فهرست این مقاله

شیشه رومیزی کریستال

تولید شیشه رومیزی کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                               0912823524202188621912

 

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

در بین تمامی شیشه های تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه رومیزی بیشترین تقاضا را از طرف مشتریان گرامی داشته در همین راستا از سال 1394 یک کارگاه مجزا صرفا جهت تولید شیشه های روی میز راه اندازی شده و در آن انواع طرح های شیشه رو میز در هر رنگی تولید می شود .

در این مقاله به بررسی شیشه رومیزی کریستال خواهیم پرداخت و تفاوت آن را با شیشه های ساده رومیزی به طور مفصل و کامل شرح می دهیم ، در ابتدا توجه داشته باشید که تمامی مطالب این مقاله با تجربه از نمونه کارهای انجام شده نوشته شده است و طبق بازخورد هایی که از مشتریان گرامی داشته ایم به بیان مطالب پرداخته ایم .

شیشه های رومیزی به طور کلی به چند دسته تقسیم بندی می شوند که هر یک در واقع دارای ویژگی های خاص خودش است به طور مثال نحوه ی تولید شیشه رومیزی ناهارخوری با شیشه میز جلو مبلی تفاوت داشته و هر یک از شیشه ها با نوع و ضخامت خاص خود تولید می شوند .

 

شیشه رومیزی کریستال 10 میل و 20 میل

شیشه کریستال همانطور که در مقاله های مربوطه شرح داده شد برای اولین بار در کشور بلژیک تولید شد سپس کشور چین بود که این نوع شیشه ها تولید کرد و با کیفیت بسیار بالایی با بازار جهانی عرضه کرد ، شیشه رومیزی کریستال 10 میل برای میزهایی که دارای طول کمتر از 2 متر و عرض کمتر از 120 سانتی متر دارند مناسب خواهد بود البته میزهایی که دارای صفحه زیر شیشه باشد .

شیشه رومیزی کریستال 20 میل برای میزهایی که فقط از پایه های سنگی و فلزی تشکیل شده است به عبارتی میز فقط دارای تعدادی پایه است و هیچ گونه صفحه ای زیر شیشه قرار نگرفته است ماسب می باشد ، ضخامت شیشه کریستال 20 میل موجب مقاومت بسیار بالای آن خواهد بود و در ضمن شیشه رومیزی کریستال بر خلاف شیشه های رومیزی فلوت هرچقدر دارای ضخامت بیشتر باشد شفافیت و زیبایی آن نیز بیشتر خواهد شد .

با تلاش های فراوان جونان ایرانی شیشه رومیزی کریستال ایرانی 10 میل تولید شده است که از نظر شفافیت تفاوت بسیار کمی با همتای بلژیکی و چینی خود دارد اما از نظر قیمت چیزی حدود 50 درصد کمتر می باشد ، با قیمت بسیار مناسبی می توانید شیشه رومیزی کریستال ایرانی یا وین وایت را خریداری نمایید چرا که بر خلاف شیشه های کریستال خارجی با نرخ ازر شیشه قیمت گذاری نخواهد شد .

 

شیشه رومیزی کریستال طرح دار

در طراحی های جدید تمایل مشتریان گرامی بیشتر به استفاده از شیشه های رومیزی با الگوهای گوناگون است به طور مثال تعدادی پایه سنگی منبت کاری شده را در نظر بگیرید که یک شیشه کریستال 20 میل با الگوی لوزی روی آن قرار گرفته است به طبع دیدن چنین میزی برای هر فردی جذاب خواهد بود .

برای تولید شیشه رومیزی کریستال با الگوی خاص باید از میز برش CNC و دستگاه MASTER استفاده شود به گونه ای ابتدا شیشه را با میز برش CNC در ابعاد مورد برش داده سپس جهت ایجاد طرح دلخواه روی شیشه آن را وارد دستگاه MASTER خواهیم کرد .

 

شیشه رومیزی کریستال ناهارخوری 

شیشه های میز ناهارخوری با توجه به اینکه احتمال برخورد اشیاء فلزی به شیشه وجود دارد و به طبع اسباب سنگینی روی آن قرار خواهد گرفت بهتر است که از شیشه های با ضخامت 8 میل به بالا استفاده کرد ، در بسیاری از موارد مشاهده شده که مشتریان گرامی با اصرار بر استفاده از شیشه 6 میل پس از مدت کوتاهی با شکستن شیشه مجبور به دوباره کاری و سفارش مجدد شیشه رومیزی کریستال شده اند .

 

شیشه رومیزی کریستال جلو مبلی و عسلی

برای تولید شیشه های رومیزی جلو مبلی و عسلی برخلاف شیشه میز ناهارخوری می توان از شیشه 6 میل استفاده کرد زیرا هم ابعاد اینگونه میزها معمولا بسیار کمتر از میز ناهارخوری است و هم اینکه اشیاء بسیار کمتری روی آن قرار خواهد گرفت .

برای تولید شیشه میزهای عسلی می توان از شیشه کریستال 6 میل نیز استفاده کرد البته بهتر است برای اینکه نمای کلی میزها زیباتر به نظر برسد ضخامت شیشه های رومیزی مبلمان به صورت یکسان در نظر گرفته شود .

 

شیشه رومیزی کریستال اداری

میزهای اداری هم در طراحی های جدید و مدرن با نمای شیشه ای تولید می شوند به طوری که میز دارای چند عدد پایه سنگی و فلزی است که شیشه روی آن قرار می گیرد و از میزهای چوبی کمتر استقبال می شود ، شیشه رومیزی کریستال اداری هم باید با توجه به نوع میز (میز کنفرانس ، میز جلو مبلی ، میز مدیریت ، میز رایانه) و ابعاد آن تولید می شود .

در طرح های جدیدی که در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود با استفاده از شیشه رومیزی کریستال میزهای تمام شیشه ای اداری ساخته می شود به طوری که حتی پایه های میز از شیشه تشکیل شده است ، برای تولید میز شیشه ای با استفاده از شیشه رومیزی کریستال می توان به دو روش عمل کرد در روش اول میز شیشه ای خم تولید شد اما در روش دوم میز شیشه ای توسط چسب های UV ساخته می شود .

 

شیشه رومیزی کریستال رنگی

به طور کلی دو نوع شیشه رومیزی رنگی تولید می شود در حالت اول از شیشه های رنگی دو رو نما استفاده می شود اما در حالت دوم از شیشه های رنگی یک رو نما یا لاکوبل بکار برده می  شود البته بهتر است که از شیشه رومیزی کریستال جهت تولید شیشه رنگی لاکوبل بکار برد چرا که در این صورت نمای شیشه به دلیل شفافیت بسیار بالای شیشه رومیزی کریستال زیباتر به نظر می رسد .

 

شیشه رومیزی کریستال مات

به طور کلی شیشه های رومیزی مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است به طور مثال برای میزهای سفید رنگ و استیل بهتر است که از شیشه رومیزی کریستال مات استفاده کرد در این صورت قواعد طراحی دکوراسیون داخلی نیز رعایت خواهد شد .

 

شیشه رومیزی کریستال گرد

در طرح های جدید شیشه های رومیزی اغلب به شکل گرد تولید می شود به طوری که اگر میز دارای صفحه چوبی باشد از شیشه 8 میل کریستال استفاده می شود و اگر میز از تعدادی پایه تشکیل شده از شیشه های 15 میل و 20 میل بکار می رود ، برای برش شیشه رومیزی کریستال بیضی با توجه به اینکه دارای دو قطر است باید ابتدا فرآیند الگوگیری صورت گیرد سپس از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد .

 

شیشه رومیزی کریستال آشپزخانه

برای تولید شیشه میز آشپزخانه باید از شیشه های کریستال با ضخامت بیش از 10 میل استفاده کرد چرا که وسایل شکستنی متعددی روی میز قرار خواهد گرفت و احتمال شکسته شدن شیشه وجود دارد به طور مثال برای اجرای یک اپن شیشه ای با طول 160 سانتی متر ، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 90 سانتی متر از شیشه رومیزی کریستال 20 میل استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی کریستال دو پله

همانطور که در مقاله های دیگری نیز شرح داده شد ابزارهای مختلفی برای تولید شیشه رومیزی استفاده می شود اما برای شیشه های کریستال ابزار دو پله و پخ بهترین انتخاب محسوب می شود فرآیند تولید شیشه رومیزی کریستال دو پله به گونه ای است که ابتدا با استفاده از سنگ زبر لبه شیشه حالت گرفته سپس توسط سنگ نرم و نمد لبه شیشه نرم و براق خواهد شد .

 

شیشه رومیزی کریستال شفاف

اغلب شیشه های رومیزی کریستال به صورت شفاف وجود دارد اما در برخی از موارد نیز شیشه های کریستال شفاف توسط پیسوله به رنگ مورد نظر تبدیل می شود ، این نوع از شیشه های رومیزی با ضخامت های مختلفی تولید خواهد شد ، به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی یک میز ناهارخوری که فقط دارای پایه سنگی است باید از شیشه رومیزی کریستال 16 میل و 20 میل استفاده کرد .

شیشه رومیزی کریستال حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه اینگریوینگ طرح های مختلفی مانند لوزی روی شیشه های رومیزی حکاکی می شود ، در واقع طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگو و نام و نشان مجموعه را روی شیشه رومیزی کریستال حکاکی کرد بدین شکل تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد و در برندینگ مجموعه تاثیرگذار خواهد بود .

 

شیشه رومیزی کریستال اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی کریستال که الگوهای مختلفی به صورت نامنظم روی شیشه اسیدکاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده شناخته شده است ، برای تولید شیشه رومیزی اسیدکاری شده از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی کریستال سه بعدی

برای تولید شیشه های رومیزی سه بعدی ابتدا طرح مورد نظر به دستگاه چاپ داده شده سپس مخازن رنگی دستگاه با رنگ های مورد دلخواه پر می شوند در نهایت دستگاه به طور اتوماتیک طرح را روی شیشه چاپ خواهد کرد به طور مثال می توان تصاویر میوه ها و سبزیجات را روی شیشه رومیزی کریستال میز آشپزخانه چاپ کرد و نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد کرد .

