فهرست این مقاله

شیشه سفید

تولید و عرضه انواع شیشه سفید در صنایع شیشه و آینه کولیوند                        0912823524202188621912

 

شیشه سفید

شیشه سفید

معمولا به شیشه های ساده که دارای رنگ و طرح خاصی نیست شیشه های سفید هم گفته می شود اما نوعی از شیشه های رنگی لاکوبل که رنگ سفید توسط دستگاه روی شیشه زده می شود هم با نام شیشه سفید شناخته شده است ، در این مقاله هر دو مورد را به طور کامل شرح خواهیم داد .

شیشه سفید ساده اولین نوع شیشه ای بود که در کشور بلژیک تولید شد و دانشمندان این کشور با ترکیب سنگ آهک ، پودر سیلیس ، سدیم کربنات و … توانستند این کالای گرانبها را تولید کنند زمانی که شیشه سفید تولید شد چیزی به نام پنجره و شیشه در ساخت خانه ها وجود نداشت و در آن اکثر خانه ها به صورت خشت و گل ساخته شده و معمولا یک روزنه ای جهت تابش نور خورشید روی دیوار گلی قرار داده می شد .

با ورود شیشه سفید به خانه سازی در آن زمان همه ی مردم از اینکه می توانستند قسمتی از خانه جهت ورود نور به منزل باز گذاشته ابراز خرسندی می کردند و بسیار خوشحال بودند به طوری که قسمتی از دیوار را باز گذاشته و یک فریم آهنی داخل خشت و گل قرار می دادند و شیشه را در داخل فریم آهنی می گذاشتند .

پس از تولید شیشه سفید شفاف ، شیشه های سفید مات هم به مرور تولید شد و در مکان هایی که نیاز به نور خورشید داشته اما حریم فضای داخلی باید حفظ می شد مورد استفاده قرار می گرفت به طور مثال می توان به شیشه ی حمام در آن زمان اشاره کرد .

 

انواع شیشه سفید در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

 • شیشه ساده ( 4 میل ، 6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل )
 • شیشه مشجر ( 4 میل ، 6 میل )
 • شیشه سکوریت ساده (6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل )
 • شیشه کریستال (6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل )
 • شیشه سندبلاست
 • شیشه ساتینا
 • شیشه لاکوبل سفید
 • شیشه لمینت ساده
 • شیشه خم ساده

 

تحولات صنعت ساختمانی پس از تولید شیشه سفید

با رویکار آمدن شیشه های سکوریت و کریستال تحول عظیمی در صنعت شیشه ایجاد شد و از آن زمان تمایل به استفاده از نمای شیشه ای چه در فضای داخلی ساختمان و چه در فضای خارجی بسیار بیشتر شد تا اینکه با استناد بر مقاله ی the best design to building که هر ساله در کشور آمریکا منتشر می شود نمای شیشه ای جذابترین نمای ساختمانی معرفی شد .

 

کاربردهای شیشه سفید 

 • شیشه پنجره آهنی
 • شیشه دوجداره
 • شیشه درب ورودی ساختمان
 • شیشه نورگیر
 • شیشه رومیزی
 • اجرای نرده شیشه ای
 • اجرای پارتیشن شیشه ای
 • ساخت آکواریوم
 • اجرای درب شیشه ای ساده و اتوماتیک

 

شیشه سفید کریستال

به طور کلی سه نوع شیشه شفاف از نظر شفافیت وجود دارد که با نام های فلوت ، سوپرکلیر و کریستال شناخته شده است در این بین شیشه کریستال از شفافیت بسیار بیشتری برخوردار است .

 

شیشه سفید لاکوبل

ساختار شیشه های لاکوبل رنگی به طور کلی با شیشه های سفید ساده متفاوت است لذا شیشه های سفید ساده به دلیل اینکه در هنگام ساخت شیشه از مواد شیمی رنگی استفاده نمی شود و شیشه به صورت شفاف تولید می شود با این نام شناخته می شود اما شیشه های لاکوبل رنگی در واقع همان شیشه های ساده هستند که پشت شیشه توسط دستگاه رنگ خواهد شد و رنگ سفید روی شیشه پاشیده می شود .

 

شیشه سفید مات

شیشه های مات سفید رنگ به سه دسته ی شیشه مشجر ، شیشه سندبلاست و شیشه ساتینا تقسیم می شوند که در این بین شیشه مشجر قیمت پایین تری را داشته و بیشتر به عنوان شیشه های پنجرهای قدیمی استفاده می شود .

شیشه سفید مات سندبلاست و ساتینا در پروژه هایی که نمای کار حائز اهمیت است بیشتر استفاده می شود به عنوان مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای که در مراکز پزشکی استفاده می شود از شیشه سندبلاست طرح دار بکار می رود ، شیشه سفید سندبلاست و ساینا شباهت بسیار زیادی دارند با این تفاوت که شیشه های سندبلاست به سختی تمیز شده و در صورت چرب شدن شیشه تمیز کردن شیشه امکان پذیر نیست .

لازم به ذکر است شیشه سفید و مشکی در بین شیشه های رنگی لاکوبل بیشترین کاربرد را دارند زیر در طراحی دکوراسیون داخلی براحیت می توان این دو نوع شیشه را با سایر رنگ های بکار رفته در ساختمان تطبیق داد .

 

شیشه سفید دوجداره

شیشه های دوجداره اغلب در پروژه های نمای ساختمانی کاربرد دارد که در جلوگیری از اتلاف انرژی تاثیرگذار می باشد ، شیشه دوجدراه ساده یا سفید از دو شیشه 4 میل یت یک شیشه 4 میل و یک شیشه 6 میل تشکیل شده است .

 

شیشه سفید لمینت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده و به صورت فریم لس نصب خواهند شد باید از شیشه های لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از لایه PVB بکار می رود .

 

شیشه سفید رومیزی

برای تولید شیشه های رومیزی نیز از شیشه های سفید رنگ استفاده می شود به ویژه ها میزهایی که دارای پایه های سنگی و صفحه های چوبی سفید رنگ هستند به طور مثال می توان به میز ناهارخوری سفید چوبی اشاره کرد .

 

شیشه سفید حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سفید حکاکی یا اینگریونیگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه سفید خم

برای تولید شیشه های خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه سفید هوشمند 

در این طرح از شیشه های رومیزی با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه سفید هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

قیمت شیشه سفید هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های ساتینای ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند ، شیشه سفید هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های سفید معرفی شده است .

 

شیشه سفید دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های سکوریت لاکوبل سفید استفاده کرد به طور مثال برای فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه لاکوبل سفید بکار برد .

 

شیشه سفید ضخیم

برای تولید شیشه های سفید با ابعادبزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز ناهارخوری 8 نفره با پایه استیل باید از شیشه های سفید 15 میل بکار برد .

 

شیشه سفید میز شیشه ای 

میزهای شیشه ای در اشکال هدسی مختلفی تولید می شود که متدول ترین آن میز شیشه ای ناهارخوری است برای تولید این نوع میزها از شیشه های سفید 15 میل و 20 میل کریستال استفاده خواهد شد ، میزهای شیشه ای در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه سفید تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های سفید تاشو استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید باید از شیشه سفید تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه سفید 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد  شیشه های سفید بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی نیز برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفته است .

 

شیشه سفید استین گلاس 

شیشه های اسیتن گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس درکشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سفید - اینستاگرام

 

شیشه سفید - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه سفید

جهت اطلاع از قیمت شیشه سفید و سفارش آن به صنابع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سفید مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است انواع شیشه سفید در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت عمده و قواره به فروش می رسد در ضمن خدمات نصب پروژه هایی که نمای شیشه ای را داراست توسط تیم فنی ما اجرا خواهد شد .

 

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه رومیزی

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

شیشه سفید

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سفید در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.thesimsresource.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند