فهرست این مقاله

شیشه سیمی

تولید و نصب شیشه سیمی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                0912823524202188621912

 

شیشه سیمی

 

شیشه سیمی

شیشه های ضد حریق در چند سال گذشته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و طبق بررسی های انجام شده تقاضای شیشه ضد حریق در 5 سال گذشته رشد 10 برایری را نسبت به سال های قبل داشته است که البته با توجه به اتفاقات و حوادث پیش آمده در کشور امری بدیهی محسوب می شود .

شیشه سیمی به طور معمول به صورت مشجر تولید می شود اما صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سیم دار شفاف هم تولید کرده و روانه ی بازار کرده است ، در داخل شیشه های سیمی میله های فلزی مخصوصی قرار دارد که مقاومت شیشه را بیشتر می کند .

شیشه سیمی هم مانند شیشه سکوریت یا نشکن در صورت شکستن پودر خواهد شد و برخلاف شیشه های خام یا معمولی خطری را نخواهد داشت اما تفاوت آن با شیشه سکوریت در شفافیت شیشه است که در برخی پروژه ها کاربردی ندارد ، شیشه سیمی معمولا دارای ضخامت 6 میل هستند اما نوع خاصی از آن ها با ضخامت 10 میل هم تولید می شوند .

برش شیشه سیمی اغلب به صورت دستی صورت می گیرد اما با دستگاه هم می توان برش را انجام داد توجه داشته باشید که هنگام جدا کردن شیشه باید احتیاط کرد چرا که سیم های داخل شیشه تیز و برنده است .

 

بررسی شیشه سیمی در بین شیشه های ضد حریق

طبق آزمایش های انجام شده توسط متخصصین صنعت شیشه شیشه سیمی در بین شیشه های ضد حریق بیشترین مقاومت را در برابر شعله های آتش از خود نشان داد اما نسبت به شیشه سکوریت در برابر فشار و ضربه مقاومت کمتری از خود نشان داد بنابراین در مکان هایی که اولویت با جلوگیری از آتش سوزی است بهتر است که از شیشه های سیمی استفاده شود .

از طرف دیگر در مکان هایی که احتمال ضربه به شیشه زیاد است بهتر است که از شیشه سکوریت و شیشه لمینت استفاده شود چرا که این دو نوع شیشه مقاومت بالایی را در برابر ضربه از خود نشان می دهند و حتی در صئرت شکست خطری افراد پبرامون آن را تهدید نخواهد کرد .

 

تولید شیشه سیمی در صنایع شیشه و آینه کولیوند

صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ و بلند مرتبه از سال 1389 فعالیت خود را در زمینه تولید شیشه های ضد حریق و ضد ضربه را آغاز کرد و تا به حال بیش از 120 مجموعه را در سراسر کشور مجهز به این نوع شیشه ها کرده است ، شیشه سیمی را می توان در ابعاد مختلف و همچنین الگوهای گوناگون برش داد بنابراین اگر پنجره های شما الگوهای خاصی دارد نگران نباشید زیرا تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سیمی را در هر الگویی ایجاد خواهد کرد .

 

کاربردهای شیشه سیمی صنایع شیشه و آینه کولیوند

  •  شیشه های درب پارکینگ
  • شیشه های مدارس و مهدکودک
  • شیشه های استخر
  • شیشه های کارگاه های فنی مختلف
  • شیشه های موتورخانه ساختمان ها

بیشترین کاربرد شیشه سیمی در درب های آهنی پارکینگ است به طوری که قسمت هایی از درب آهنی خالی گذاشته خواهد شد و شیشه های سیمی در آن قرار خواهد گرفت پشت شیشه هم به طور معمول ضوارهای آهنی روی درب پیچ می شود .

در چند سال اخیر شیشه سیمی به صورت دودی و مات هم در صنعت شیشه تولید می شود و برای اجرای پروژه هایی مانند شیشه درب پارکینگ و شیشه درب آسانسور استفاده می شود ضمنا شیشه سیمی را می توان به صورت دوجداره نیز تولید کرد برای اینکار ابتدا دو شیشه سیم دار با ابعاد یکسان برش داده می شود سپس اسپیسرهای فلزی بین دو شیشه قرار گرفته و با چسب های مخصوص دور شیشه و اسپیسر پوشش داده خواهد شد .

 

قوانین شهرداری در کشورهای مختلف و فروش شیشه سیمی در آن کشورها

در تمامی کشورهای توسع یافته مانند آلمان طبق قوانین شهرداری تمامی ساختمان ها باید شیشه های درب پارکینگ و پارتیشن های شیشه ای بین واحد های محتلف را از شیشه سیمی استفاده کنند و در صورت نقض قوانین جریمه های سنگینی را متحمل خواهند شد که امیداواریم هرچه زودتر در کشور ما هم قوانین اینچنینی که به سلامتی انسان ها کمک کرده اجرا شود .

لازم به ذکر است که شیشه سیمی با توجه به ساختار آن حتی زمانی که ضربه شدیدی به شیشه وارد می شود مانند شیشه معمولی قطعات شیشه پراکنده نخواهد شد به عبارت دیگر خطری افراد پیرامون شیشه را تهدید نخواهد کرد لذا شیشه هنگام شکستن پودر شده و در همان جای خود باقی می ماند .

 

شیشه سیمی دودی

صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به اینکه شیشه های سیمی فقط به صورت شفاف تاکنون تولید شده و در برخی از پروژه ها نیاز به شیشه های رنگی جهت طراحی دکوراسیون داخلی است در سال 1396 موفق به تولید شیشه های دودی سیمی شد .

 

شیشه سیمی مشجر

برای تولید شیشه های سیمی به طور معمول از شیشه های مشجر برفی استفاده می شود جالب است بدانید که شیشه مشجر از خرده شیشه های جمع آوری در سطح شهر تولید می شود ، بیش از 70 دردصد شیشه های سیمی تولید شده در صنعت شیشه مربوط به شیشه سیمی مشجر است چرا که در اغلب پروژه ها به این نوع از شیشه های سیمی نیاز است .

 

شیشه سیمی شفاف

شیشه نشکن و ضد حریق در واقع یک شیشه مات محسوب می شود اما به تازگی در صنعت شیشه شیشه های شفاف سیمی تولید شده است که البته به ندرت در ایران یافت می شود ، این نوع شیشه ها بیشتر در مراکز اداری کاربرد دارد .

 

شیشه سیمی سکوریت

شیشه های سکوریت سیمی در ایران تولید نمی شود و در پروژه هایی که ابعاد شیشه بزرگ در نظر گرفته شده کاربرد دارد ضمنا قیمت این نوع شیشه ها بسیار بیشتر از شیشه های سیمی ساده است ، برای تولید شیشه های سیمی سکوریت ابتدا شیشه سیمی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود .

 

شیشه سیمی دوجداره

برای تولید شیشه های دوجداره سیمی معمولا یک طرف شیشه ی سیمی و در طرف دیگر شیشه سکوریت ساده قرار می گیرد البته از شیشه های طرح دار هم می توان به جای شیشه سکوریت استفاده کرد .

توجه نمایید که قیمت شیشه سیمی با توجه به ابعاد شیشه ، ضخامت شیشه و رنگ شیشه تعیین می گردد ضمنا در صورت خرید بیش از 20 متر مربع 15 درصد از قیمت کل فاکتور کسر خواهد شد .

 

شیشه سیمی کریستال

به تازگی در  صنعت شیشه کشور بلژیک شیشه های کریستال سیمی تولید شده است ، این نوع شیشه ها با شفافیت بسیار بالا توجه مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی را به خود جلب کرده است .

 

شیشه سیمی آسانسور

برای ساخت کابین های آسانسور معمولا پس از اینکه به طور کامل کابین طراحی شد از شیشه های سیمی ساده و دودی به عنوان شیشه درب آسانسور استفاده می شود البته در طرح های قدیمی آسانسور از این نوع شیشه ها بکار می رود .

 

شیشه سیمی رنگی

در کشورهای اروپایی مانند آلمان و هلند و در کشور چین شیشه های سیمی رنگی نیز تولید می شود اما به دلیل قیمت بسیار بالا تاکنون به کشور ما وارد نشده است ، این نوع شیشه ها در رنگ های دودی ، طلایی ، برنز و آبی وجود دارد به طور مثال برای یک درب پارکینگ ساختمان مشکی رنگ بهتر است که از شیشه سیمی دودی استفاده کرد بدین شکل اصول طراحی دکوراسیون نیز اجرا می شود .

 

شیشه سیمی نورگیر

در ساختمان هایی که قسمتی از سقف به عنوان نورگیر تعبیه شده است بهتر است که از شیشه های سیمی استفاده شود چرا که در این صورت احتمال شکستن شیشه بسیار کمتر از شیشه های ساده است ، نصب شیشه های نورگیر حساسیت زیادی دارد چرا که کوچکترین اشتباهی ممکن است خسارات جبران ناپذیری به وجود آورد از همین رو بهتر است که از شیشه سیمی در اجرای چنین پروژه ای استفاده کرد .

 

شیشه سیمی درب پارکینگ

نوع دیگری از شیشه های سیمی مدرن که مخصوص درب های پارکینگ ساختمان تولید می شود در صورت استفاده از این نوع شیشه ها در واقع امنیت درب نیز بیشتر خواهد شد لازم به ذکر است شیشه سیمی یکی از مهم ترین شیشه های ایمنی محسوب می شود که در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود .

 

شیشه سیمی سقف

در برخی از پروژه ها مانند گلخانه ها از شیشه های سیمی برای اجرای سقف شیشه ای نیز استفاده می شود هرچند که بهتر است در چنین پروژه هایی از شیشه های سکوریت لمینت شده بکار برد .

 

شیشه سیمی گرد

برای تولید شیشه های سیمی گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر ار روش دستی ( الماس شیشه برش ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه سیمی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سیمی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سیمی حکاکی کرد بدین شکل نمای زیبایی در ساختمان ایجاد خواهد شد .

شیشه سیمی حکاکی شده محبوب ترین طرح شیشه های سیمی محسوب می شود که در پروژه های مختلفی بکار می رود ، این نوع شیشه ها در اجرای نرده های شیشه ای ساده ، طرح دار، رنگی و خم استفاده می شود ، شیشه سیمی حکاکی شده در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون شناخته شده و حرفه ای در دنیا از آن جهت تزیین فضای داخلی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

شیشه سیمی استیند گلاس

طرح خاصی از شیشه های سیمی که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس با نام شیشه دکوراتیو رنگی نیز شناخته شده می باشد .

 

شیشه سیمی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های سیمی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه سیمی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه سیمی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های سیمی معرفی شده است ضمنا قیمت شیشه سیمی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های سیمی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی در سراسر دنیا از این نوع شیشه ها فقط در پروژه های ساختمانی لوکس و خاص استفاده می کنند .

 

شیشه سیمی اسیدکاری شده 

طرح جدیدی از شیشه های سیمی که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه سیمی اکریلیک

در این طرح از شیشه های سیمی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ضمنا شیشه سیمی اکریلیک در کشورهای فرانسه ، ایتالیا ، آلمان و هلند به عنوان شیشه آسانسور و شیشه نورگیر در ساختمان استفاده می شود بدین شکل ایمنی کامل صورت می گیرد .

شیشه سیمی اکریلیک بدون تردید جذاب ترین طرح شیشه های سیمی به شمار می رود این نوع شیشه ها اغلب در پروژه های ساختمانی لوکس و مدرن استفاده خواهد شد و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سیمی اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های سیمی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، شیشه سیمی اکلیلی طرح دار در اغلب کشورهای آسایی به ویژه در ایران به کرات استفاده می شود بدین شکل علاوه بر مقاومت بالا شاهد نمای زیبایی نیز در فضای داخلی و خارجی خواهید بود .

شیشه سیمی رنگی اکلیلی مدرن و لوکس در کشورهای آسیایی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی – شمالی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم این کشورها برخوردار می باشد ، شیشه سیمی اکلیلی محبوب ترین طرح شیشه های سیمی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های سیمی به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه سیمی کف

برای اجرای کف شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های سیمی استفاده کرد ، به طور مثال برای یک تایل 100 * 100 سانتی متر باید از شیشه های سیمی لمینت شده 12 میل بکار برد بدین شکل مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود .

 

شیشه سیمی پارتیشن 

برای اجرای پارتیشن های شیشه ای خاص و با امنیت بالا باید از شیشه های سیمی استفاده کرد به طور مثال در زندان ها معمولا از این نوع شیشه ها استفاده می شود بدین شکل مقاومت شیشه ها نیز مناسب خواهد بود .

 

شیشه سیمی محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز می توان از شیشه های سیمی 6 میل شفاف و دودی به صورت سکوریت و لمینت استفاده کرد بدین شکل شاهد یک نمای زیبا و جذاب خواهید بود ، به طور مثال برای تولید یک محافظ شیشه ای سنگ قبر ایمن و ضد ضربه با طول 180 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه سیمی 6 میل سکوریت شده بکار برد .

 

شیشه سیمی دیوارپوش

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن و ایمن می توان از شیشه های سیمی 6 میل استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای خارجی و داخلی ساختمان ایجاد خواهد شد .

 

شیشه سیمی ضخیم

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ضخیم سیمی دوجداره استفاده کرد به طور مثال برای شیشه های ساختمانی سقف باید از شیشه دوجداره 12 میل سیمی بکار برد .

 

شیشه سیمی شامپاینی 

در طرح های جدید شیشه ی سیمی در رنگ های مختلفی تولید می شود به طور مثال در یکی از طرح های جدید از شیشه شامپاینی مدرن 6 میل استفاده خواهد شد این نوع شیشه ها از تایش نور مستقیم خورشید نیز جلوگیری می کند .

 

شیشه سیمی رفلکس

در این طرح از شیشه های سیمی مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش آینه تولید می شود به همین دلیل ابعاد آینه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه سیمی تاشو 

در برخی از پروژه های مدرن با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، شیشه های تاشو فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه سیمی - اینستاگرام

 

شیشه سیمی - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه سیمی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش و اطلاع از قیمت شیشه سیمی در ابعاد مختلف به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایغ شیشه و آینه کولیوند شیشه سیمی مدنظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه سیمی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و باتجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد ضمنا صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به درخواست های مشتریان گرامی در شهرستان ها زین پس سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد .

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه شیشه سیمی

کانال تلگرامی صنایع شیشه و اینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

شیشه سیمی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سیمی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.agc-yourglass.com

تیم تحریریه کولیوند