فهرست این مقاله

شیشه روی میز ناهارخوری

تولید انواع شیشه روی میز ناهارخوری در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه روی میز ناهارخوری

 

شیشه روی میز ناهارخوری

امروزه در هر خانه ای و با هر سلیقه ای میزهای ناهارخوری و جلو مبلی وجود دارد و  مانند گذشته کمتر کسی پای سفره های قدیمی که روی زمین انداخته می شد نشسته و غذا صرف خواهد کرد ، تولید میزهای چوبی ناهارخوری در ۱۰ سال گذشته بسیار بیشتر شده و در طرح های مختلفی این نوع میزها ساخته می شوند به طبع زمانی که تنوع تولید میزها زیاد شود باید شیشه روی میز ناهارخوری هم با تنوع و الگوهای زیادی تولید شوند .

برخی از افراد اعتقادی به شیشه های رومیزی نداشته و به گفته ی آن ها صفحه ی چوبی میز برای قرار دادن اشیاء روی میز کفایت می کند اما در پاسخ به این افراد باید گفت که اولا صفحه ی چوبی میز پس از مدت کوتاهی در اثر برخورد اشیاء خط و خش برداشته و حتی ممکن است که صفحه به صورت عمقی دچار شستگی شود که در این صورت خسارت فراوانی به افراد وارد خواهد شد لذا باید یک میز جدید خریداری کنند و یا با هزینه ی بسیار زیادی نسبت به تعمیر آن اقدام کنند .

و مطلب دیگر اینکه با تولید شیشه روی میز ناهارخوری با شفافیت بالا و الگوهای مختلف ظاهر بسیار زیباتر هم خواهد شد ، همانطور که اطلاع دارید و در مقاله های دیگر به صورت کامل شرح داده شده تولید شیشه کریستال و شیشه های دکوراتیو رنگی طراحی دکوراسیون داخلی را با تغییر و تحولات زیادی مواجه کرده است لذا با استفاده از شیشه های اشاره شده می توان یک نمای شیشه ای جذاب را در فضای داخلی ساختمان ایجاد کرد .

 

نحوه تولید شیشه روی میز ناهارخوری

برای شیشه روی میز ناهارخوری باید پارامترهایی را در نظر گفت اول اینکه میز دارای صفحه است یا فقط از پایه تشکیل شده است لذا تعیین ضخامت شیشه  در حالت میز دارای صفحه با میز پایه ای تفاوت دارد دوم اینکه میز مورد نظر چه رنگی است توجه داشته باشید که رنگ شیشه روی میز ناهارخوری باید با توجه به رنگ میز و رنگ های استفاده شده در فضای داخلی ساختمان انتخاب شود .

مهم ترین قسمت در تولید شیشه روی میز ناهارخوری انتخاب نوع شیشه است به عبارتی کدامیک از شیشه های فلوت ، کلیر و کریستال در تولید شیشه روی میز ناهارخوری استفاده شود ، این سه نوع شیشه از نظر شفافیت با هم تفاوت دارند که شیشه فلوت دارای کمترین شفافیت و شیشه کریستال دارای بیشترین شفافیت می باشد .

طبیعتا اگر در تولید شیشه روی میز ناهارخوری از شیشه های کریستال و سوپر کلیر استفاده شود شفافیت شیشه موجب زیباتر شدن شیشه رومیزی و همچنین نمای میز خواهد شد لذا توصیه ما به شما مشتریان گرامی اینست که اگر هزیته در اواین اولویت شما قرار ندارد حتما از شیشه کریستال به عنوان شیشه رومیزی استفاده کنید .

برای تولید شیشه روی میز ناهارخوری ۸ نفره و ۶ نفره  از شیشه های ۸ میل و برای شیشه میز ناهارخوری ۱۰ نفره از شیشه ۱۰ میل استفاده می شود البته ابعاد دقیق و نو میز در تعیین ضخامت شیشه تاثیرگذار خواهد بود ، البته برای میزهایی که فقط دارای تعدادی پایه هستند و به عبارتی شیشه روی میز ناهارخوری نقش صفحه روی پایه ها را خواهد داشت باید از شیشه ۲۰ میل رومیزی استفاده کرد .

 

انواع شیشه روی میز ناهارخوری

همانطور که پیش تر گفته شد شیشه های رومیزی در طرح های مختلفی تولید می شود که بسیار از آن ها را می توان به صورت دستی هم درکارگاه به صورت دستی برش داد اما برخی از طرح ها فقط باید با استفاده از میز برش CNC و دستگاه MASTER برش داده شوند ، جهت آگاهی از این موضوع می توانید هنگام سفارش شیشه روی میز ناهارخوری یک تصویر از میز برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

ابزار شیشه روی میز ناهارخوری 

یکی از مهم ترین بخش هایی که در زیبایی شیشه روی میز ناهارخوری تاثیرگذار خواهد بود ابزار دور شیشه است ، در گذشته ابزار دور شیشه صرفا جهت اینکه از خطر برندگی شیشه جلوگیری شود دور آن را ابزار لول مات می زدند اما امروزه با ابزار مختلفی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد علاوه بر جلوگیری از برندگی شیشه می توان شیشه رومیزی را به نوعی تزیین کرد .

برای شیشه روی میز ناهارخوری که لبه های میز صاف است از ابزار لول تخت براق و دیاموند و برای میزهایی که لبه های میز به صورت پله ای می باشد از تراش دو پله و سه پله استفاده می شود برخی از میزها هم توسط دستگاه مستر به صورت اتوماتیک ابزار زده می شود  .

 

شیشه روی میز ناهارخوری چوبی

بیش از ۶۰ درصد میزهای ناهارخوری چوبی هستند که اغلب یک صفحه چوبی روی پایه ها قرار گرفته است و به رنگ قهوه ای نیز می باشد لذا شیشه رومیزی برنز برای این نوع از میزهای ناهارخوری انتخاب مناسبی به شمار می رود ، برای میزهای چوبی با توجه به اینکه اغلب رنگ چوب قهوه ای است معمولا از شیشه روی میز ناهارخوری برنز ۸ میل ، ۱۰ میل و ۱۲ میل استفاده می شود .

 

شیشه روی میز ناهارخوری رنگی

به طور کلی دو نوع شیشه رنگی رومیزی وجود دارد که در حالت اول از شیشه های رنگی دو رو نما یا ساده بکار می رود اما در حالت دوم از شیشه های یک رو نما یا لاکوبل رنگی استفاده می شود به عنوان مثال برای تولید شیشه روی میز ناهارخوری که رنگ میز قهوه ای در نظر گرفته شده است باید از شیشه برنز یا شفاف استفاده کرد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری شفاف

برخی از افراد سادگی را در طراحی دکوراسیون داخلی به رنگ های متنوع ترجیح می دهند از همین رو شیشه شفاف رومیزی نیز همواره مورد توجه این دسته از افراد قرار دارد ، این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی وجود دارند ضمنا شیشه روی میز ناهارخوری شفاف را می توان برای همه میزهای ناهارخوری استفاده کرد چرا که شیشه شفاف با همه رنگ ها همخوانی دارد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری کریستال

شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت در بین شیشه های شفاف است از همین رو بهترین انتخاب جهت تولید شیشه های رومیزی محسوب می شود ، این نوع شیشه ها با ضخامت های ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل وجود دارد .

شیشه روی میز ناهارخوری کریستال در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین نوع شیشه رومیزی معرفی شده است .

 

شیشه روی میز ناهارخوری مات

به طور کلی شیشه های رومیزی مات به دو دسته شیشه سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، تفاوت این دو نوع شیشه در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد به طور مثال برای میزهای سفید رنگ و میزهایی که از پروفیل های استیل تشکیل شده است بهتر است که از شیشه های مات ساده و طرح دار استفاده کرد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری دودی

اگر میز ناهارخوری دارای رنگ سفید یا مشکیست شیشه دودی رومیزی مناسب ترین گزینه به شمار می رود ، شیشه های دودی در ضخامت های ۶ میل ، ۸ میل ، ۱۰ میل ، ۱۲ میل و ۱۵ میل تولید می شود به طور مثال برای میز ناهارخوری سفید ۱۰ نفره باید از شیشه روی میز ناهارخوری دودی ۱۰ میل استفاده کرد بدین شکل قواعد طراحی دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه روی میز ناهارخوری گرد

بسیاری از میزهای ناهارخوری به صورت گرد تولید می شود از همین رو تولید شیشه رومیزی گرد نیز به میزان قابل توجهی در صنایع شیشه و آینه کولیوند افزایش پیدا کرده است ، برای تولید این نوع شیشه ها قطر میز اندازه گیری خواهد شد در حالی که برای تولید شیشه روی میز ناهارخوری بیضی به دلیل داشتن دو قطر باید فرآیند الگوگیری میز صورت گیرد سپس شیشه با توجه به الگو برش داده شود .

 

شیشه روی میز ناهارخوری طرح دار

با توجه به اینکه اغلب میزهای چوبی امروزه در طرح های مختلفی ساخته شده به طبع شیشه های رومیزی نیز باید با توجه به طرح میز تولید شود لذا صنایع شیشه و آینه کولیوند انواع شیشه میز طرح دار را با استفاده از دستگاه MASTER تولید می کند .

 

شیشه روی میز ناهارخوری وین وایت

شیشه وین وایت در واقع به شیشه های کریستال ایرانی گفته می شود که از نظر کیفیت بسیار مطلوب است و قیمت به مراتب کمتری نسبت یه شیشه های کریستال خارجی دارد ، این نوع شیشه ها در ضخامت ۱۰ میل تولید می شود .

 

شیشه روی میز ناهارخوری اسید کاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی که طی فرآیندی سخت و پیجیده روی شیشه در طرح های مختلفی اسید کاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده نیز شناخته شده است ضمنا جهت تولید شیشه روی میز ناهارخوری اسیدکاری شده از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه پلاتر به منظور برش برچسب الگو و پمپم های فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه روی میز ناهارخوری حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر ( MASTER ) نیز می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های رومیزی حکاکی کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( حکاکی ) خواهد شد ، به طور مثال می توان طرح های مختلف هندسی مانند طرح لوزی را بروی شیشه روی میز ناهارخوری حکاکی کرد و نمای مدرنی را در فضای داخلی ایجاد کرد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری لمینت

طرح خاص از شیشه های رومیزی که دو عدد شیشه توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند به طور مثال می توان دو عدد شیشه گرد با قطر های مختلف را به صورت لمینت روی هم قرار داد به طور مثال برای تولید شیشه روی میز ناهارخوری ۸ نفره با پایه های استیل باید از شیشه لمینت دو لایه ۱۲ میل استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود .

شیشه روی میز ناهارخوری لمینت از مقومت بسیار بالایی برخوردار است از همین رو برای میزهای با طول بیش از ۲۰۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر از این نوع شیشه ها استفاده می شود .

 

شیشه روی میز ناهارخوری هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه روی میز ناهارخوری هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه روی میز ناهارخوری هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین نوع شیشه رومیزی معرفی شده است قیمت شیشه روی میز ناهارخوری هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه رومیزی فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه روی میز ناهارخوری اکریلیک

در این طرح از شیشه های رومیزی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری نیز به شمار می رود ضمنا شیشه روی میز ناهارخوری اکریلیک در کشورهای آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و هلند در ساختمان های لوکس استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه روی میز ناهارخوری اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود به طوری که طراحان دکوراسیون از این نوع شیشه ها جهت ارتقای سطح طراحی و تزیین فضای داخلی بکار می برند .

 

شیشه روی میز ناهارخوری رفلکس 

شیشه های رفلکس با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که یک طرف آن شیشه رنگی و طرف دیگر آینه می باشد ، شیشه رفلکس در رنگ های مختلفی وجود دارد به طور مثال برای یک میز استیل نقره ای می توان از شیشه رفلکس نقره ای ۱۰ میل استفاده کرد در این صورت قواعد طراحی دکوراسیون داخلی رعایت خواهد شد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های رومیزی که رنگ مورد نظر به صورت اکلیلی روی شیشه پاشیده می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رومیزی اکلیلی شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید شیشه روی میز ناهارخوری یک پایه استیل طلایی مدرن باید از شیشه مشکی اکلیلی استفده کرد بدین شکل نملی فوق العاده زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه روی میز ناهارخوری اکلیلی مدرن در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم برخوردار می باشد ، شیشه رومیزی میز ناهارخوری اکلیلی محبوب ترین طرح شیشه های رومیزی محسوب می شود به طوری که بیش از ۴۰ درصد سفارشات شیشه رومیزی به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

قیمت شیشه روی میز ناهارخوری اکلیلی تقریبا دو برابر آینه های ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه روی میز ناهارخوری جزیره 

برای تولید شیشه های رومیزی جزیره باید از شیشه های لاکوبل رنگی سفید و مشکی استفاده کرد به طور مثال برای یک جزیره سفید رنگ باید از شیشه های لاکوبل سفید کریستال ۱۰ میل بکار برد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری مشکی 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی رنگی که برای میزهای استیل و میزهای چوبی مشکی استفاده می شود به طور مثال برای یک میز استیل نقره ای رنگ باید از شیشه مشکی لاکوبل ساده یا طح دار بکار برد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری ضخیم 

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ و بیش از حد استاندارد باید از شیشه های ضخیم ۱۰میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری ۱۲ نفره باید از شیشه ۱۲ میل شفاف و رنگی بکار برد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری قهوه ای 

برای میزهای قهوه ای رنگ باید از شیشه های رومیزی برنز یا قهوه ای استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز ناهارخوری ۸ نفره با چوب راش باید از شیشه ۸ میل برنز درجه یک بکار برد بدین شکل قواعد طراحی دکوراسیون داخلی نیز رعایت خواهد شد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری تاشو 

برای تولید برخی از شیشه های رومیزی از شیشه های تاشو استفاده می شود ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز کردن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که شیشه روی میز ناهارخوری تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری ۲۰ میل

شیشه های رومیزی که دارای ابعاد بیش از حد استاندارد است باید با استفاده از شیشه های ۲۰ میل تولید شود بدین شکل علاوه بر نمای زیبایی شیشه رومیزی از مقاومت بالایی برخوردار خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه روی میز ناهارخوری استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های حکاکی ، سندبلاست و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

 

شیشه روی میز ناهارخوری - اینستاگرام

شیشه روی میز ناهارخوری - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توانید نسبت به سفارش شیشه روی میز ناهارخوری اقدام نمایید 

جهت اطلاع از قیمت شیشه روی میز ناهارخوری و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه روی میز ناهارخوری مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است با توجه به درخواست های مکرر مشتریان گرامی سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته می شود و در کمتر از ۴۸ ساعت شیشه روی میز ناهارخوری مورد نظر به شهرستان ارسال خواهد شد .

 

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز گرد

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیبشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه میز ناهارخوری شش نفره

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

شیشه روی میز ناهارخوری

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه روی میز ناهارخوری در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com 

 

تیم تحریریه کولیوند