فهرست این مقاله

شیشه سیم دار

تولید شیشه سیم دار ساده و دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                0912823524202188621912

 

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

کمتر کسی حتی تصورش را می کرد روزی شیشه هایی تولید شود که سیم های فلزی در داخل شیشه قرار داشته باشد اما به دلیل اینکه شیشه های ساده در پروزه هایی که نیاز به شیشه های ایمنی دارد جوابگو نبود بالاخره این نوع شیشه ها در صنعت شیشه کشورمان هم تولید شد .

به طور کلی شیشه سیم دار جزء شیشه های ایمنی و نشکن محسوب می شود و به دلیل ساختار فلزی در بین شیشه در برابر حرارت هم از خود مقاومت بالایی نشان می دهد ، معمولا سیم های فلزی به صورت شبکه بندی شده و مربعی در داخل شیشه قرار می گیرد و به نوعی استحکام شیشه را بیشتر خواهد کرد .

ویژگی های بارز شیشه سیم دار از آن جهت است که حتی اگر شیشه در اثر ضربه ی شدیدی دچار شکستگی شود مانند شیشه های معمولی که خطر آسیب زدن به افراد را دارد نمی باشد بلکه سیم های فلزی مانع جدا شدن شیشه شده و در واقع شیشه پودر خواهد ، لازم به ذکر است که شیشه سیم دار در واقع یک شیشه ضد حریق نیز به شمار می رود و در ساختمان هایی که خطر آتش سوزی وجود دارد از این نوع شیشه ها استفاده خواهد شد .

فروش شیشه سیم دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت جام و قواره صورت می گیرد اما در صورت خرید بیش از 20 متر مربع از این نوع شیشه ها حدود 15 درصد از قیمت کل شیشه کسر داده خواهد شد .

 

شیشه سیم دار شفاف

شیشه های سیمی به طور معمول به صورت مشجر و مات تولید می شوند اما برخی از آن ها به صورت شفاف هستند که البته شیشه های سیمی شفاف به دلیل هزینه زیاد تولید بسیار کمتر از شیشه های مشجر سیمی هستند .

 

شیشه سیم دار دودی

شیشه های سیمی در اوایل فقط در رنگ سفید و ساده تولید می شد اما رفته رفته رنگ دودی هم به این نوع شیشه ها اضافه شد البته بسیار کم یاب تر از شیشه های سیمی ساده است اما در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت جام و قواره عرضه می شود ، شیشه سیم دار دودی بیشتر به عنوان شیشه های پارکینگ های ساختمانی استفاده می شود و به نوعی هم از نظر ایمنی گزینه ی مناسبی به شمار می رود و هم از نظر زیبایی موجب طراحی بهتر درب پارکینگ خواهد شد .

 

شیشه سیم دار آسانسور 

درب آسانسورها معمولا از ورق های استیل و آهنی تشکیل شده که وسط درب معمولا یک جای خالی برای شیشه تعبیه می شود که در برخی از آسنسورها از شیشه خم نیمه سکوریت به عنوان شیشه درب آسانسور استفاده شده و در برخی دیگر از آن ها از شیشه سیم دار ساده و دودی بکار می رود ، طبیعی است که شیشه خم نمای بسیار زیبایی در در آسانسور ایجاد می کند اما از نظر ایمنی به مراتب ضعیف تر از شیشه سیم دار عمل خواهد کرد .

 

شیشه سیم دار درب پارکینگ

یکی دریگر از کاربردهای مهم شیشه های سیمی استفاده به عنوان شیشه درب های پارکینگ است مقاومت بالای این نوع شیشه ها موجب جلوگیری از شکستن شیشه در اثر ضربه های معمولی خواهد شد .

 

برش شیشه سیم دار

برش شیشه های سیمی مانند شیشه های ساده براحتی صورت نمی گیرد و به دلیل سیم های فلزی در داخل شیشه هنگام جدا کردن شیشه باید از ابزار های انبر شیشه استفاده کرد و اگر بدون دقت کافی شیشه های را از هم جدا کنیم ، سیم های فلزی کشیده شده و ساختار آن به هم خواهد خورد .

در کشورهای اروپایی و آسیای شرقی شیشه سیم دار لوزی هم تولید می شود اما در کشور ما فقط به صورت مربعی یافت می شود البته از نظر کاربردی هیچ تفاوتی بین نوع مربعی و لوزی وجود دارد و صرفا جهت زیبایی نوع لوزی هم در کشورهای صنعتی تولید شد .

 

نصب شیشه سیم دار

در اکثر پروژه هایی که نیاز به شیشه های سیمیست پشت شیشه زوارهای فلزی قرار می گیرد و به وسیله ی پیچ های کوتاه روی چارچوب اصلی نصب خواهد شد اما اگر زوار هم وجود نداشت می توان شیشه را توسط چسب های مخصوص شیشه سیم دار روی چارچوب نصب کرد ، توجه داشته باشید که در این روش  پس از چسب کاری باید به مدت 24 ساعت شیشه دستکاری نشود .

 

شیشه سیم دار دوجداره

تولید شیشه های دوجداره فقط مختص شیشه های ساده و رفلکس نیست بلکه با استفاده از شیشه های سیمی هم می توان شیشه های دوجداره ایمنی را تولید کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می شود .

 

شیشه سیم دار لمینت

برای تولید شیشه های سیمی لمینت ابتدا دو عدد شیشه سیمی با ابعاد بکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود ، این نوع شیشه ها مقاومت بسیار بالایی دارند .

 

شیشه سیم دار چند جداره 

در برخی از پروژه ها نیز به دلیل احتمال بالای شکستن شیشه باید از شیشه های سه جداره سیم دار استفاده کرد به طوری که دو شیشه ای که روی کار و زیر کار قرار خواهد گرفت شیشه سیمی بوده و شیشه وسطی ساده است .

 

شیشه سیم دار سکوریت

شیشه های سیمی به عنوان شیشه ایمنی محسوب می شود اما برای افزایش مقاومت این نوع شیشه ها می توان آن ها را داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داد و به حالت سکوریت نیز تبدیل کرد .

 

ضخامت شیشه سیم دار

شیشه های سیمی ساده با ضخامت های 4 میل و 6 میل وجود دارد اما نوعی از شیشه های سیمی که به ندرت در برخی از کارخانه ها تولید می شود دارای ضخامت 8 میل و 10 میل نیز می باشد .

 

شیشه سیم دار نور گیر

نورگیرهای ساختمان اغلب با استفاده از شیشه های سیمی پوشش داده می شود در این صورت علاوه بر عبور نور از نظز ایمنی هم مطلوب خواهد بود چرا که که شیشه سیمی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه سیم دار گرد

برای تولید شیشه های سیمی گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر ار روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه گرد با قطر بیش از 100 سنتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه سیم دار رنگی

به تازگی شیشه های سیمی رنگی دودی ، برنز و آبی نیز تولید شده است از همین رو می توان رنگ شیشه را با رنگ های بکار رفته در ساختمان تطبیق داد و قواعد طراحی دکوراسیون را رعایت کرد .

 

شیشه سیم دار حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سیم دار حکاکی یا اینگریونیگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه سیم دار حکاکی شده محبوب ترین طرح شیشه های سیمی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های سیمی به این طرح جدیدو مدرن تعلق دارد .

 

شیشه سیم دار هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های سیمی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه سیم دار هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه سیم دار هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه سیمی معرفی شده است قیمت شیشه سیم دار هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های سیمی است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه سیم دار اکریلیک

در این طرح از شیشه های سیمی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ضمنا شیشه سیم دار اکریلیک در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند در ساختمان های لوکس به عنوان شیشه درب پارکینگ استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه سیم دار سقف 

برای اجرای سقف های شیشه ای ایمنی باید از شیشه های سیمی 6 میل استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی با سنگ نمای قهوه ای باید از شیشه سیمی دودی بکار برد بدین شکل نمای زیبایی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه سیم دار دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های سیمی استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با طور 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه سیمی 6 میل بکار برد .

 

شیشه سیم دار ضخیم 

برای تولید شیشه های سیم دار با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 8 میل و 10 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه سیمی با ابعاد 140 * 240 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل بکار برد .

 

شیشه سیم دار رفلکس

در این طرح از شیشه های سیم دار مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه سیم دار استین گلاس 

طرح دیگری از شیشه های سیمی که از ترکیب شیشه های سندبلاست ، حکاکی ، اسیدکاری و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه استین گلاس در ابعاد مختلفی قابل تولید می باشد ، شیشه های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سیم دار تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه سیم دار تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه سیم دار 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های سیمی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های سیمی 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های سیمی فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه سیم دار  خم

جدیدترین طرح شیشه های سیم دار که با نام شیشه خم و شیشه منجنی شناخته شده است برای تولید این نوع آینه ها ابتدا آینه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قابل فلزی ساخته می شود و شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

 

شیشه سیم دار - اینستاگرام

 

شیشه سیم دار - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه سیم دار به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه سیم دار و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا زا طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سیم دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است با توجه به درخواست های مکرر مشتریان گرامی زین پس سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته شده و در کمترین زمان ممکن و با بسته بندی کاملا ایمنی به شهرستان مورد نظر ارسال خواهد شد .

 

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیمی

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

شیشه سیم دار

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سیم دار در سرارسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.agc-yourglass.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند