فهرست این مقاله

شیشه رومیزی

تولید انواع شیشه رومیزی و میز شیشه ای در صنایع شیشه کولیوند                    ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

با وجود تولید میزهای چوبی گران قیمت و احتمال آسیب به میز پس از مدتی نیاز به شیشه برای روی میز بیشتر شد و علاوه بر این موضوع شیشه نمای هر میزی را زیباتر خواهد کرد از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین دستگاه های صنعت شیشه انواع شیشه رومیزی را در هر ضخامتی و ابعادی تولید می کند .

تولید شیشه رومیزی نیاز به اندازه گیری بسیار دقیق و الگو گرفتن از میزهای طرح دار دارد چنانچه حتی ۱ میلیمتر در اندازه گیری یا برش شیشه به روش دستی اشتباهی صورت گیرد شیشه را باید تعویض کرد .

 

ضخامت شیشه رومیزی

متداول ترین سوالی که به کرات از کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند پرسیده می شود پیرامون ضخامت شیشه رومیزی است ، قبل از اینکه انواع شیشه های رومیزی را مورد بررسی قرار دهیم توجه داشته باشید که ضخامت شیشه بستگی به ابعاد شیشه و نوع شیشه رومیزی خواهد داشت .

برخی از میزها دارای یک صفحه ی چوبی یا فلزی هستند که شیشه روی آن قرار می گیرد در این صورت می توان ضخامت شیشه را ۸ میل هم در نظر گرفت اما برخی از میزها فقط از پایه تشکیل شده و به عبارتی صفحه ای زیر شیشه قرار ندارد در این نوع میزها باید از شیشه رومیزی با ضخامت بالای ۱۲ میل استفاده کرد .

 

طرح شیشه رومیزی

به طور کلی شیشه رومیزی یا به صورت چهار گوش ساده است یا دور شیشه دارای منحنی و اشکال هندسی می باشد ، در حالت اول شما خودتان می توانید طول و عرض میز را به صورت دقیق با کارشناسان ما در میان بگذارید اما در حالت دوم تیم فنی صنایع شیشه کولیوند جهت الگو گرفتن با کاغذهای مخصوص الگو به منزل یا محیط کاری شما مراجعه خواهد کرد ، البته برخی از شیشه های رومیزی هم به صورت شیشه رومیزی گرد می باشد که در این حالت با اطلاع از شعاع میز می توان شیشه مورد نظر را تولید کرد .

 

انواع شیشه رومیزی از نظر نوع شیشه

 

لارم به ذکر است که شیشه رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند در ضخامت های ۶ میل ، ۸ میل ، ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۵ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل تولید می شود که بسته به ابعاد شیشه و نوع میز ، ضخامت شیشه تعیین خواهد شد .

 

شیشه رومیزی ناهارخوری

متداول ترین نوع شیشه روی میز که معمولا ابعاد بالای ۱۵۰ سانتی متر را داراست ، شیشه میز ناهارخوری به دلیل اینکه معمولا اشیاء شکستنی و سنگین روی آن قرار می گیرند نباید ضخامت شیشه کمتر از ۸ میل باشد ، البته شما می توانید شیشه ۶ میل هم به عنوان شیشه میز ناهارخوری استفاده کنید اما به احتمال بسیار فراوان پس از مدت کوتاهی در اثر شکستن شیشه مجبور به دوباره کاری خواهید شد .

شیشه میز غذاخوری دارای ابعاد مختلفیست که به طور مثال می توان به شیشه میز ناهارخوری ۸ نفره و شیشه میز ناهاخوری ۶ نفره اشاره کرد به طبع این دو میز دارای ابعاد یکسانی نیستند بنابراین ضخامت شیشه هم در این دو میز متفاوت خواهد بود .

 

شیشه رومیزی جلو مبلی 

یکی دیگر از شیشه های رومیزی که معمولا دارای ابعاد بین ۱ متر تا ۱۵۰ سانتی متر است ، شیشه میز جلو مبلی بهتر است که با شیشه میز ناهارخوری ست شود اما در صورت تمایل می توانید ضخامت و رنگ شیشه میز جلو مبلی را تغییر دهید .

 

شیشه رومیزی عسلی

شیشه میز عسلی هم دارای ابعاد زیر ۱۰۰ سانتی متر است و به همین دلیل می توان حتی شیشه ۶ میل را برای این نوع میزها در نظر گرفت اما همانطور که در قسمت قبل گفته شد از نظر متدهای طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که ضخامت و رنگ شیشه رومیزی یکسان باشد .

 

شیشه رومیزی اداری

امروزه در اداره ها هم شاهد تغییر متدهای طراحی دکوراسیون داخلی و استفاده از نمای شیشه ای هستیم ، شیشه میز اداری هم دارای انواع مخنلفی می باشد که می توان به شیشه میز جلو مبلی اداری و شیشه میز کنفرانس اشاره کرد ، در حالت دوم مانند شیشه میز ناهارخوری ششه دارای ابعاد بالای ۱۵۰ سانتی متر است به همبن دلیل ضخامت شیشه از ۱۰ میل به بالا بسته با ابعاد میز و نوع میز تعیین می شود .

در طرح های جدید شیشه رومیزی اداری بر خلاف میزهای چوبی و استیل ، میز به صورت تمام شیشه ای تولید می شود به عبارتی حتی پایه های میز هم از شیشه تشکیل شده است در واقع یک میز شیشه ای اداری را مشاهده خواهید کرد .

 

شیشه رومیزی مدیریت

نوعی از شیشه های رومیزی اداری از نظر طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است شیشه میز مدیریت نام دارد ، جدیدترین طرح های تولید شده ی این نوع میزها به صورت تمام شیشه ای می باشد .

 

شیشه رومیزی کنفرانس

شیشه روی میز کنفرانس با توجه به اینکه دارای ابعادی با طول بیشتر از ۲ متر و عرض بیشتر از یک متر است باید از شیشه ۱۰ میل به بالا استفاده کرد اما اگر میز فقط از پایه تشکیل شده است باید از شیشه ۲۰ میل استفاده کرد ، در طرح های جدید شیشه رومیزی کنفرانس معمولا لوگوی شرکت روی شیشه به صورت رنگی یا سندبلاست شده ایجاد می شود .

 

 میز شیشه ای

صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر تولید شیشه رومیزی ، میز تمام شیشه ای هم تولید می کند این نوع میزها دارای هیچ گونه بست و یراقی نخواهد بود ، میز شیشه ای خود به دو دسته تقسیم بندی می شود در دسته ی اول میز از چند شیشه تشکیل شده که به روش UV به هم متصل می شوند اما در دسته ی دوم میز شیشه ای یک تکه و به صورت خم تولید می شود به طوری که لبه های شیشه خم شده و در امتداد آن پایه میز هم ایجاد می شود .

 

شیشه رومیزی کریستال

زیباترین حالت شیشه های رومیزی در واقع به شکلی است که از شیشه کریستال استفاده شود ، شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها و درخشندگی آن نمای هر میزی با هر رنگی را بسیار زیباتر خواهد کرد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های کریستال رومیزی را در ضخامت های ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل ارائه می کند که در این بین شیشه کریستال ۱۰ میل و ۲۰ میل در ایران هم تولید می شود .

 

شیشه رومیزی سوپر کلیر

شیشه های سوپر کلیر از نظر شفافیت یک سطح از شیشه های فلوت بالا تر و یک سطح از شیشه های کریستال پایین تر می باشد از طرفی به دلیل قیمت مناسب در اغلب پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه رومیزی گرد و بیضی

بسیاری از میزهای چوبی تولید شده ی جدید به صورت گرد و بیضی هستند و برای تولید شیشه روی میز گرد باید قطر میز را اندازه گیری کرد البته توجه داشته باشید که میز بیضی دارای دو قطر است که نیاز به الگوگیری خواهد داشت .

 

شیشه رومیزی رنگی و طرح دار

صنایع شیشه و آینه کولیوند به بهره گیری از دستگاه چاپ روی شیشه قادر به تولید انواع شیشه های رنگی و طرح دار می باشد از همین رو هر رنگی را که مد نظر دارید می توانید به عنوان رنگ شیشه رومیزی انتخاب کنید ، شیشه رومیزی طرح دار به دو دسته تفسیم می شود در حالت اول منظور از شیشه های طرح دار الگوی برش شیشه است اما در حالت دوم شیشه های طرح دار چاپی مدنظر می باشد .

 

شیشه رومیزی دودی

در بین شیشه های رنگی رومیزی شیشه دودی پرکاربردترین نوع شیشه ی رومیزی محسوب می شود چرا که برای میزهای مشکی و سفید رنگ از این نوع شیشه استفاده می شود ، شیشه دودی در ضخامت های ۶ میل ، ۸ میل و ۱۰ میل تولید می شود .

 

شیشه رومیزی ۱۰ میل

برای میزهایی ناهارخوری و میزهایی که دارای ابعاد بیش از ۱۵۰ سامتی متر دارند معمولا از شیشه های ۱۰ میل استفاده می شود ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ۱۰ میل را در رنگ های مختلفی تولید می کند همچنین برای میزهایی که دارای ابعاد بیش از ۲۳۰ سانتی متر هستند و میز از تعدادی پایه تشکیل شده است شیشه رومیزی ۲۰ میل استفاده می شود زیرا تمام وزن اشیا روی میز به شیشه وارد خواهد شد .

 

شیشه رومیزی دو پله

ابزارهای مختلفی جهت تزیین دور شیشه های رومیزی وجود دارد مانند دیاموند ، تخت براق و تراش که پرطرفدارتین آن ابزار تراش دو پله می باشد به طور که دور شیشه به صورت پله ای توس دستگاه لول تراشیده می شود ، اغلب سفارشات ثبت شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه رومیزی دو پله می باشد از همین رو یک دستگاه لول زنی مجزا با سنگ مخصوص تراش دو پله در کارگاه تعبیه شده است .

 

شیشه رومیزی تلویزیون

 برای تولید شیشه میزهای تلویزیون در گذشته از شیشه ها لاکوبل رنگی مشکی استفاده می شد اما امروزه در طراحی های جدید از شیشه های کریستال ۱۰ میل و ۲۰ میل برای تولید میزهای شیشه ای تلویزیون بکار برده می شود .

 

شیشه رومیزی دودی و برنز

بیش از ۶۰ درصد شیشه های رومیزی که در صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داده می شود به شیشه دودی رومیزی و شیشه برنز رومیزی تعلق دارد ، توجه داشته باشید که شیشه دودی مایل به رنگ مشکی و شیشه برنز مایل به رنگی قهوه ای می باشد .

 

شیشه رومیزی آشپزخانه

برای تولید شیشه میز آشپزخانه ای که دارای صفحه های چوبی و سنگی است از شیشه های ۸ میل و ۱۰ میل استفاده می شود اما برای میزهایی که فاقد صفحه های چوبی و سنگی هستند  شیشه ۱۶ میل و ۲۰ میل بکار می رود .

 

شیشه رومیزی مطالعه

میزهای مطالعه معمولا دارای ابعاد استاندارد ۷۰ * ۱۱۰ است به همین دلیل باید از شیشه های ۸ میل برای تولید شیشه رومیزی اینگونه میزها استفاده کرد البته برخی از میزهای مطالعه در کتابخانه ها دارای ابعاد بزرگتری نیز هستند .

 

َشیشه رومیزی اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه رومیزی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی شیشه رومیزی مورد نظر حکاکی کرد و نمای زیبایی را در فضای داخلی ساختمان به وجود آورد .

 

شیشه رومیزی لمینت

چنانچه ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های رومیزی لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها دو عدد شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده خواهد شد .

 

شیشه رومیزی هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه رومیزی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

شیشه رومیزی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های رومیزی معرفی شده است ، قیمت شیشه رومیزی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رومیز ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه ای خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه رومیزی ضخیم

برای تولید شیشه های رومیزی جدید با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری ۱۰ نفره باید از شیشه های ۱۰ میل بکار برد .

 

شیشه رومیزی تاشو 

در این طرح از شیشه های رومیزی مدرن شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رومیزی ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای داخلی از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

 

شیشه رومیزی - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه رومیزی  و میز شیشه ای به صنایع شیشه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه رومیزی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رومیزی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه کولیوند با تشکیل تیم فنی مجرب خدمات نصب شیشه رومیزی را نیز انجام می دهد و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رومیزی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند