فهرست این مقاله

شیشه سکوریت طرح دار

تولید شیشه سکوریت طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            0912823524202188621912

 

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

وجود هر طرح و نقش و نگاری روی شیشه به طبع موجب زیباتر شدن شیشه و تحت تاثیر قرار گرفتن افرادی که شیشه را مشاهده می کنند می شود در همین راستا صنایع شیشه و آینه کولیوند طرح های مختلفی را به صورت گوناگون روی شیشه اعمال کرده و طراحی دکوراسیون داخلی را جذابتر خواهد کرد .

در این مقاله به جزئیات شیشه سکوریت طرح دار و نقش آن در طراحی دکوراسیون مدرن می پردازیم به طور کلی به چند روش مختلف می توان هر طرحی را روی شیشه سکوریت اعمال کرد که  هر کدام ار این روش ها ویزگی های مجزایی را دارند ، شیشه طرح دار در قسمت های مختلفی از ساختمان بکار برده می شود اما اگر به شیشه سکوریت طرح دار تبدیل شود در قسمت هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت طرح دار سندبلاست  

در این روش هر طرحی که مد نظر شماست روی شیشه به صورت سندبلاست اعمال می شود ، در فرآیند سندبلاست سطح شیشه تراشیده شده و به شکل مات درآورده می شود به طوری که تراشیدن شیشه به گونه ای نخواهد بود که به طور عمیق شیشه کنده کاری بشود بلکه با دستگاه طبق طرح مورد نظر شیشه تراشیده خواهد شد .

شیشه سکوریت طرح دار ساتینا نوعی دیگر از روش سندبلاست محسوب می شود به طوری که مانند شیشه سندبلاست نمی توان طرح خاصی را روی شیشه اعمال کرد بلکه شیشه به صورت یکدست مات خواهد شد .

امروزه در بسیاری از اداره های دولتی و شرکت های خصوصی لوگوی شرکت روی شیشه به صورت سندبلاست اعمال می شود و به نوعی جنبه ی تبلیغاتی هم خواهد گرفت ، برای اینکار ابتدا قالب لوگو در کارگاه توسط تیم فنی تولید می شود سپس قالب ساخته شده روی شیشه قرار داده می شود و در نهایت توسط دستگاه سندبلاست طرح روی شیشه اعمال خواهد شد .

 

انواع شیشه سکوریت طرح دار 

  • شیشه سکوریت سندبلاست طرح دار
  • شیشه سکوریت راه مات
  • شیشه سکوریت چاپی طرح دار
  • شیشه سکوریت سه بعدی
  • شیشه سکوریت حکاکی شده
  • شیشه سکوریت استین گلاس

 

 

شیشه سکوریت طرح دار حکاکی شده

لازم به ذکر است که صنایع کولیوند با بهره گیری از دستگاه ENGRAVING قادر به اعمال طرح روی شیشه نشکن به صورت حکاکی هم می باشد در این روش طرح روی شیشه به صورت عمیق تراشیده می شود اما نه به طور مات بلکه کاملا شفاف ، روش Engraving در گذشته هم روی ظروف شیشه ای اعمال می شد اما با رویکار آمدن دستگاه حکاکی در واقع روی شیشه های با ابعاد بزرگ هم می توان حکاکی را اعمال کرد .

 

شیشه سکوریت طرح دار استیند گلاس

یکی از خاص ترین شیشه های دکوراتیو که از سه بخش سندبلاست ، حکاکی و اسیدکاری تشکل شده است ، شیشه های استیند گلاس معمولا به صورت دوجداره تولید می شود و در قسمت های مختلفی از ساختمان کاربرد دارد .

 

شیشه سکوریت طرح دار چاپی  

پرطرفدارترین نوع شیشه سکوریت طرح دار که به صورت رنگی طرح مورد نظر روی شیشه اعمال می شود و به نوعی نقاشی روی شیشه صورت می گیرد ، شیشه های چاپی یا اسپندرال برای اولین بار در کشور آلمان و ایتالیا تولید شد که به دلیل استقبال بسیار زیاد طراحان دکوراسیون داخلی خیلی زود در کشورهای دیگر هم رواج پیدا کرد .

تولید شیشه سکوریت طرح دار چاپی در کشور ما از سال 1393 آغاز شد و با وارد کردن دستگاه های آلمانی و چینی می توان هر تصویری را روی شیشه به صورت رنگی چاپ کرد در بسیاری از ساختمان های لوکس و مدرن در کشورمان از شیشه سکوریت طرح دار چاپی به عنوان شیشه درب ورودی استفاده می شود .

 

شیشه سکوریت طرح دار رنگی

شیشه های سکوریت رنگی طرح دار شباهت بسیار زیادی به شیشه های سکوریت چاپی دارند اما با این تفاوت که شیشه طرح دار رنگی به صورت دو رو نماست به عبارتی پشت شیشه قابل مشاهده می باشد .

 

شیشه سکوریت طرح دار لمینت

شیشه های لمینت در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه به دلیل ابعاد بزرگ شیشه و روش اجرای فریم لس وجود دار استفاده می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از لایه های PVB و SGP بکار می رود به طوری که ابتدا شیشه در طرح مورد نظر به صورت رنگی یا مات تولید شده سپس شیشه ساده توسط لایه PVB روی شیشه طرح دار قرار می گیرد .

 

شیشه سکوریت طرح دار دوجداره

برای تولید شیشه های سکوریت دوجداره ابتدا طرح مورد نظر روی شیشه ایجاد شده سپس شیشه ها جهت سکوریت شدن داخل کوره گذاشته خواهند شد در نهایت هم اسپیسر فلزی بین شیشه ها قرار داده شده و دور آن با چسب پوشش داده می شود .

 

َشیشه سکوریت طرح دار خم

برای تولید شیشه های سکوریت خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز تولید می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید .

 

شیشه سکوریت طرح دار اسید کاری شده

نوع خاصی از شیشه های سکوریت طرح دار که طی فرآیندی پیجیده و زمانبر روی شیشه طرح های مختلفی اسید کاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و پتینه کاری شده شناخته شده است برای تولید شیشه سکوریت طرح دار اسیدکاری شده از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه سکوریت طرح دار راه مات

نوعی از شیشه های طرح دار که خط های افقی سندبلاست روی شیشه وجود دارد شیشه راه مات نام دارد ، این نوع شیشه ها در مراکز اداری به عنوان شیشه درب وردی و پارتیشن استفاده می شود که اغلب به صورت سکوریت نیز می باشد .

 

قیمت شیشه سکوریت طرح دار

برای محاسبه قیمت شیشه سکوریت طرح دار باید مواردی چون ابعاد شیشه ، ضخامت شیشه ( 10میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل) ، نوع طرح ، چاپی ، حکاکی یا سندبلاست بودن شیشه را در نظر گفت لذا نمی توان به صورت پیش فرض قیمت این نوع شیشه ها را اعلام کرد و روی سایت قرار داد ، به عنوان مثال قیمت شیشه سکوریت طرح دار سندبلاست راه مات با ابعاد 2 * 2 با قیمت شیشه سکوریت طرح دار چاپی در همین ابعاد تفاوت زیادی دارد .

 

شیشه سکوریت طرح دار – درب شیشه ای

درب های شیشه ای طرح دار در قسمت های مختلفی از ساختمان مانند سرویس بهداشتی ، راه پله ، ورودی ساختمان و اتاق خواب ها استفاده می شود ، درب شیشه ای را می توان به صورت کشویی ، لولایی و اتوماتیک نصب کرد .

 

شیشه سکوریت طرح دار – پارتیشن شیشه ای

اجرای پارتیشن شیشه ای به روش های مختلفی صورت می گیرد اما در طراحی دکوراسیون روز دنیا از شیشه های سکوریت طرح دار مات و رنگی برای اجرای پارتیشن شیشه ای استفاده می شود ، در شرکت ها و سازمان های اداری معمولا پارتیشن شیشه ای با استفاده از شیشه سکوریت طرح دار اجرا می شود .

 

شیشه سکوریت طرح دار – شیشه بین کابینتی

برای تولید شیشه بین کابینتی رنگی ابتدا شیشه 6 میل جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار گرفته سپس با استفاده از دستگاه چاپ به رنگ مورد نظر تبدیل می شود .

 

شیشه سکوریت طرح دار – گرد

برای تولید شیشه های طرح دار گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه سکوریت طرح دار – هوشمند

طرح خاصی از شیشه های سکوریت که با استفاده ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه سکوریت طرح دار هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه سکوریت طرح دار هوشمند در اغلب مجبه های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه سکوریت معرفی شده است قیمت شیشه سکوریت هوشمند طرح دار تقریبا دو برابر شیشه های سکوریت ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه سکوریت طرح دار – وایت برد شیشه ای

برای تولید وایت بردهای شیشه ای مدرن نیز از شیشه های سکوریت طرح دار استفاده می شود به طوری که لوگو یا برند مجموعه روی وایت برد چاپ می شود در برخی موارد نیز وایت برد خط کشی افقی خواهد شد به طور مثال می توان یک وایت برد شیشه ای تولید کرد که از شیشه سکوریت طرح دار همراه با لوگو تشکیل شده است .

 

شیشه سکوریت طرح دار – اکریلیک

در این طرح از شیشه های سکوریت با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ، شیشه سکوریت طرح دار اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

شیشه سکوریت طرح دار اکریلیک جذاب ترین طرح شیشه های سکوریت مدرن به شمار می رود این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سکوریت طرح دار – محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن و خاص باید از شیشه های سکوریت طرح دار 10 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت مناسب شیشه از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد بود شیشه های سنگ قبر در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه های سنگ معرفی شده است از همین رو طراحان از ان به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه سکوریت طرح دار – رفلکس

در این طرح از شیشه های سکوریت مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سکوریت طرح دار – تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، شیشه سکوریت طرح دار تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه سکوریت طرح دار – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های سکوریت بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیه از مقاومت بالایی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

ه سکوریت طرح دار - اینستاگرام

 

سکوریت طرح دار - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه سکوریت طرح دار به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه سکوریت طرح دار و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تاس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سکوریت طرح دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه سکوریت طرح دار با استفاده از شیشه های کلیر و درجه کیفیت A انجام می پذیرد در ضمن خدمات نصب انواع شیشه های طرح دار سکوریت توسط تیم فنی مجرب انجام خواهد شد .

 

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت بالکن

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت رنگی

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

شیشه سکوریت طرح دار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سکوریت طرح دار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند