فهرست این مقاله

شیشه سکوریت مات

تولید شیشه سکوریت مات در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        0912823524202188621912

 

شیشه سکوریت مات

 

شیشه سکوریت مات

در گذشته از برچسب های مات کن ساده و طرح دار برای مات کردن شیشه های سکوریت در پروژه های ساختمانی استفاده می شد که نصب آن فرآیند بسیار زمانبر حساسی بود زیرا برچسب های باید به گونه ای نصب شود که زیر برچسب هوایی وجود نداشته باشد اما با تولید شیشه سکوریت مات همه ی مشکلات ذکر شده برطرف شد از همین در این مقاله به بررسی این نوع شیشه ها می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های سکوریت در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه های سکوریت از جمله شیشه سکوریت مات را تولید کرده است که برای مشاهده ی آن می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید شیشه سکوریت مات به گونه ای است که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود در مرحله ی بعدی با استفاده از دستگاه سندبلاست شیشه مات خواهد شد .

 

شیشه سکوریت مات – کریستال

به طور کلی شیشه های سکوریت مات از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه های سکوریت محسوب می شود ، این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی وجود دارد .

 

شیشه سکوریت مات – رنگی

به طبع رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارند به همین دلیل بهتر است که از شیشه های سکوریت مات رنگی استفاده کرد به طور مثال برای تولید درب شیشه ای ساختمانی که فضای داخلی آن با رنگ سفید تزیین شده است باید از شیشه سکوریت دودی بکار برده شود .

 

شیشه سکوریت مات – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طوری که ابتدا طرح در نرم افزار کورل ترسیم شده سپس توسط دستگاه کاتر پلاتر طرح روی برچسب های روزرنگ ایجاد می شود در نهایت هم برچسب روی شیشه چسبیده شده و توسط با استفاده از دستگاه سندبلاست پودر سیلیس روی شیشه پاشیده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت مات – لمینت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود و از روش اجرای فریم لس استفاه شود باید از شیشه های سکوریت لمینت شده بکار رود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه سکوریت مات با ابعاد یکسان تولید شود سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت مات – دوجداره

برای جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتی باید از شیشه هی سکوریت دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسیپسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود و دور آن با چسب پوشش داده خواهد شد در نهایت هم گار آرگون بین شیشه ها تزریق می شود .

 

شیشه سکوریت مات – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگروینیگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه های حکاکی شده در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد  شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه سکوریت مات – ضخیم 

برای تولید شیشه های سکوریت با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید پارتیشن شیشه ای با ابعاد 180 * 220 سانتی متر از شیشه های مات 12 میل بکار می رود ، شیشه های ضخیم فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه سکوریت مات – تاشو 

در این طرح از شیشه های سکوریت مدرن شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه سکوریت مات تاشو دغدغه ی کمبود فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

 

در صورت تمایل می توانید شیشه سکوریت مات را به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر سفارش دهید 

جهت اطلاع از قیمت شیشه سکوریت مات و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سکوریت مات مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه سکوریت مات در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از جدیدترین دستگاه های برش ، سکوریت و سندبلاست صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سکوریت مات در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند