فهرست این مقاله

شیشه ضد حرارت

تولید شیشه ضد حرارت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         0912823524202188621912

 

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه های معمولی در برابر حرارت زیاد دچار شکستگی خواهند شد و در برخی از پروژه ها که نیاز به استفاده از شیشه است اما حرارت زیادی هم وجود دارد نمی توان از شیشه های ساده و خام استفاده کرد از همین رو شیشه ضد حرارت سکوریت تولید شد .

توجه داشته باشید که شیشه های ساده به دلیل اینکه به اصطلاح آب شیشه گرفته نشده در برابر حرارت دچار مشکل می شود اما شیشه های سکوریت به دلیل اینکه وارد کوره های مخصوصی شده مقاومت شیشه هم در برابر ضربه و هم در برابر حرارت بسیار بیشتر خواهد شد .

شیشه ضد حرارت برای اولین بار در کشور آلمان توسط پژوهشگران اختراع شد و قبل از آن در پروژه هایی که حرارت ریادی در محیط مورد نظر وجود داشت به طور کلی از شیشه استفاده نمی شد اما با روبکار آمدن شیشه های سکوریت به نوعی هم زیبایی و شفافیت شیشه کاربرد دارد و هم اینکه شیشه براحتی در برابر دمای بالا دچار شکستگی نمی شود .

 

شیشه ضد حرارت شومینه

شیشه های ضد حرارت بیشتر به عنوان شیشه های شومینه ی ساختمان ها استفاده می شود و با توجه به طرح شومینه ، شیشه سکوریت مطابق با آن تولید خواهد شد به طوری که ابتدا شیشه خام و ساده را در طرح مورد نظر برش داده سپس آن را وادر کوره های مخصوص شیشه ضد حرارت می کنیم و معمولا پس از 5 الی 10 دقیقه شیشه از کوره خارج خواهد شد .

 

شیشه ضد حرارت آزمایشگاهی

در مراکز آزمایشگاهی هم با توجه به استفاده از ترکیبات شیمیایی که احتمال وقوع آتش سوزی و ابجاد حرارت زیاد در اثر ترکیب موارد وجود دارد شیشه های ضد حرارت سکوریت کاربرد فراوانی دارد و برای انجام پروزه ها نیاز به شیشه هایی است که در اثر حرارت زیاد دچار شکستگی نشود ،

 

شیشه ضد حرارت سیمی  

نوع دیگری از شیشه های ضد حرارت و ایمنی که در ساختمان ها به ویژه به عنوان شیشه درب پارکینگ و شیشه آسانسور کاربرد دارد ، این نوع شیشه ها در واقع همان شیشه های ساده هستند که نوارهای فلزی در داخل شیشه قرار گرفته و شیشه با دمای بالا به نوعی به شیشه سکوریت هم تبدیل می شود ، شیشه ضد حرارت سیمی به دلیل وجود نوارهای فلزی دارای مقاومت بسیار زیادی هم در برابر ضربه می باشد .

شیشه ضد حرارت سیمی به صورت مشجر ( مات ) و رنگی دودی هم تولید می شود و در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت جام و قواره عرضه می شود و امکان ارسال به تمامی شهرهای کشور وجود دارد .

 

شیشه ضد حرارت خم یا منحنی

صنایع شیشه و اینه کولیوند شیشه های ضد حرارت را به صورت منحنی های مختلفی هم تولید می کند و برای اینکار ابتدا شیشه با ضخامت مورد نظر را برش داده سپس قالب فلزی طرح دلخواه را ساخته و همراه با شیشه وارد کوره می کنیم ، پس از اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درامد آن را از کوره خارج کرده و عملیات سردسازی شیشه انجام خواهد شد .

برای تولید شیشه ضد حرارت منحنی دار یا خم کافیست که طرح منحنی خود را برای کارشناسن ما ارسال کرده و ابعاد آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید ، معمولا کمتر از 5 روز کاری پروژه ی شما پیاده سازی خواهد شد .

شیشه ضد حرارت دوجداره

نوعی از شیشه های دوجداره که از دو شیشه سکوریت شده تشکیل شده است و مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت از خود نشان می دهد شیشه دوجداره ضد حرارت نام دارد ، این نوع شیشه ها در ساختمان های اداری بکار می رود .

 

شیشه ضد حرارت رنگی

با توجه به تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان می توان از شیشه های رنگی برای تولید شیشه های ضد حرارت استفاده کرد ، به طور مثال برای ساختمانی که فضای داخلی آن از رنگ کرم تشکیل شده باید از شیشه برنز استفاده کرد .

 

شیشه ضد حرارت لمینت

شیشه های لمینت ضد حرارت از دو شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تشکیل شده است که توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود ،ذرات این نوع شیشه ها در صورت شکستن نیز از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه ضد حرارت سه جداره

در برخی از ساختمان ها که از لحاط امنیتی حساست بالایی داشته و باید تمامی نکات ایمنی در ساختمان اجرا شود از شیشه های سه جداره سکوریت استفاده می شود ، این نوع شیشه ها به پروفیل های سه جداره نیز نیاز دارد .

 

شیشه ضد حرارت هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های ضد حرارت که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه ضد حرارت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه ضد حرارت هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه نشکن معرفی شده است قیمت شیشه ضد حرارت تقریبا دو برابر شیشه های ضد حرارت است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه ضد حرارت کریستال

شیشه های شفاف ضد حرارت به سه دسته ی  فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت و وضوح تصویر است ، شیشه ضد حرارت کریستال در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی بکار می برند .

 

شیشه ضد حرارت دودی

شیشه های نشکن یا سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند در رنگ های دودی  ، برنز ، شامپاینی و آبی نیز تولید می شود برای شومینه ها اغلب از شیشه دودی سکوریت بکار می رود ، شیشه ضد حرارت دودی محبوب ترین طرح شیشه های دودی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های دودی به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

 

شیشه ضد حرارت سقف

برای اجرای سقف شیشه ای مدرن باید از شیشه های ضد حرارت ساده و طرح دار استفاده کرد ، به طور مثال برای تایل های 100 * 100 سانتی متر باید از شیشه های لمینت 12 میل و 16 میل بکار برد .

 

شیشه ضد حرارت دیوارپوش 

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن باید از شیشه های ضد حرارت رنگی استفاده کرد به طور مثال در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه مشکی لاکوبل ضد حرارت بکار برد .

 

شیشه ضد حرارت محافظ شیشه ای سنگ قبر

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز می توان از شیشه های ضد حرارت لاکوبل رنگی استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و ار نمای زیبایی برخوردار خواهد بود ، شیشه های سنگ قبر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه ضد حرارت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های ضد حرارت بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه ضد حرارت تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های ضد حرارت که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژهایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه ضد حرارت تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه ضد حرارت - اینستاگرام

 

شیشه ضد حرارت - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه ضد حرارت 

جهت اطلاع از قیمت شیشه ضد حرارت و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا ار طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه ضد حرارت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه ضد حرارت با بروزترین دستگاه های موجود در صنعت شیشه انجام خواهد شد در ضمن صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیم فنی خدمات نصب پروژه ها را نیر انجام می دهد .

 

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ضد حرارت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.mrglasswindows.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند