فهرست این مقاله

شیشه ضخیم

تولید و عرضه انواع شیشه ضخیم در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            0912823524202188621912

 

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

صنعت شیشه در دهه گذشته دستخوش تغییر و تحولات عظیمی شده است به طوری که امروزه شاهد تولید انواع شیشه های ساده و رنگی در ضخامت های مختلفی هستیم ، در این مقاله قصد داریم به طور خاص به شیشه ضخیم بپردازیم و انواع ضخامت های موجود در بررسی کنیم ، برای اولین بار در کشور بلژیک بود که شیشه های با ضخامت بیش از 4 میل تولید شد .

در اوایل فقط شیشه های 4 میل ساده و رنگی تولید می شد و مهندسان ساختمانی فقط از این نوع شیشه ها در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می کردند البته در آن به طور کلی استفاده از شیشه ها فقط محدود به شیشه پنجره و شیشه های درب چوبی بود اما پس از مدتی با تولید شیشه ضخیم در شکور بلژیک مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون تمایل زیادی به بکار بردن شیشه در اجرای پروژه ها از خود نشان داند .

در ایران خوشبختانه بر خلاف صنعت های دیگر که شاید خیلی قدرتمند و خود کفا نیست ، صنعت شیشه رشد بسیار چشمگیری داشته تا جایی که بسیاری از محصولات تولید شده به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر می شود ، شیشه ضخیم تولید شده در ایران دارای شفافیت بسیار بالایی است که می تواند با شیشه های ضخیم خارجی از نظر شفافیت و کیفیت برابری کند .

 

انواع شیشه ضخیم

شیشه های ضخیم در واقع به شیشه های با ضخامت بیش از 10 میل اطلاق می شود اولین شیشه ای که پس از تولید شیشه های 10 میل رونمایی شد شیشه 12 میل بود اما پس از آن شیشه 15 میل و 20 میل نیز تولید شد ، با توجه به اینکه روز به روز اجرای نماهای شیشه ای چه در داخل ساختمان و چه در نمای خارجی بیشتر می شود استفاده از شیشه های ضخیم نیز بیشتر شده است .

 

شیشه ضخیم فلوت و کریستال

به طور کلی سه نوع شیشه ضخیم در صنعت شیشه تولید می شود شیشه فلوت ، شیشه کلیر و شیشه کریستال یا اکسترا کلیر که در این بین شیشه فلوت کمترین شفافیت را داشته اما شیشه کریستال شفافیت بسیار بالایی دارد ، در مغز شیشه های فلوت رنگ سبز دیده می شود و تا حدودی هم شیشه های کلیر بدین گونه است اما شیشه ضخیم کریستال به دلیل وجود ذرات کریستالی در آن کاملا شفاف به نظر می رسد .

 

شیشه ضخیم رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ها با ضخامت بش از 10 میل را در رنگ های دودی و برنز به صورت دو رو نما تولید می کند اما شیشه های با ضخامت بالا و یک رو نما یا لاکوبل در طیف وسیع رنگی تولید می شود ، برای تولید شیشه های رنگی لاکوبل از دستگاه چاپ استفاده می شود .

 

شیشه ضخیم رومیزی   

یکی از مهم ترین کاربردهای شیشه های با ضخامت بیش از 10 میل در تولید شیشه رومیزی محسوب می شود به ویژه برای میزهای ناهارخوری با ابعاد بزرگ و میزهایی که فقط از تعدادی پایه تشکیل شده اند کاربرد دارد ، در صورت استفاده از شیشه های ضخیم برای تولید شیشه رومیزی از شکستن شیشه به میزان قابل توجهی جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه ضخیم سکوریت

در برخی از پروژه ها به دلیل اجرای نمای شیشه ای و خطر شکستن شیشه بهتر است که پس از برش شیشه های ضخیم آن را وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا کنیم تا اینکه به حالت سکوریت تبدیل شود ، صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرن ترین کوره های مخصوص شیشه سکوریت قادر به تولید انواع شیشه ضخیم سکوریت می باشد .

 

َشیشه ضخیم لمینت

برای تولید شیشه های لمینت ابتدا دو شیشه در ابعاد یکسان برش داده می شود سپس توسط لایه PVB دو شیشه به یکدیگر چسبیده می شوند ، این نوع شیشه ها در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده می شود .

 

شیشه ضخیم دوجداره

ساختار شیشه های دوجداره به گونه ای است که دو عدد شیشه با ضخامت بیش از 4 میل برش داده شده سپس اسپیسرهای فلزی بین شیشه ها قرار داده می شود در نهایت توسط چسب ماستیک دور آن پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه ضخیم خم

برای تولید شیشه های ضخیم خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه ضخیم گرد

برای تولید شیشه های ضخیم با قطر کمتر از 100 سانتی متر ار روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه ضخیم حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های با ضخامت بالا حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) حواهد شد .

 

شیشه ضخیم اسیدکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های ضخیم که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستاه کاتر پلارت جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه ضخیم هوشمند 

در این طرح از شیشه های ضخیم با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است ، شیشه ضخیم هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه ضخیم هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های ضخیم معرفی شده است .

 

شیشه ضخیم اکریلیک 

طرح دیگری از شیشه های ضخیم که با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه ضخیم محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز می توان از شیشه های ضخیم کریستال 10 میل استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای زیبایی برخوردار خواهد بود ، شیشه های سنگ قبر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولی می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه ضخیم تاشو 

در این طرح از شیشه های سیمی شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثایت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه ضخیم تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه ضخیم 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه ضخیم مات 

شیشه های مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار خواهد گرفت .

 

 

شیشه ضخیم - اینستاگرام

 

شیشه ضخیم - واتساپ

 

راه های ارتباطی جهت سفارش شیشه ضخیم به صنایع شیشه و آینه کولیوند

برای اطلاع از قیمت شیشه ضخیم و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه ضخیم مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است انواع شیشه ضخیم با درجه کیفیت +A در صنایع شیشه و آینه کولیوند عرضه می شود ضمنا به دلیل فروش مستقیم و حذف واسطه ها با قیمت بسیار مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار می گیرد .

 

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه خم

شیشه سیم دار

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

شیشه ضخیم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ضخیم در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند