فهرست این مقاله

شیشه سه بعدی

تولید شیشه سه بعدی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                          ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه سه بعدی

 

شیشه سه بعدی

طرح های سه بعدی به طور کلی روی اشیاء مختلفی اجرا می شود و از زمانی که که این نوع تصاویر اختراع شد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی را به خود جلب کرد و امروزه شاهد تولید کالاهای مختلفی هستیم که تصاویر سه بعدی روی آن ها نقش بسته اند .

تولید شیشه سه بعدی بر خلاف آینه سه بعدی که در مقاله ای جداگانه به طور مفصل توضیح داده شد و مورد بررسی قرار گرفت شامل کنار هم قرار دادن تعدادی شیشه طبق الگوی خاصی نیست بلکه طرح سه بعدی روی شیشه ی مورد نظر چاپ خواهد شد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه سه بعدی در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ آغار کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از ۲۰۰ طرح مختلف این نوع شیشه ها را تولید کرده است .

 

نحوه تولید شیشه سه بعدی در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

برای تولید شیشه های سه بعدی در گام نخست باید شیشه ای را که قصد سه بعدی کردن آن را داریم در ابعاد مورد نظر برش دهیم ، اگر شیشه توسط دستگاه CNC برش داده شود بهتر است چرا که اختلاف اندازه در برش شیشه موجب بهم ریختگی تصویر روی شیشه می شود سپس طرح سه بعدی از طریق پورت های ورودی دستگاه چاپ روی شیشه به داخل دستگاه منتقل خواهد شد .

در مرحله ی بعدی از تولید شیشه سه بعدی رنگ های را که مد نظر داریم به محفظه های تعبیه شده در دستگاه می ریزیم در نهایت با فشردن کلید استارت روی دستگاه ، دستگاه به صورت خودکار تصویر را روی شیشه به صورت سه بعدی چاپ خواهد کرد .

پس از اینکه شیشه را از دستگاه خارج کردیم باید تا ۲۴ ساعت شیشه جا به جا نشده و تصویر روی شیشه مورد اصابت قرار نگیرد چرا که رنگ های چاپ شده باید به صورت کامل خشک شود ، کوچکترین جا به جایی در رنگ آمیزی روی شیشه سه بعدی تصویر شکل گرفته را روی شیشه بر هم خواهد زد و درست کردن آن غیر ممکن خواهد بود .

 

انواع شیشه سه بعدی 

  • شیشه کریستال سه بعدی
  • شیشه سکوریت سه بعدی
  • شیشه دوجداره سه بعدی
  • شیشه لمینت سه بعدی
  • شیشه استین گلاس سه بعدی
  • شیشه لاکوبل بین کابینتی سه بعدی

 

کاربردهای شیشه سه بعدی 

این نوع شیشه ها بیشتر به عنوان شیشه های بین کابینتی مورد استفاده قرار می گیرند به طوری که ابتدا شیشه توسط دستگاه لاکوبل رنگ خواهد شد سپس شیشه رنگ شده را وارد دستگاه چاپ روی شیشه کرده و تصویر سه بعدی روی آن چاپ خواهد شد ، کاربرد دیگر شیشه سه بعدی در شیشه کاری روی دیوار و شیشه رومیزی است اغلب شیشه های رومیزی که در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط مشتریان گرامی سفارش داده می شود دارای طرح های ساده رنگی و سه بعدی روی شیشه می باشد .

برای تولید شیشه سه بعدی رومیزی می توان دور شیشه را با ابزار تراش ساده طراحی کرد و بدین شکل به دلیل فرو رفتگی شیشه و تراش داده شدن آن تصویر سه بعدی نمای زیباتری را ایجاد می کند در صمن برای شیشه رومیزی از شیشه های چاپی رنگی سه بعدی هم استفاده کرد برای اجرای این طرح کافیست که طرح شیشه سه بعدی مورد نظر خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید کمتر از ۷۲ ساعت شیشه چاپی سه بعدی تولید خواهد شد .

 

شیشه سه بعدی طرح دار

با توجه به اینکه شیشه های سه بعدی نوعی از شیشه های طرح دار محسوب می شوند طرح مورد نظر خود به منظور چاپ روی شیشه می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال کنید .

 

شیشه سه بعدی لمینت

نوع دیگری از شیشه های سه بعدی که که تصویر مورد نظر روی یکی از شیشه ها چاپ شده سپس شیشه ساده روی شیشه ای که دارای چاپ می باشد قرار گرفته و لمینت خواهد شد بدین شکل تصویر بین شیشه ها دیده می شود .

لازم به ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر شیشه سه بعدی ، آینه های سه بعدی را نیز تولید می کند البته فرآیند تولید آینه های سه بعدی نسبت به شیشه های سه بعدی متفاوت است .

 

شیشه سه بعدی کریستال

به طور کلی از سه نوع شیشه فلوت ، سوپرکلیر و کریستال می توان برای تولید شیشه های سه بعدی استفاده کرد که در این بین شیشه کریستال به دلیل شفافیت بیشتر گزینه مناسب تری محسوب می شود .

 

شیشه سه بعدی دوجداره

برای تولید شیشه های سه بعدی دوجداره ابتدا دو عدد شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس روی یکی از شیشه ها طرح مورد نظر ایجاد می شود در نهایت هم اسپیسر فلزی بین شیشه ها قرار داده خواهد شد و دور آن با چسب پوشش داده می شود .

 

شیشه سه بعدی خم

فرآیند تولید شیشه های خم به گونه ای است که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی نیز شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه سه بعدی گرد

برای تولید شیشه های گرد سه بعدی با قطر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرئ با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه سه بعدی حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سه بعدی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه سه بعدی هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های سه بعدی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

شیشه سه بعدی ضخیم 

برای تولید شیشه های سه بعدی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه با ابعاد ۱۰۰ * ۱۲۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۲ میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه سه بعدی ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های سه بعدی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد ، شیشه های ۲۰ میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه سه بعدی - اینستاگرام

 

شیشه سه بعدی - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه سه بعدی 

جهت اطلاع از قیمت شیشه سه بعدی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توایند با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سه بعدی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه سه بعدی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

شیشه سه بعدی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سه بعدی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.smithsonianmag.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند