فهرست این مقاله

شیشه سونا

تولید انواع شیشه سونا و جکوزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                          0912823524202188621912

 

شیشه سونا

 

شیشه سونا

امروزه با توجه به فراگیر شدن نمای شیشه ای در قسمت های مختلف ساختمان حتی در استخر ها نیز نمای شیشه ای اجرا می شود ، سونا و جکوزی در طرح های جدید به صورت شیشه ای پیاده سازی می شود از همین رو در این مقاله به بررسی شیشه سونا و جکوزی می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های ایمنی در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های نشکن از جمله شیشه سونا و جکوزی را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

سونا و جکوزی با نمای شیشه ای برای اولین بار در کشور آلمان اجرا شد و به دلیل نمای بسیار زیبا و جذاب خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها نیز قرار گرفت به طوری که امروزه بیش از 70 درصد استخرهای عمومی و خصوصی مجهز به سونا و جکوزی شیشه ای هستند .

 

شیشه سونا سکوریت

متداول ترین نوع شیشه های سونا که با نام های شیشه سکوریت و نشکن شناخته شده است ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه با ضخامت و ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود تا اینکه به طور کامل به اصطلاح آب شیشه گرفته شود .

 

شیشه سونا لمینت

شیشه های لمینت در واقع از دو یا چند شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تشکیل شده که توسط لایه چسبناک PVB به یکدیگر چسبیده شده اند ، در این صورت حتی اگر شیشه ها شکسته شوند ذرات آن از هم جدا نخواهد شد به همین دلیل شیشه سکوریت لمینت شده به عنوان ایمن ترین نوع شیشه در صنعت شیشه محسوب می شود .

 

شیشه سونا رنگی

از شیشه های سکوریت رنگی می توان برای اجرای سونا و جکوزی شیشه ای استفاده کرد ، با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه سکوریت رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی استفاده کرد ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه سونا در رنگ های دودی ، برنز ، مسی ، آبی و سبز تولید می شود .

 

شیشه سونا کریستال

شیشه های سکوریت از نظر شفافیت به سه دسته شیشه های فلوت ، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است ، این نوع شیشه ها با ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل وجود دارد .

در پروژه هایی که از شیشه های لمینت شده برای تولید شیشه سونا استفاده می شود باید از شیشه کریستال بکار برد چرا که با قرار دادن چند عدد شیشه روی هم میزان سبزی شیشه بیشتر نمایان خواهد شد بنابراین بهتر است که از شیشه های فوق شفاف جهت تولید شیشه چند جداره استفاده کرد .

 

شیشه سونا طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ انواع شیشه های سکوریت طرح دار تولید می شود به طوری که ابتدا طرح مورد نظر به دستگاه داده شده سپس دستگاه به طور اتوماتیک طرح را به صورت مات و رنگی روی شیشه ایجاد می کند ، به طور مثال در برخی از پروژه ها لوگوی مجموعه روی شیشه سونا و جکوزی حکاکی می شود .

 

شیشه سونا خم

برای تولید شیشه های خم سونا ابتدا شیشه در ابعاد مورد برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت شیشه به هماره قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه سونا حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه سونا هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های سونا که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار  خواهد افتاد ، شیشه های هوشمند در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه سونا ضخیم 

برای تولید شیشه های سونای با ابعاد بزرگ و بیش از حد استاندارد باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل سکوریت استفاده کرد به طور مثال برای یک سونا با طول 200 سنتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه شخیم 10میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه سونا رفلکس 

در این طرح از شیشه های سونا مدرن و لوکس از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های سونا در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سونا تاشو

در این طرح از شیشه های سونا شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستی بهتر است که از شیشه سونا تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه سونا 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های سونا بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه سونا - اینستاگرام

 

شیشه سونا - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان شیشه سونا و جکوزی را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت شیشه سونا و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سونا مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه سونا در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A  صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا7

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

شیشه سونا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سونا در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند