فهرست این مقاله

شیشه رومیزی دودی

تولید انواع شیشه رومیزی دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                      ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه رومیزی دودی

 

شیشه رومیزی دودی

شیشه های رومیزی امروزه به دارای تنوع بسیار بیشتری نسبت به گذشته است و با تولید میزهای با کاربرد مختلف در واقع تولید شیشه های رومیزی نیز افزایش پیدا کرده است ، در مقاله های متعددی به کرات در رابطه به انتخاب یک شیشه رومیزی مناسب پرداخته شده که در این مقاله یکی از پرکاربردترین شیشه های رنگی رومیزی یعنی شیشه رومیزی دودی را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه رومیزی دودی در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ آغار کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از ۱۰۰۰ طرح مختلف شیشه های رومیزی را تولید کرده است برای مشاهده محصولات تولید شده به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

در صنعت شیشه شیشه برنز و شیشه دودی جزء اولین شیشه های رنگی محسوب می شدند و تا قیل از تولید آن ها فقط شیشه شفاف بود که تولید می شد اما رفته رفته با تولید شیشه رومیزی دودی و برنز طراحان دکوراسیون داخلی نیز تمایل به استفاده از شیشه های رومیزی رنگی متناسب با رنگ میز پیدا کردند .

به طور کلی دو نوع شیشه رومیزی دودی در صنعت شیشه کشورمان تولید می شود که در حالت اول رنگ شیشه بسیار تیره بوده و شباهت بسیار زیادی به شیشه های لاکوبل رنگی دارد اما در حالت دوم شیشه های دودی روشن و به اصطلاح کم رنگ می باشد .

 

شیشه رومیزی دودی ناهارخوری  

متداول ترین نوع شیشه رومیزی که امروزه در همه خانه ها وجود دارد و ابعاد آن نیز معمولا بزرگتر از سایر شیشه های رومیزی است ، برای تولید شیشه میز ناهارخوری با صفحه های چوبی از شیشه ۸ میل و برای تولید شیشه میز ناهارخوری بدون صفحه که فقط از تعدادی پایه تشکیل شده است از شیشه های ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی دودی جلو مبلی

شیشه میز جلو مبلی و عسلی بر خلاف شیشه های میز ناهارخوری ابعاد کوچکی داشته به همین دلیل نیز معمولا از شیشه های ۸ میل برای تولید این نوع از شیشه های رومیزی استفاده می شود البته در برخی از سرویس های مبلمان ابعاد میز جلو مبلی بزرگ در نظر گرفته شده و به طبع به شیشه های با ضخامت بیش از ۸ میل نیاز دارد .

 

شیشه رومیزی دودی تلویزیون

شیشه میز تلویزیون رنگی به صورت دو رو نما ( ساده ) و یک رو نما ( لاکوبل ) تولید می شود ، معمولا  در میزهای تلویزیون رنگی قدیمی از شیشه دودی بکرات برده شده اما در طرح های جدید از شیشه لاکوبل رنگی مشکی استفاده شده است ، شیشه لاکوبل در واقع به شیشه هایی گفته می شود که یک طرف آن رنگ شده است .

 

شیشه رومیزی دودی اداری

طراحان دکوراسیون داخلی برخلاف گذشته که فقط از شیشه های شفاف برای میزهای اداری استفاده می کردند امروزه رنگ شیشه رومیزی را با توجه به رنگ میز تعیین می کنند به عنوان مثال برای تولید یک میز اداری مشکی رنگ از شیشه رومیزی دودی استفاده می شود ، شیشه میز اداری شامل میزهای کنفرانس ، رایانه و مدیریت می شود .

 

شیشه رومیزی دودی طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه رومیزی دودی آشپزخانه

به طور کلی شیشه های رومیزی آشپزخانه به دو دسته ی میز شیشه ای اپن و شیشه روی میز صبحانه خوری تقسیم می شود که برای تولید میزهای اپن شیشه ای از شیشه های با ضخامت بالا استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی دودی گرد

برای تولید شیشه میز گرد تنها به قطر میز نیاز است و با استفاده از گردبرهای دستی و دستگاه CNC شیشه برش داده می شود در حالی که برای برای تولید شیشه میز بیضی باید فرآیند الگو گیری صورت گیرد .

 

شیشه رومیزی دودی کانتر آشپزخانه

در آشپزخانه ها نیز میزهای مختلفی قرار می گیرد که متدوال ترین آن میز کانتر نام دارد برای تولید شیشه های رومیزی آشپزخانه به طور معمول از شیشه های ۱۵ میل و ۲۰ میل بکار برده می شود و شیشه رو پایه های فلزی به صورت UV قرار داده شود ، شیشه رومیزی دودی آشپزخانه به دلیل وجود وسایل شکستنی آسیب پذیر است به همین دلیل بهتر است که از شیشه های با ضخامت بالا برای تولید اینگونه از شیشه های رومیزی استفاده شود .

 

شیشه رومیزی دودی لمینت

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که دو عدد شیشه توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود به طور مثال در برخی از طرح ها دو عدد شیشه گرد با قطر های مختلف به صورت لمینت روی هم قرار می گیرند .

 

شیشه رومیزی دودی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی دودی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رومیزی دودی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه رومیزی دودی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رومیزی معرفی شده است ، قیمت شیشه رومیزی دودی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه رومیزی دودی اکریلیک 

در این طرح از شیشه های رومیزی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، شیشه رومیزی دودی اکریلیک محبوب ترین طرح شیشه های رومیزی محسوب می شود به طوری که بیش از ۴۰ درصد سفارشات شیشه های رومیزی به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

 

شیشه رومیزی دودی جزیره

برای تولید شیشه های میز جزیره نیز می توان از شیشه های دودی استفاده کرد به طور مثال برای جزیره با طول ۲۰۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ ساتتی متر باید از شیشه های رومیزی ۱۰ میل دودی بکار برد .

 

شیشه رومیزی دودی – کریستال 

به طور کلی شیشه های رومیزی اظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه رومیزی دودی – ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه رومیزی دودی – تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های رومیزی که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه رومیزی دودی تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه رومیزی دودی – مات 

شیشه های رومیزی مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده جود دارد ، شیشه های مات در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

میز شیشه ای دودی

علاوه بر تولید شیشه رومیزی دودی ، میزهای تمام شیشه ای دودی نیز در ابعاد مختلفی تولید می شود این نوع میزها به دو صورت خم و UV ساخته شده به طوری که حتی پایه های میز نیز از شیشه تشکیل شده است ، میزهای شیشه ای مدرن فقط در پروژه های لاکچری استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

شیشه رومیزی دودی - اینستاگرام

 

شیشه رومیزی دودی - واتساپ

 

ابزار شیشه رومیزی دودی

  • تخت مات و براق
  • دیاموند
  • تراش ( پخ )
  • تراش دو پله
  • تراش سه پله
  • تراش انگشتی
  • تراش ۴۵ درجه

شیشه رومیزی دودی

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه رومیزی دودی

برای اطلاع از قیمت شیشه رومیزی دودی و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رومیزی دودی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه رومیزی دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های فلوت دودی با کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه رومیزی تهران

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دودی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رومیزی دودی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند