فهرست این مقاله

شیشه سمپلاس

تولید انواع شیشه سمپلاس در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              0912823524202188621912

 

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

قبل از شروع این مقاله باید اطلاع داشته باشید که نام صحیح این نوع شیشه ها سندبلاست است اما به اشتباه برخی آن را سمپلاس و سندپلاست می نامند ، زمانی شیشه های سندبلاست تولید شدند که همه از ظاهر شیشه های مشجر خسته شدند زیرا از نظر زیبایی به هیچ وجه قابل قبول نیست اما کاربردیست .

شیشه سمپلاس در واقع نوعی از شیشه های تزیینی محسوب می شود که طرح روی شیشه به صورت مات ایجاد خواهد شد لازم به ذکر است که طرح روی شیشه های سمپلاس را نمی توان تغییر داد یا پاک کرد .

دستگاه شیشه سمپلاس از کشورهای آلمان و چین وارد کشور ما می شود و به همین دلیل هم خوراک دستگاه هم باید وارد شود همین امر موجب خواهد شد قیمت شیشه های سمپلاس بیشتر از شیشه های ساده باشد .

شیشه سمپلاس نوعی از شیشه های مات محسوب می شود که به صورت طرح دار نیز تولید می شود ، در اجرای پروژه های دکوراتیو و مدرن بهتر است که از شیشه های سمپلاس به جای مشجر استفاده کرد .

 

تولید شیشه سمپلاس در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

برای تولید شیشه های سندبلاست ابتدا باید شیشه ی ساده را در ابعاد مورد نظر برش دهیم سپس طرحی که قرار است روی شیشه حکاکی شود را انتخاب کنیم بدین منظور می توانید هر طرحی که مایل هستید روی شیشه پیاده سازی شود را برای کارشناسان صنایع شیشه کولیوند ارسال کنید در نهایت هم طرح مورد نظر وارد دستگاه شده و روی شیشه پیاده سازی خواهد شد .

لازم به ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند هر نوع شیشه ای و با هر ضخامتی را به صورت سمپلاس (سندبلاست)  درآورد از همین رو حتی اگر شیشه ای را دارید که قصد سندبلاست کردن آن را دارید می توانید تحویل تیم فنی صنایع شیشه کولیوند داده و حداکثر تا 72 ساعت شیشه سندبلاست شد را تحویل بگیرید ، قبل از اینکه فرآیند تولید سمپلاس آغاز شود باید شیشه به طور کامل تمیز شده باشد سپس شیشه را وارد دستگاه کرده و فرآیند سمپلاس کردن شیشه صورت گیرد .

 

نحوه تمیز کردن شیشه سمپلاس

برای تمیز کردن شیشه های سندبلاست می توانید مشابه شیشه های معمولی از شیشه شورها (write) استفاده کنید ، تنها عیب شیشه سمپلاس تمیز کردن آن هنگامی است که روغن روی آن ریخته شود زیرا در این صورت شیشه به سختی پاک خواهد شد اما در شیشه های ساتینا که نوعی از شیشه های سندبلاست شده محسوب می شود این عیب برطرف شده است .

 

انواع شیشه سمپلاس 

 • شیشه های رنگی سندبلاست
 • شیشه های سکوریت سندبلاست
 • شیشه های کریستال سندبلاست
 • شییشه های استین گلاس
 • شیشه های لمینت سندبلاست
 • شیشه های لاکوبل سندبلاست
 • شیشه های طرح دار سندبلاست

 

کاربردهای شیشه سمپلاس

 • سندبلاست کردن شیشه های پارتیشن شیشه ای
 • سندبلاست کردن شیشه های رومیزی
 • سندبلاست کردن شیشه درب شیشه ای
 • سندبلاست کردن شیشه پنجره دوجداره
 • سندبلاست کردن شیشه نرده و تراس شیشه ای
 • سندبلاست کردن شیشه کف و سقف
 • حک کردن لوگو روی شیشه

 

شیشه سمپلاس سکوریت

در برخی از پروژه ها به دلیل ابعاد بزرگ فریم های تعبیه شده باید پس از سمپلاس کردن شیشه ها ، آن ها را جهت سکوریت کردن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا کرد در این صورت مقاومت شیشه بسیار بیشتر خواهد شد .

 

شیشه سمپلاس رنگی

با توجه با تاثیر بسیار زیاد رنگ های در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های سکوریت رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی برای تولید شیشه های سمپلاس استفاده کرد .

 

شیشه سمپلاس لمینت

در پروژه هایی که به دلیل ابعاد بزرگ شیشه احتمال شکستن آن بالاست باید از شیشه های سمپلاس لمینت شده بکار برد ، برای تولید این نوع شیشه ها از لایه چسبناک و شفاف PVB استفاده می شود .

 

شیشه سمپلاس دوجداره

در پروژه هایی که اولویت با جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزن آلودگی صوتی است باید از شیشه های سمپلاس دوجداره استفاده کرد ، این نوع شیشه ها تا حدود 70 درصد از اتلاف انرژی را جلوگیری می کنند .

 

شیشه سمپلاس طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های سمپلاس ایجاد می شود به طور مثال لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه سمپلاس حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سمپلاس حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه سمپلاس اکریلیک

در این طرح از شیشه های سمپلاس با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه سمپلاس هوشمند 

جدیترین طرح شیشه های سمپلاس که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه سمپلاس هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

حک کردن لوگو روی شیشه 

بیشترین کاربردهای شیشه های سندبلاست در حک کردن لوگو روی شیشه است به طوری که فیل لوگوی خود را با پسوند ( jpg ) برای کارشناسان ما ارسال کرده سپس با استفاده از دستگاه شیشه سمپلاس لوگوی مورد نظر روی شیشه حکاکی خواهد شد ، معمولا لوگو را روی درب شیشه ای و پارتیشن شیشه ای قرار می دهند .

قیمت شیشه سمپلاس به نوع طرحی که روی شیشه حک خواهد شد و متراژ کار دارد بنابراین هنگام سفارش شیشه سمپلاس طرح مورد نظر خود را برای کارشناسان ما از طریق پیام رسان های مختلف ارسال نمایید در ضمن اسیدکاری روی شیشه هم در صنایع شیشه کولیوند انجام می پذیرد .

جهت مشاهده انواع مدل شیشه سمپلاس اجرا شده توسط تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید بیش از 100 طرح مختلف روی شیشه سندبلاست اجرا شده است .

 

شیشه سمپلاس – محافظ شیشه ای سنگ قبر

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن می توان از شیشه های سندبلاست سکوریت طرح دار و ساده استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه سمپلاس ضخیم 

برای تولید شیشه های سمپلاس با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پارتیشن شیشه ای با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه سمپلاس میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های سمپلاس طرح دار استفاده کرد به طور مثال برای تولید می میز شیشه ای ناهارخوری 8 نفره از شیشه های سمپلاس با طرح های گرافیکی بکار می رود ، شیشه های میز در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه سمپلاس تاشو 

در این طرح از شیشه های سمپلاس مدرن شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه سمپلاس 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های سمپلاس بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه سمپلاس - اینستاگرام

 

شیشه سمپلاس - واتساپ

 

 راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه سمپلاس

برای اطلاع از قیمت شیشه سمپلاس و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا زا طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سمپلاس مورد نظر خود را کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه سمپلاس در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم فنی مجرب انجام می شود ، چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها :   koolivandcom@

 

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

شیشه سمپلاس

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سمپلاس در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glazette.com 

 

 

تیم تحریریه کولیوند