فهرست این مقاله

شیشه ساتینا

تولید انواع شیشه ساتینا در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                          09128235242 02188621912    

 

شیشه ساتینا

 

شیشه ساتینا

 شیشه های مات از گذشته تا به امروز در صتعت ساختمان سازی همواره مورد استفاده قرار گرفته است اما نوع شیشه مات در این سالیان تغییر کرده است به طور مثال در گذشته بیشتر از شیشه مات نوع مشجر استفاده می شد اما به دلیل ظاهر نچندان شیک رفته رفته شیشه سندبلاست روی کارآمد و به دلیل نمای شیک مورد استقبال عموم قرار گرفت.

اما در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از جدیدترین و در عین حال شیک ترین نوع شیشه مات یعنی شیشه ساتینا آشنا کنیم که از نظر ظاهری شباهت زیادی با شیشه سندبلاست دارد اما تفاوت اصلی بین این دو نوع شیشه مات در تمیز کردن آنها است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد .

شیشه سندبلاست اگر هر مایع یا جامد چربی روی آن ریخته شود به سختی می توان آن را تمیز کرد و به عبارت دیگر شیشه مانند روز اول خود نخواهد شد اما شیشه ساتینا را به راحتی می توان با مواد شوینده تمیز کزد و از ظاهر شیک و مدرن آن لذت برد . تفاوت دیگر این دو نوع شیشه مات در زمینه حکاکی روی شیشه است به طوری که می توان انواع حکاکی شیشه را روی شیشه سندبلاست پیاده سازی کرد اما شیشه ساتینا را نمی توان حکاکی کرد .

در اکثر موارد شیشه ساتینا ابتدا به سکوریت تبدیل خواهد شد به این دلیل که ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که با ضربه نه چندان محکمی دچار شکستگی می شود لذا بهتر است که شیشه ساتینا را به سکوریت تبدیل کرد ، به طور مثال در پروژه هایی مانند اجرای درب شیشه ای یا پارتیشن شیشه ای اگر از شیشه سکوریت ساتینا استفاده نشود خطرات بسیار زیادی افراد داخل ساختمان را تهدید خواهد کرد .

 

انواع شیشه ساتینا

 • شیشه های دوجداره ساتینا
 • شیشه های سکوریت ساتینا
 • شیشه های لمینت ساتینا
 • شیشه های خم ساتینا
 • شیشه های 4 میل ، 6 میل و 10 میل ساتینا
 • شیشه های رنگی ساتینا

 

کاربرد های شیشه ساتینا

 • استفاده در درب های کابینت آشپزخانه
 • استفاده در درب های شیشه ای سکوریت
 • استفاده در ساخت حمام شیشه ای
 • استفاده در ساخت رومیزی مدرن
 • استفاده در پارتیشن شیشه ای
 • استفاده در درب های اتوماتیک
 • استفاده در درب های چوبی شیشه ای
 • استفاده در درب های آلومینیومی سرویس بهداشتی
 • استفاده در درب های کافی شاب ها و رستوران ها
 • استفاده در ساخت حمام های شیشه ای
 • استفاده به عنوان شیشه های دکوراتیو

 

کاربردهای شیشه ساتینا

شیشه های ساتینا بیشتر به عنوان شیشه ی درب های ورودی بیمارستان ها و همچنین اجرای پارتیشن های شیشه ای در مراکز دندانپزشکی و به طور کلی مراکز درمانی دارد البته اخیرا در اجرای کابین دوش شیشه ای هم کاربرد دارد .

دیگر کاربرد شیشه های ساتینا در آشپزخانه و به عنوان شیشه درب کابینت های چوبیست اگر رنگ کابینت سفید در نظر گفته شده بهترین انتخاب برای شیشه ی درب کابینت استفاده از شیشه ساتینا خواهد بود ، به طور کلی شیشه ساتینا در مکان هایی که نیاز به شیشه های مات جهت جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی است استفاده می شود البته اخیرا شیشه های هوشمند ساتینا هم تولید شده است که شیشه به صورت هوشمند از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود .

شیشه ساتینا به عنوان شیشه های رومیزی اداری نیز کاربرد دارد به ویژه هنگامی که میزهای اداری از جنس استیل ساخته شده اند ، برای ساخت شیشه های رومیزی مات باید از شیشه های 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل استفاده کرد .

 

درب آلومینیومی با شیشه ساتینا

درب های آلومینیومی جدید اغلب از یک فریم با عرض 10 الی 20 سانتی متر تشکیل شده است که یک شیشه دکوراتیو داخل آن قرار خواهد گرفت ، در برخی از آن ها از شیشه ساتینا به عنوان شیشه درب ورودی استفاده می شود .

 

شیشه ساتینا

چنانچه در پروژه ای نیاز به استفاده از شیشه های مات با ابعاد بزرگ است و یا شیشه ها به صورت فریم لس اجرای می شوند باید از شیشه های سکوریت ساتینا استفاده کرد برای مثال می توان به کابین دوش شیشه ای اشاره کرد .

 

شیشه ساتینا – سکوریت

برای تولید شیشه های سکوریت ساتینا ابتدا شیشه ی ساتینا در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود تا اینکه به طور کامل آب شیشه گرفته شود .

 

شیشه ساتینا – لمینت

برای اجرای پروژه هایی نظیر نرده های شیشه ای که نیاز به به استفاده از شیشه ها مات وجود دارد باید از شیشه لمینت ساتینا استفاده کرد ، تولید این نوع شیشه ها به گونه ای است که دو شیشه مات با ابعاد یکسان توسط لایه PVB به هم چسبیده می شوند .

 

شیشه ساتینا – دوجداره

در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتیست باید از شیشه های دوجداره ساتینا استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسپیسرهای فزی شامل مواد ضد رطوبتی بکار می رود .

 

شیشه ساتینا – رنگی

با توجه به تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی ساتینا جهت اجرای نمای شیشه ای استفاده شود ، این نوع شیشه ها در رنگ های دودی ، برنز ، آبی و طلایی تولید می شود .

 

شیشه ساتینا – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های ساتینا حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه ساتینا – هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های ساتینا که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه های هوشمند فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه ساتینا – ضخیم

برای تولید شیشه های ساتینای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای اجرای پارتیشن درب شیشه ای با ابعاد 12 کریستال و رنگی ساتینا بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه ساتینا – تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های ساتینا که به صورت تاشو اجرا خواهد شد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه ساتینا – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های ساتینا بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه ساتینا - اینستاگرام

شیشه ساتینا - واتساپ

شیشه ساتینا

 

نحوه سفارش شیشه ساتینا به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش شیشه ساتینا به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 02188621912  –  09128235242  –  09214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش شیشه ساتینا مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید ما تحویل دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه ساتینا در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

جهت مشاهده تمامی نمونه کارهای شیشه ساتینا صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :   نمونه کارها ➡ 

 

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند 

آینه پتینه آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو شیشه رنگی شیشه رومیزی
شیشه سکوریت شیشه دوجداره شیشه 10 میل شیشه رفلکس پنجره دوجداره طلق شفاف
آینه کریستال آینه طلایی شیشه کریستال شیشه سندبلاست شیشه حکاکی شیشه خم

 

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ساتینا در سراسر دنیا به وب سات زیر مراجعه نمایید :

www.eclisse.co.uk

تیم تحریریه کولیوند