فهرست این مقاله

شیشه ضد سرقت

تولید انواع شیشه ضد سرقت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                 ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه ضد سرقت

 

شیشه ضد سرقت

به طور کلی شیشه های ایمنی امروزه در پروژه های مختلفی کاربرد دارد و با توجه به اینکه سارقان از تکنیک های مختلفی برای سرقت استفاده می کنند باید از تدابیر مختلفی جهت جلوگیری از این امر اتخاذ کرد ، یکی از راه هایی که می توان با استفاده از آن از سرقت های متعدد جلوگیری کرد اجرای شیشه ضد سرقت در قسمت های مختلف ساختمان می باشد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های ایمنی در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ آغار کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ پروژه مختلف را با استفاده از شیشه ضد سرقت اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

ایده شیشه ضد سرقت برای اولین بار در کشور آلمان مطرح شد جالب است بدانید که این نوع شیشه ها در ابتدا در شرکت بنز اجرا شد و با توجه به اینکه بخش اعظمی از نمای ساختمان این شرکت از شیشه تشکیل شده است سارقان براحتی می توانستند به داخل شرکت ورود کنند اما با استفاده از این نوع شیشه ها دیگر راهی برای سرفت از شرکت پیدا نکردند .

 

فرآیند تولید شیشه ضد سرقت

در گام نخست شیشه های ۱۰ میل در ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده می شوند سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شوند ، تعداد شیشه ها کاملا بستگی به پروژه خواهد داشت به عنوان مثال برای اجرای شیشه های ایمنی یک جواهرفروشی از شیشه ضد سرقت دو لابه استفاده می شود اما در سازمان امنیتی معمولا از شیشه های ایمنی ۴ لایه و ۵ لایه بکار برده خواهد شد .

در مرحله بعدی از تولید شیشه ضد سرقت شیشه های سکوریت شده با ابعاد یکسان توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند در این صورت حتی اگر شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد و بدین شکل از ورود سارقین جلوگیری شده که به این نوع شیشه ها ، شیشه های سکوریت لمینت شده گفته می شود .

 

شیشه ضد سرقت کریستال

شیشه های ضد سرقت به دلیل اینکه از چند شیشه روی هم قرار گرفته شده تشکیل شده است به طبع شفافیت شیشه کاهش پیدا می کند اما با استفاده از شیشه کریستال یا اکسترا کلیر می توان این نقص را برطرف کرد چرا که شفافیت این نوع شیشه ها بسیار زیاد بوده و حتی اگر چندین شیشه کریستال روی هم قرار گیرند شفافیت شیشه ضد سرقت تولید شده مناسب می باشد .

 

شیشه ضد سرقت خم

با توجه به اینکه امروزه اجرای نمای شیشه ای خم فراگیر شده و اغلب طراحان دکوراسیون داخلی تمایل به اجرای نمای شیشه ای خم دارند صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین کوره های مخصوص شیشه خم ، شیشه ضد سرقت را با شعاع خم مختلفی تولید می کند به طوری که ابتدا شیشه ها توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس قابل فلزی با شعاع خم مورد نظر ساخته شده سپس شیشه ها به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده می شوند .

 

شیشه ضد سرقت رنگی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت در رنگ های دودی ، برنز ، مسی ، آبی و بنفش تولید می شود که با استفاده از آن ها می توان شیشه های ضد سرقت را در رنگ های مختلفی اجرا کرد ، شیشه سکوریت رنگی در پروژه هایی که نیاز به حفظ حریم داخلی ساختمان است استفاده می شود .

 

شیشه ضد سرقت چند جداره

در پروژه های امنیتی و حساس باید از شیشه های ضد سرقت چند جداره استفاده کرد به طوری که ابتدا تعدادی شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند .

 

شیشه ضد سرقت طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو را روی شیشه های ضد سرقت سندبلاست کرد .

 

شیشه ضد سرقت جواهرفروشی

با توجه به اینکه امروزه اغلب فروشگاه ها دارای ویترین های شیشه ای جهت نمایش محصولات خود هستند بهتر است که از شیشه های چند لایه ضد سرقت به منظور اجرای ویترین شیشه ای استفاده شود .

 

شیشه ضد سرقت مات

به طور کلی شیشه های ضد سرقت مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شیاهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه ضد سرقت حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های ضد سرقت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه ضد سرقت هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های ضد حرارت که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه ضد سرقت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه ضد سرقت ضخیم

برای تولید شیشه های ضد سرقت با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد ، به طور مثال یک پنجره با ابعاد ۱۲۰ * ۳۰۰ سانتی متر از شیشه های ۱۵ میل بکار می رود .

 

شیشه ضد سرقت تاشو 

در این طرح از شیشه های ضد سرقت شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه ضد سرقت تاشو دغدغه ی کموبد فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

شیشه ضد سرقت ۲۰ میل 

در پروزه هایی که ابعاد شیشه های ضد سرقت بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه ضد سرقت

برای اطلاع از قیمت شیشه ضد سرقت و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه ضد سرقت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه ضد سرقت غیر از جواهرفروشی ها که نیاز به شیشه های دو لایه دارند  فقط در سازمان هایی اجرا می شود که دارای مجوز رسمی از سازمان های مربوطه می باشند .

 

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد سرقت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ضد سرقت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.indiamart.com

تیم تحریریه کولیوند