فهرست این مقاله

شیشه سکوریت رفلکس

تولید شیشه سکوریت رفلکس در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              0912823524202188621912

 

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شاید کمتر کسی حتی تصورش را می کرد که روزی شیشه های رفلکس سکوریت شده هم تولید شود اما با فراگیر شدن نمای شیشه ای در ساختمان ها به نوعی تولید کنندگان و پژوهشگران صنعت شیشه مجبور به تولید شیشه های مختلف و جدید هستند لذا در این مقاله به بررسی شیشه سکوریت رفلکس و فرآیند تولید آن در صنایع شیشه و آینه کولیوند می پردازیم .

شیشه سکوریت و شیشه رفلکس دو مقوله ی کاملا جدا از هم می باشند و در واقع هر یک برای منظور و هدف خاصی تولید شده اند ، همانطور که در مقاله های مربوطه به طور کامل شرح داده شد شیشه سکوریت یک شیشه ایمنی و نشکن محسوب می شود در حالی که شیشه رفلکس یک شیشه دکوراتیو است بنابراین شیشه سکوریت رفلکس به نوعی شیشه ی نشکن دکوراتیو به شمار می رود .

مهندسان ساختمانی در طراحی های جدید نمای ساختمان ها بیشتر تمایل به استفاده از شیشه سکوریت رفلکس دوجداره به عنوان شیشه نما دارند زیرا در این صورت به دلیل استفاده از شیشه رفلکس نمای ساختمان زیباتر به نظر می رسد و همچنین فضای داخلی ساختمان قابل مشاهده نخواهد بود و به دلیل سکوریت بودن شیشه ها ایمنی کامل در پروژه رعایت خواهد شد در نهایت هم به دلیل دوجداره بودن شیشه ها از آلودگی صورتی و اتلاف انرژی جلوگیری می شود .

 

نحوه تولید شیشه سکوریت رفلکس

برای تولید شیشه سکوریت رفلکس شده ابتدا شیشه رفلکس مورد نظر را در ابعاد مورد نیاز توسط دستگاه CNC برش خواهیم داد ( لازم به ذکر است که شیشه های رفلکس در صنایع شیشه و آینه کولیوند در رنگ های طلایی ، نقره ای ، سبز ، آبی و دودی موجود است ) سپس شیشه ها را وارد کوره های مخصوص سکوریت کردن خواهیم کرد تا اینکه در نمای معینی شیشه به حالت سکوریت تبدیل شود .

توجه داشته باشید که برای تولید شیشه سکوریت رفلکس نباید دمای کوره بیش از حد استاندارد تنظیم شود لذا در این صورت شیشه در داخل کوره پودر خواهد شد ، به زبان ساده تر می توان گفت که شیشه رفلکس در داخل کوره آب گیری می شود و مقاومت شیشه بیشتر خواهد شد همانطور که اطلاع دارید در تولید شیشه خام و معمولی در کارخانه ها مقدار زیادی آب استفاده می شود .

 

برش شیشه سکوریت رفلکس

به هیچ عنوان نمی توان یک شیشه رفلکس سکوریت شده را برش داد در صورت انجام اینکار شیشه پودر خواهد شد لذا قبل از اینکه شیشه رفلکس به حالت سکوریت تبدیل شود باید در ابعاد مورد نظر و دقیق توسط دستگاه CNC برش داده شود ، البته صفحه فرزهایی در کشور آلمان و چنین تولید شده که می توات تا 5 میلیمتر شیشه سکوریت را برش داد .

 

انواع شیشه سکوریت رفلکس

 • شیشه های سکوریت رفلکس ساده رنگی
 • شیشه های سکوریت رفلکس دوجداره
 • شیشه های سکوریت رفلکس لمینت
 • شیشه سکوریت رفلکس استین گلاس
 • شیشه های سکوریت رفلکس سندبلاست شده
 • شیشه های سکوریت رفلکس چاپی
 • شیشه های سکوریت رفلکس سوپر یا ویژه

در صنعت شیشه نوعی از شیشه های رفلکس تولید می شود که درصد رفلکس آن بیش از شیشه های رفلکس معمولی است و تقریبا تا 70 درصد قابلیت رفلکتیو را داراست به همین دلیل به آن ها شیشه سکوریت رفلکس سوپر یا ویزه نیز گفته می شود .

