستال در نمایندگی صنایع شیشه و آینه کولیوند در ضخامت های 6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل عرضه می شود که خوشبختاته شیشه های 6 میل و 10 میل کریستال در کشور عزیزمان ایران تولید می شود و به زودی شیشه های 12 میل ، 16 میل و 20 میل ایرانی نیز تولید خواهد شد ، به شیشه کریستال ایرانی شیشه های وین وایت نیز گفته می شود .

 

شیشه رنگی کریستال رومیزی 

تولید شیشه های رومیزی امروزه با توجه به اینکه در اغلب ساختمان ها طراحی دکوراسیون داخلی مبتنی بر چیدمان انواع میزهای بزرگ و کوچک است رواج پیدا کرده است ، شیشه کریستال رومیزی در ضخامت های مختلفی تولید می شود که با توجه به نوع میز و ابعاد آن ضخامت شیشه تعیین می گردد ، شیشه رنگی کریستال رومیزی معمولا روی پایه های استیل و سنگی قرار می گیرد در واقع صفحه ای زیر شیشه قرار نخواهد داشت .

 

شیشه رنگی کریستال سکوریت

شیشه سکوریت رنگی در پروژه های مختلفی کاربرد دارد که برای تولید آن ابتدا شیشه کریستال رنگی با ابعاد مورد نظر را برش داده سپس آن را وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا خواهیم کرد پس از اینکه شیشه به طور کامل به حالت نشکن تبدلی شد عملیات سرد سازی شیشه صورت می گیرد ، شیشه رنگی کریستال سکوریت شده ساده در پروژه هایی مانند اجرای نرده شیشه ای و پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد در حالی که شیشه کریستال رنگی سکوریت شده ی لاکوبل در پروژه هایی مانند اجرای دیوارپوش شیشه ای و شیشه بین کابینتی استفاده می شود .

 

شیشه رنگی کریستال لمینت

همانطور که در مقاله های دیگری به کرات شرح داده شده است شیشه لمینت در مکان هایی که ابعاد شیشه بزرگ بوده و به صورت فریم لس است استفاده می شود اما شیشه رنگی لمینت بیشتر در پروژه هایی که اجرای طراحی دکوراسیون مدرن در دستور کار قرار دارد کاربرد خوهد داشت مانند اجرای پله های شیشه ای ساختمان مسکونی ، شیشه رنگی کریستال لمینت شده را به روش اسپایدری و سازه ای استیل می توان نصب کرد .

 

شیشه رنگی کریستال دوجداره

شیشه پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC در بسیاری از ساختمان ها به صورت رفلکس رنگی در نظر گرفته می شود اما در طرح های جدیدی که در کشورهای اروپایی نیز اجرا می شود از شیشه های رنگی کریستال جهت تولید شیشه های دوجداره استفاده می شود ، برای کاهش هزینه ها می توان شیشه ای که رو به نمای داخلیست را فلوت تعیین کرد .

 

شیشه رنگی کریستال بین کابینتی

یکی از مهم ترین کاربردهای شیشه های کریستال رنگی به عنوان شیشه بین کابینتی است به طبع تولید شیشه های رنگی لاکوبل با استفاده از شیش کریستال موجب نمای زیباتر و شفاف تر شیشه خواهد شد .

 

شیشه رنگی کریستال خم

برای تولید شیشه های خم رنگی ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به هماره قالب فلزی داخل کوره قرار داده می شود .

 

شیشه رنگی کریستال دیوارپوش

طراحان دکوراسیون داخلی از دیوارپوش های شیشه ای برای تزیین فضای داخلی استفاده می کنند ، مزیت اصلی این نوع دیوارپوش ها به هنگام تمیز کردن آن است به طوری براحتی می توان دیوارپوش شیشه ای را شست .

 

شیشه رنگی کریستال حکاکی شده

با استفاده دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رنگی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه رنگی کریستال گرد

برای برش شیشه های گرد کریستال با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه رنگی کریستال اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رنگی کریستال که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر استفاده خواهد شد .

 

شیشه رنگی کریستال هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رنگی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکترسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد ، شیشه رنگی کریستال هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

قیمت شیشه رنگی کریستال هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رنگی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می شود .

 

شیشه رنگی کریستال سه جداره

در برخی از پروژه ها و متاطق جغرافیایی لیل سرمای زیاد از شیشه های رنگی سه جداره برای نمای ساختمان استفاده می شود ، این نوع شیشه ها تا حدود 80 درصد از اتلاف انرژی کاهش می دهد .

 

شیشه رنگی کریستال جزیره 

برای تولید شیشه های رومیزی جزیره باید از شیشه های 10 میل و 20 میل لاکوبل سفید و مشکی استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و همواره مورد استقبال طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است به طور مثال برای برای تولید شیشه جزیره با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه های رنگی 16 میل سفید و مشکی بکار برد .

 

شیشه رنگی کریستال محافظ  شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های رنگی سکوریت شده با ضخامت بالا استفاده کرد به طور مثال برای یک سنگ قبر با طول 200 سانتی متر و عرض 90 سانتی متر باید از شیشه 10 میل دودی بکار برد ، شیشه های سنگ قبر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه رنگی کریستال سیمی 

شیشه های رنگی سیمی نیز به صورت دو رو نما تولید می شود و در پروژه های لوکس ساختمانی بکار می رود به طور مثال برای ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه های سیمی دودی استفاده کرد ، شیشه های سیمی در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه رنگی کریستال ضخیم 

برای تولید شیشه های رنگی با ابعاد بزرگ باید از شیشه ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید دیوارپوش شیشه ای با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل سکوریت رنگی بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ف هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رنگی کریستال تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های رنگی تاشو استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه رنگی کریستال تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه رنگی کریستال 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رنگی بیش از حد استاندارد باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زببای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل کریستال فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه رنگی کریستال - اینستاگرام

 

شیشه رنگی کریستال - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه رنگی کریستال به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی کریستال و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رنگی کریستال مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه رنگی کریستال تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند به دلیل حذف واسطه ها و فروش مستقیم از نمایندگی با قیمت بسیار مناسبی در اختیار شما همکاران و مشتریان گرامی قرار می گیرد .

 

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

شیشه رنگی کریستال

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رنگی کریستال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند