فهرست این مقاله

شیشه روی میز چوبی

تولید انواع شیشه روی میز چوبی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

اغلب میزهای تولید شده در کشورمان و حتی در کشورهای اروپایی از جنس چوب و ورق های PVC و MDF است که برای جلوگیری از آسیب به میز به ویژه میزهای چوبی که معمولا قیمت بالایی هم دارند بهترین راه استفاده از شیشه رومیزی خواهد بود ، در این مقاله به انواع شیشه روی میز چوبی و ویژگی های آن ها می پردازیم .

میزهایی چوبی اغلب به رنگ قهوه ای هستند به همین دلیل هم شیشه رومیزی برنز بهترین گزینه جهت تولید شیشه روی میز چوبی محسوب می شود ، این نوع شیشه ها در ضخامت های ۶ میل ، ۸ میل ، ۱۰ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل تولید می شود .

 

شیشه روی میز چوبی ناهارخوری

متداول ترین نوع شیشه های روی میز که امروزه در همه ی خانه ها وجود دارد و معمولا خانم ها به تزیین و زیبایی میز ناهارخوری اهمیت ویژه ای می دهند ، برای تولید شیشه میز ناهارخوری باید مراحل مختلفی طی شود از جمله اینکه الگوی میز با کاغذهای الگوگیری گرفته شود سپس برش شیشه توسط دستگاه CNC انجام پذیرد و ابزار دور شیشه رومیزی با توجه به طرح میز پیاده سازی شود .

 

شیشه روی میز چوبی جلو مبلی

از مهم ترین بخش های تزیین دکوراسیون داخلی هر ساختمانی چه مسکونی و چه اداری انتخاب مبلمان مناسب با طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان می باشد ، شیشه میز جلو مبلی هم به طبع در زیبایی مبلمان تاثیر بسزایی دارد ، رنگ شیشه روی میز چوبی میز جلو مبلی باید باید با توجه به رنگ میز انتخاب شود به عنوان مثال برای میز جلو مبلی قهوه ای باید از شیشه روی میز برنز و برای میز سفید از شیشه روی میز چوبی دودی استفاده کرد .

شیشه های رومیزی جلو مبلی با نام شیشه روی میز چوبی پذیرایی هم شناخته شده است که در طرح های بسیار متنوعی مانند شیشه رومیزی دودی چاپی در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود .

 

شیشه روی میز چوبی عسلی 

یکی دیگر از انواع میزهای مبلمان که معمولا دارای ابعاد کوچکی بوده اما تعداد آن بیش از میز جلو مبلی خواهد بود ، تطابق رنگ شیشه میز جلو مبلی با شیشه میز عسلی یک اصل در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود و حتی بهتر است که رنگ شیشه روی میز چوبی عسلی با رنگی شیشه میز غذاخوری هم تطابق داشته باشد .

 

شیشه روی میز چوبی اداری

میزهای اداری به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شوند اما میزهای رایانه و ساده بیش از سایر میزهای اداری در هر مجموعه ای وجود دارد ، معمولا برای میزهای اداری از شیشه های شفاف و ساده استفاده می شود چرا که اغلب کارمندان هر شرکتی برگه های یادداشت خود را زیر شیشه قرار داده و نیاز به شفافیت شیشه برای راحت دیده شدن آن دارند .

بخش دیگری از میزهای اداری متعلق به میزهای مدیریت و کنفرانس است ، شیشه میز کنفرانس و مدیریت معمولا یک شیشه تزیینی و رنگی در نظر گرفته می شود زیرا میزهای اشاره شده در تزیین فشای داخلی شرکت بسیار تاثیر گذار خواهند بود .

 

ضخامت شیشه روی میز چوبی 

میزهای چوبی معمولا از چند پایه ی چوبی و یک صفحه ی چوبی روی پایه ها تشکیل شده است لذا شیشه های با ضخامت ۱۰ میل به بالا در این نوع میزها کاربردی ندارند و شیشه ۶ میل و شیشه ۸ میل در واقع جوابگوی این نوع میزها خواهند بود ، همانطور که در مقاله های دگیری هم به کرات شرح داده شد ضخامت شیشه روی میز چوبی باید با توجه به ابعاد میز و نوع میز تعیین گردد به عنوان مثال برای میزهای ناهارخوری ۸ نفره که دارای ابعاد ۱۰۰ * ۲۰۰ است باید از شیشه ۸ میل و ۱۰ میل استفاده کرد .

 

شیشه روی میز چوبی گرد

با تولید میزهای گرد چوبی در طرح های مختلف به طبع تولید شیشه میز گرد هم در طرح های متنوعی صورت می گیرد توجه داشته باشید که رنگ میز چوبی در انتخاب رنگ شیشه رومیزی تاثیر بسزایی خواهد داشت .

 

ابزار دور شیشه روی میز چوبی

ابزار دور شیشه در زیبایی میز بسیار تاثیرگذار است لذا در انتخاب نوع ابزار هم باید طرح میز را درنظر گفت برای میزهایی که لبه های صاف و ساده دارند باید از ابزار تخت براق و دیاموند استفاده کرد اما برای میزهایی که لبه های گرد و نیمه گرد داشته بهترین انتخاب ابزار دو پله و سه پله خواهد بود .

میزهای گرد هم که معمولا دارای لبه های گرد هستند تراش دو پله و سه پله مناسب خواهد بود اما ابزار تراش ساده که معمولا برای آینه ها بکار می رود به عنوان ابزار دور شیشه روی میز چوبی گرد هم زیبا و شیک می باشد .

 

شیشه روی میز چوبی رنگی

به طور کلی دو نوع شیشه رومیزی رنگی وجود دارد : شیشه رومیزی دو رو نما که در رنگ های دودی ، برنز ، و شامپیانی وجود دارد و شیشه های رومیزی یک رو نما که در طیف وسیع رنگی تولید می شود ، به طور مثال برای تولید شیشه روی میز چوبی ناهارخوری قهوه ای باید از شیشه برنز استفاده کرد بدین شکل رنگ میز با رنگ شیشه تطابق خواهد داشت .

 

شیشه روی میز چوبی طرح دار

برای تولید شیشه های رومیزی طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه های رومیزی طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود ، این نوع شیشه ها در واقع شیشه دکوراتیو محسوب می شوند به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی لبه شیشه روی میز چوبی سندبلاست کرد در این صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه روی میز چوبی دودی

اگر رنگ میزهای چوبی مشکی و سفید درنظر گرفته شده است شیشه دودی رومیزی مناسب ترین انتخاب محسوب می شود شیشه های دودی در دو حالت دودی روشن و دودی تیره تولید می شود .

 

شیشه روی میز چوبی کریستال

در صورت استفاده از شیشه های کریستال برای تولید شیشه رومیزی به طبع نمای بسیار زیباتری در فضای داخلی ساخمان ایجاد خواهد شد چرا که شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها افراد را تحت تاثیر قرار می دهد به طور مثال برای میز چوبی که دارای صفحه چوبی نیز است از شیشه روی میز چوبی کریستال ۱۰ میل استفاده شده و برای میز پایه های چوبی از شیشه کریستال ۱۶ میل بکار می رود .

 

شیشه روی میز چوبی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه روی میز چوبی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه روی میز چوبی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده است به همین دلیل طراحان دکوارسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند ضمنا شیشه روی میز چوبی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رومیزی معرفی شده است .

 

شیشه روی میز چوبی اکریلیک 

در این طرح از شیشه های رومیزی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه روی میز چوبی اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های رومیزی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت شیشه روی میز چوبی اکلیلی در آسیای شرقی به عنوان محبوب ترین نوع شیشه رومیزی مطرح است به ویژه در کشور ژاپن و چین که سلیقه مردم در این کشورها شباهت زیادی به هم دارد .

 

شیشه روی میز چوبی جزیره

برای تولید شیشه های روی جزیره باید از شیشه های ۱۰ میل و ۱۶ میل کریستال استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری بکار می رود و افرار تحت تاثیر زیبایی آن قزاز خواهند گرفت ، به طور مثال برای تولید شیشه روی میز جزیره با طول ۲۰۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر باید از شیشه روی میز چوبی ۱۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالا نمای زیبایی خواهد داشت .

 

شیشه روی میز چوبی مات 

به طور کلی شیشه های مات رومیزی به دو دسته ی سندبلاست و سایتنا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست را می توان به صورت طرح دار تولید کرد در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه روی میز چوبی ضخیم 

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری چوبی ۱۲ نفره باید از شیشه های ۱۲ میل کریستال و رنگجی بکار برد .

 

شیشه روی میز چوبی تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های رومیزی از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه روی میز چوبی تاشو بکار برد بدین شکل هیچگونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه روی میز چوبی ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

 

شیشه روی میز چوبی - اینستاگرام

 

شیشه روی میز چوبی - واتساپ

ابزار شیشه روی میز چوبی

  • لول مات و براق
  • تخت مات و براق
  • دیاموند
  • تراش ( پخ )
  • تراش دو پله
  • تراش سه پله
  • تراش انگشتی
  • تراش ۴۵ درجه

شیشه روی میز چوبی

 

 

جهت سفارش شیشه روی میز چوبی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از روش زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه روی میز چوبی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه روی میز چوبی مورد نظرخود را سفارش دهید .

شایان ذکر است برش شیشه روی میز چوبی و ابزار زدن دور شیشه در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط دستگاه های مدرن CNC , MASTER ، DIAMOND انجام می شود در ضمن سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته می شود .

 

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

شیشه روی میز چوبی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه روی میز چوبی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.jillcataldo.com

 

تیم تحریریه کولیوند