 

کاربردهای شیشه سکوریت رفلکس

 • اجرای نمای شیشه ای ساختمان
 • اجرای پارتیشن شیشه ای اداری
 • اجرای سقف شیشه ای ساده و متحرک
 • اجرای کف شیشه ای
 • استفاده در آزمایشگاه ها جهت تحقیقات علمی
 • استفاده به عنوان صفحه نمایش جهت منعکس کردن تصاویر دیجیتالی

 

شیشه سکوریت رفلکس دوجداره

برای نصب شیشه پنجره های دوجداره به طبع نیاز به شیشه دوجداره رفلکس ساده و سکوریت می باشد ، این نوع شیشه ها در صنایع شیشه و آینه کولیوند در ابعاد مختلف و یا تزریق گاز آرگون به داخل شیشه ها تولید می شود .

 

شیشه سکوریت رفلکس ویژه

نوعی از شیشه های رفلکس که خاصیت رفلکتیو آن بیش از شیشه های رفلکس ساده است با توجه به بررسی های انجام شده این نوع شیشه ها حدود 60 درصد رفلکتیو می باشد ، شیشه سکوریت رفلکس ویژه بسیار کمیاب است و در تعداد محدودی از کارخانه ها تولید می شود به همین دلیل قیمت این نوع شیشه ها بیشتر از شیشه های رفلکس ساده است .

 

شیشه سکوریت رفلکس لمینت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد تعیین شده و به صورت فریم لس اجرا خواهد شد باید از شیشه سکوریت لمینت شده استفاده کرد در این صورت شیشه هنگام شکسته شدن ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه سکوریت رفلکس چاپی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت به صورت رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال در سازمان های اداری لوگوی مجموعه روی شیشه ها وجود دارد .

 

شیشه سکوریت رفلکس خم

برای تولید شیشه های سکوریت خم ابتدا شیشه رفلکس در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت رفلکس حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه سکوریت رفلکس هوشمند 

در این طرح از شیشه های رفلکس با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه سکوریت رفلکس هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون دخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه سکوریت رفلکس سقف

برای اجرای سقف شیشه ای نیز باید از شیشه های سکوریت ساده و رفلکس بکار برد ، به طور مثال برای یک ساختمان با پروفیل های مشکی باید از شیشه های سکوریت نقره ای استفاده کرد .

 

شیشه سکوریت رفلکس پارتیشن 

برای اجرای پارتیشن های شیشه ای مدرن باید از شیشه های خم سکوریت رفلمس استفاده کرد ، در اغلب موارد ابتدا با استفاده از پروفیل های آلومینیومی فضای داخلی شبکه بندی شده سپس شیشه های سکوریت داخل ان ها قرار داده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت رفلکس محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های سکوریت رفلکس 10 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه ای از نمای خاص و زیبایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه سکوریت رفلکس ضخیم

برای تولید شیشه های سکوریت با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید درب شیشه ای با ابعاد 120 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

شیشه سکوریت رفلکس مات 

به طور کلی شیشه های سکوریت مات به دو دسته ی شیشه های سندبلاست و شیشه های ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار بوده در حالی که شیشه ساتینا به صورت ساده می باشد ، شیشه های مات در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه سکوریت رفلکس کریستال 

شیشه های سکوریت از نظر شفافیت به سه دستهی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های کریستال در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوارسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه سکوریت رفلکس تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه سکوریت رفلکس تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه سکوریت رفلکس 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه سکوریت از مقاومت مناسبی نیز برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سکوریت رفلکس استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سکوریت رفلکس - اینستاگرام

 

شیشه سکوریت رفلکس - واتساپ

 

جهت سفارش شیشه سکوریت رفلکس به صنایع شیشه و آینه کولیوند از چه طریقی می توان اقدام کرد ؟

برای اطلاع از قیمت شیشه سکوریت رفلکس و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سکوریت رفلکس مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیم فنی مجرب خدمات نصب و اجرای پروژه های شیشه سکوریت رفلکس را در سراسر ایران انجام داده و در صورت بروز مشکل پس از اجرای پروژه تا 6 ماه خدمات پشتیبانی را ارائه می دهد .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا جهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیده است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

 

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت بالکن

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سکوریت رفلکس در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.architonic.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند