فهرست این مقاله

شیشه رومیزی دو پله

تولید انواع شیشه رومیزی دو پله در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                     0912823524202188621912

 

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

ابزار دور شیشه رومیزی مهم ترین بخش در تولید یک شیشه روی میز محسوب می شود که باید با توجه به نوع میز مورد نظر در واقع ابزاری را انتخاب کرد که با طرح میز تطابق داشته باشد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین دستگاه های صنعت شیشه مانند دستگاه لول زنی ، تراش و دیاموند قادر به تولید شیشه های رومیزی مختلف مانند شیشه رومیزی دو پله می باشد .

همانطور که به طور حتم اطلاع دارید دستگاه دیاموند بیشتر برای شیشه های سکوریت استفاده می شود و لبه های شیشه را به صورت تخت براق اما با لبه های مورب درمی آورد در حالی که دستگاه تراش بیشتر برای آینه ها استفاده خواهد شد و دور آینه را تراش ( پخ ) می دهد اما در این مقاله قصد داریم یکی دیگر از دستگاه های صنعت شیشه برای تولید شیشه های رومیزی به ویژه شیشه رومیزی دو پله از دستگاه لول زنی استفاده می شود و دور شیشه را به صورت لول ساده و براق ، تخت ساده و براق و تراش دو پله و سه پله درخواهد آورد .

 

فرآیند تولید شیشه رومیزی دو پله

شیشه های رومیزی که دور آن به صورت پله ای ابزار زده شده و تعداد پله های آن دو عدد می باشد را شیشه رومیزی دو پله می گویند که برای تولید آن باید از دستگاه لول زنی استفاده کرد ، دستگاه لول زنی در دهه ی گذشت هم در صنعت شیشه وجود داشت اما فقط قادر به اعمال ابزار لول مات بود تا اینکه سال 1394 دستگاه لول 30 قاپک تولید شد که در واقع با استفاده از این دستگاه می توان انواع تراش دو پله و سه پله را روی شیشه اعمال کرد .

برای تولید شیشه رومیزی دو پله ابتدا شیشه رومیزی به صورت دستی یا توسط دستگاه CNC برش داده می شود سپس شیشه را روی دستگاه لول زنی قرار می دهیم به طوری که جداگانه هر طرف شیشه را بتوان ابزار زد برای اینکار یک طرف شیشه را انتهای دستگاه قرار داده و شروع به ابزار زدن دوز شیشه خواهیم کرد توجه داشته باشید که در مرحله ی اول دور شیشه ابزار ساده زده می شود تا اینکه شیشه به صورت کامل به شیشه رومیزی دو پله تبدیل شود .

در مرحله ی بعدی از تولید شیشه رومیزی دو پله سنگ دستگاه را تعویض خواهیم کرد و سنگ مخصوص تراش دو پله را داخل دستگاه قرار می دهیم در نهایت هم شروع به ابزار زدن دور شیشه می کنیم لازم به ذکر است که کوچکترین اشتباهی در هنگام ابزار زدن مانند فشردن بیش از حد زانویی دستگاه منجر به شکستن شیشه خواهد شد .

 

انواع شیشه رومیزی دو پله   

1- تراش دو پله براق کوچک

در این نوع ابزار دور شیشه تراش دو پله ای زده می شود که فاصله ی بین پله های دور شیشه کم بوده و به همین دلیل به آن تراش دو پله کوچک یا ریز گفته می شود ، این ابزار بیشتر برای شیشه رومیزی دو پله با ابعاد کوچک استفده می شود .

2- تراش دو پله براق بزرگ 

ابزار تراش دو پله بزرگ یا پهن به نوعی از ابزار ها اطلاق می شود که فاصله بین پله های دور شیشه رومیزی دو پله زیاد بوده و  هر یک از پله ها پهن می باشد ، این ابزار برای شیشه های رومیزی ناهارخوری با ابعاد بیش از 2 متر بکار می رود .

 

انواع سنگ های شیشه رومیزی دو پله

  • سنگ تراش دو پله ریز مات
  • سنگ تراش دو پله ریز براق
  • سنگ تراش دو پله پهن مان
  • سنگ تراش دو پله پهن براق

 

شیشه رومیزی دو پله گرد

تولید شیشه میز گرد دو پله نسبت به شیشه های میز چهارگوش ساده نیاز به زمان بیشتری دارد چرا که دستگاه مدام در حال جا به جایی بوده و کوچکترین اشتباهی موجب تغییر قطر شیشه حواهد شد .

 

شیشه رومیزی دو پله کریستال

به طور کلی ابزارهای مختلف روی شیشه های کریستال زیباتر از شیشه های فلوت و کلیر خواهد شد چرا که شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها موجب بهتر دیده شدن ابزار دور شیشه نیز می شود .

 

شیشه رومیزی دو پله رنگی

شیشه های رومیزی رنگی به دو صورت دو رو نما و یک رو نما تولید می شود که شیشه های دو رو نما در نگ های دودی ، برنز و شامپیانی وجود دارد اما شیشه های یک رو نما در طیف وسیع رنگی تولید می شود .

 

شیشه رومیزی دو پله طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ انواع شیشه های طرح دار مات و رنگی تولید می شود چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه رومیزی دو پله ناهارخوری

با توجه به اینکه میزهای ناهارخوری معمولا از قیمت بالایی برخوردار هستند باید از شیشه رومیزی جهت محافظت از میز استفاده کرد ، ضخامت شیشه میز ناهارخوری معمولا 8 میل در نظر گرفته می شود .

 

شیشه رومیزی دو پله جلو مبلی

یکی دیگر از شیشه های رومیزی که به کرات تولید می شود شیشه میز جلو مبلیست ، برای تولید این نوع شیشه ها اغلب از شیشه های 8 میل و 6 میل استفاده می شود هرچند که بهتر است ضخامت شیشه های رومیزی در یک ساختمان یکسان در نظر گرفته شود .

 

شیشه رومیزی دو پله حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه رومیزی دو پله ضخیم

برای تولید شیشه های رویزی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری 12 نفره باید از شیشه های 12 میل کریستال و رنگی بکار برد .

 

شیشه رومیزی دو پله هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه رومیزی دو پله هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه رومیزی دو پله در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چا می شود به عنوان برترین شیشه های رومیزی معرفی شده است ، قیمت شیشه رومیزی دو پله هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه رومیزی دو پله رفلکس

در این طرح از شیشه های رومیزی مدرن و لاکچری از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه رومیزی دو پله تاشو 

برای تولید برخی از شیشه های رومیزی از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه رومیزی دو پله تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه رومیزی دو پله 20 میل

در پروژه هایی که ابعاد رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت مناسبی نیز برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رومیزی دو پله طرح سنگ 

در این طرح از شیشه های رومیزی طرح های سنگ مرمر و گرانیتی روی شیشه ایجاد می شود این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه رومیزی و دیوارپوش شیشه ای کاربرد دارد ، شیشه های طرح سنگ فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه رومیزی دودی - اینستاگرام

 

شیشه رومیزی دودی - واتساپ

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و سفارش شیشه رومیزی دو پله از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه رومیزی دو پله و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رومیزی دو پله مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه رومیزی دو پله در صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق دستگاه ملکی و سنگ های درجه یک صورت می گیرد از همین رو ابزار شیشه های رومیزی به صورت دقیق و شفاف اعمال خواهد شد .

 

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی 10 میل

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

شیشه رومیزی دو پله

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رومیزی دو پله در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند