فهرست این مقاله

شیشه روی میز مبل

تولید انواع شیشه روی میز مبل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                       0912823524202188621912

 

شیشه روی میز مبل

 

شیشه روی میز مبل

همانطور که در مقاله های دیگری هم شرح داده شد تولید شیشه های رومیزی نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته به طوری که حدود 50 درصد سفارشات ثبت شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند فقط متعلق به شیشه رومیزی است از همین رو در این مقاله به بررسی به یکی از متداول ترین انواع شیشه های رومیزی که با نام شیشه روی میز مبل شناخته شده است می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های رومیزی در ایران فعالیت خود را از سال 1382 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه رومیزی از جمله شیشه روی میز مبل را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ می پردازیم .

فرآیند تولید شیشه روی میز مبل به گونه ای است که ابتدا اندازه گیری دقیق میز جلو مبلی و در صورت نیاز الگوگیری صورت می گیرد سپس با توجه به ابعاد میز و طرح آن شیشه ای با ضخامت مناسب برش داده خواهد شد در مرحله ی بعدی توسط دستگاه لول ، دیاموند و تراش ابزار لبه شیشه رومیزی اعمال می شود .

 

شیشه روی میز مبل – کریستال

به طور کلی شیشه های رومیزی شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه روی میز محسوب می شود این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی تولید شده است .

با توجه به تولید شیشه کریستال ایرانی تحت عنوان شیشه وین وایت می توان از این نوع شیشه ها برای تولید شیشه روی میز استفاده کرد در این صورت قیمت شیشه روی میز نسبت به شیشه رومیزی کریستال خارجی بسیار کمتر خواهد شد .

 

شیشه روی میز مبل – رنگی

به طبع رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد لذا استفاده از شیشه های رومیزی رنگی مطابق با رنگ میز موجب ارتقای سطح دکوراسیون داخلی خواهد شد ، به طور مثال برای تولید شیشه روی میز جلو مبلی گردویی باید از شیشه برنز 8 میل و 10 میل استفاده کرد .

 

شیشه روی میز مبل – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو یا تصاویر مختلف گرافیکی را روی شیشه میز جلو مبلی سندبلاست کرد .

 

شیشه روی میز مبل – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های رومیزی حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه روی میز مبل – اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع از شیشه های رومیزی از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی برای پاشیدن پودر سیلیس روی شیشه استفاده می شود .

 

شیشه روی میز مبل – مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه روی میز مبل – هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه روی میز مبل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه روی میز مبل هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رومیزی معرفی شده است .

 

شیشه روی میز مبل – اکریلیک 

در این طرح از شیشه های رومیزی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه روی میز مبل – ضخیم

برای تولید شیشه های رومیزی مبلی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه میز جلو مبلی با ابعاد 100 * 150 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از ان به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه روی میز مبل – تاشو 

در این طرح از شیشه های رومیزی مدرن شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه روی میز مبل تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اسغال نخواهد شد .

 

شیشه روی میز مبل – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مفاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه روی میز مبل – استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

 

شیشه روی میز مبل - اینستاگرام

 

شیشه روی میز مبل - واتساپ

 

ابزار شیشه روی میز مبل 

  • لول مات و براق
  • دیاموند
  • تراش ( پخ )
  • تراش دو پله
  • تراش سه پله
  • تراش انگشتی
  • تراش 45 درجه

شیشه روی میز مبل

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه روی میز مبل

برای اطلاع از قیمت شیشه روی میز مبل و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه روی میز مبل مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه روی میز مبل در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مجهزترین دستگاه های روز دنیا صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز جلو مبلی

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز میل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

شیشه روی میز مبل

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه روی میز مبل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند