فهرست این مقاله

شیشه روی سنگ قبر

تولید و اجرای شیشه روی سنگ قبر در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه روی سنگ قبر

 

شیشه روی سنگ قبر

امروزه در بهشت زهرا شاهد اجرای سنگ های قبر ارزشی و گران قیمتی هستیم و از طرفی هم برخی افراد برای تصلای دل خود قبر عزیز خود را به بهترین شکل ممکن تزیین می کنند از همبن رو به منظور جلوگیری از آسیب به سنگ قبر و زیباتر شدن قبر می توان از محافط های شیشه ای سنگ قبر ( شیشه روی سنگ قبر ) استفاده کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی محافظ شیشه ای سنگ قبر در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرد و به یاری خدا کنون بیش از ۱۰۰ طرح مختلف محافظ های شیشه ای سنگ قبر از جمله شیشه روی سنگ قبر طرح دار را تولید کرده است که برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ می پردازیم .

فرآیند تولید شیشه روی سنگ قبر به گونه یا است که ابتدا اندازه گیری دقیق ستگ قبر صورت می گیرد سپس یکی از طرح های ساده و خم انتخاب می شود ، برای تولید محافظ شیشه یا ساده شیشه های سکوریت به صورت مکعب مستطلیل روی سنگ قبر قرار می گیرد اما محافظ شیشه ای خم از چند عدد شیشه خم و یک شیشه مسطح به عنوان صفحه شیشه ای تشکیل شده است .

 

شیشه روی سنگ قبر – سکوریت

متداول ترین نوع شیشه های محافظ های شیشه ای که با استفاده از شیشه سکوریت ۱۰ میل تولید می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه روی سنگ قبر – لمینت

در صورت استفاده از شیشه های سکوریت لمینت شده حتی اگر شیشه شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد و هیچ گونه خطری نخواهد داشت ، برای تولید شیشه های لمینت ابتدا دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد بکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده خواهد شد .

 

شیشه روی سنگ قبر – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی محافظ های شیشه ای ایجاد می شود به طور مثال می توان تصویر مرحوم و اشعار مختلفی را روی شیشه به صورت سندبلاست ایجاد کرد و نمای سنگ قبر را بسیار زیباتر کرد .

 

شیشه روی سنگ قبر – رنگی

با توجه به تولید شیشه های سکوریت رنگی دودی ، آبی ، برنز ، بنفش و سبز از شیشه های رنگی جهت تولید محافظ شیشه ای استفاده کرد به طور مثال برای سگ قبر سفید بهتر است که از محاقظ های شیشه ای سنگ قبر دودی بکار برد .

 

شیشه روی سنگ قبر – خم

جدیدترین و خاص ترین نوع محافظ های شیشه ای سنگ قبر که از تعدادی شیشه خم و یک شیشه مسطح به عنوان صفحه رویی استفاده می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه روی سنگ قبر به همراه قالب فلزی ساخته شده داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید .

 

شیشه روی سنگ قبر – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سنگ قبر حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه روی سنگ قبر – اسدیکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های روی سنگ قبر که با الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه روی سنگ قبر – هوشمند 

طرح جدیدی از شیشه های روی سنگ قبر که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه روی سنگ قبر در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه روی سنگ قبر هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است ، قیمت شیشه روی سنگ قبر هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های روی سنگ قبر ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می کنند .

 

شیشه روی سنگ قبر – اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های روی سنگ قبر رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد ، شیشه روی سنگ قبر اکلیلی جذاب ترین طرح شیشه های روی سنگ قبر به شمار می رود .

شیشه روی سنگ قبر – مات 

به طور کلی شیشه های روی سنگ قبر مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار نیز تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه روی سنگ قبر – ضخیم 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۲ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک سنگج قبر با طول ۲۰۰ سانتی متر و عرض ۱۱۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۲ میل بکار برد .

 

شیشه روی سنگ قبر – شامپاینی

به طور کلی شیشه های قهوه ای رنگ به دو دسته ی برنز و شامپاینی تقسیم می شود که در این بین شیشه شامپاینی به صورت قهوه ای کم رنگ است این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

شیشه روی سنگ قبر – رفلکس

در این طرح از شیشه های سنگ قبر مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش ، سبز و زرد وجود دارد .

 

شیشه روی سنگ قبر – تاشو 

برای تولید برخی از محافظ های شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن درب ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه ری سنگ قبر تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه روی سنگ قبر – ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد محافظ بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد ، بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت مناسبی نیز برخوردار خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهد گرفت .

 

شیشه روی سنگ قبر – استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری شده ، سندبلاست و حکاکی می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

شیشه روی سنگ قبر - اینستاگرام

 

شیشه روی سنگ قبر - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه روی سنگ قبر

برای اطلاع از قیمت شیشه روی سنگ قبر و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه روی سنگ قبر مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه روی سنگ قبر در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های سوپر کلیر و کریستال صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه با قیمت مناسبی در اختیاکر خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

 

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

شیشه روی سنگ قبر

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه روی سنگ قبر در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.indiamart.com

تیم تحریریه کولیوند