قیمت شیشه رومیزی کریستال سه بعدی تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی رنگی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه رومیزی کریستال لمینت

یکی از طرح های خاص شیشه رومیزی که دو عدد شیشه با ابعاد و اشکال مختلف توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود ، ساختار شیشه های لمینت به گونه ای است که حتی اگر شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری که فقط از دو عدد  پایه سنگی تشکیل شده است باید از شیشه رومیزی کریستال لمینت شده استفاده کرد .

 

شیشه رومیزی کریستال هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برف از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رومیزی کریستال هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه رومیزی کریستال هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESISGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رومیزی معرفی شده است ضمنا قیمت شیشه رومیزی کریستال هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروزه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه رومیزی کریستال اکریلیک

یکی دیگر از طرح های شیشه رومیزی که با استفاده از رنگ های اکریلیک حروف فارسی در قالب مشخصی روی شیشه ایجاد می شود ، فرآیند تولید این نوع از شیشه های رومیزی بسیار زمانبر و پیچیده است ضمنا شیشه رومیزی اکریلیک در واقع یک اثر هنری محسوب می شود از همین رو مورد استقبال بسیاری از افراد علاقه مند به هنر قرار گرفته است .

 

شیشه رومیزی کریستال تاشو

برخی از میزهای ناهارخوری به دلیل ابعاد بزرگ به صورت تاشو تولید می شوند در این صورت شیشه رومیزی نیز از جند تکه تشکیل خواهد شد که در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت ، این نوع شیشه ها با نام شیشه جمع شونده نیز شناخته شده است .

 

شیشه رومیزی کریستال اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های رومیزی رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی کریستال لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، شیشه رومیزی اکلیلی در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

شیشه رومیزی کریستال اکلیلی محبوب ترین طرح شیشه های رومیزی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های رومیزی به این طرح تعلق دارد این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه رومیزی کریستال جزیره 

برای تولید شیشه های رومیزی جزیره نیز می توان از شیشه های کریستال 10 میل ، 16 میل و 20 میل استفاده کرد این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود و علاوه بر شفافیت بالا از مقاومت مناسبی نیز برخوردار می باشد ، به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی جزیره سفید رنگ با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه رومیزی کریستال 16 میل بکار برد .

 

شیشه رومیزی کریستال طرح سنگ 

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی کریستال که نقش های مختلف سنگ مرمر و گرانیتی روی شیشه های رومیزی چاپ می شود ، این نوع از شیشه های رومیزی با نام شیشه لاکچری نیز شناخته شده است .

 

شیشه رومیزی کریستال ضخیم 

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی یک میز سفید ناهارخوری 8 نفره باید از شیشه 10 میل کریستال بکار برد .

 

تولید میز شیشه ای با شیشه رومیزی کریستال 

طراحان دکوراسیون داخلی حتی در کشورهای اروپایی از میزهای شیشه ای برای تزیین فضای داخلی استفاده می کنند حال اگر از شیشه کریستال برای تولید آن استفاده شود نمای زیباتری ایجاد خواهد شد ، برای تولید میزهای شیشه ای معمولا از شیشه های 12 میل ، 15 میل و 20 میل استفاده می شود لذا با توجه به ضخامت بالای شیشه بهتر است که از شیشه رومیزی کریستال یا اکسترا کلیر بکار برد .

 

شیشه رومیزی کریستال رفلکس 

در این طرح از شیشه های رومیزی مدرن و لاکچری از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش ، سبز و زرد وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه رومیزی کریستال تاشو 

برای تولید برخی از شیشه های رومیزی خاصی از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت در ساختمان هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه رومیزی کریستال تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه رومیزی کریستال 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندراد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت بالایی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه رومیزی کریستال استین گلاس

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفته است .

 

شیشه رومیزی کریستال - اینستاگرام

 

شیشه رومیزی کریستال - واتساپ

 

 

ابزار شیشه رومیزی کریستال

  • تخت مات و براق
  • دیاموند
  • تراش ( پخ )
  • تراش دو پله
  • تراش سه پله
  • تراش انگشتی
  • تراش 45 درجه
  • تراش ابرویی

شیشه رومیزی کریستال

 

 

شما مشتریان گرامی می توانید از طریق زیر شیشه رومیزی کریستال مورد نظر خود را سفارش دهید 

جهت اطلاع از قیمت شیشه رومیزی کریستال و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه رومیزی کریستال مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه رومیزی کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه های صنعت شیشه انجام می پذیرد در ضمن سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته می شود .

 

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی شفاف

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی شفاف

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی شفاف 

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

شیشه رومیزی کریستال

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رومیزی کریستال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glassfurniture.co.uk

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند