فهرست این مقاله

شیشه ضد صدا

تولید انواع شیشه ضد صدا در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                      0912823524202188621912

 

شیشه ضد صدا

 

شیشه ضد صدا

عبور صدا از شیشه های ساختمان یکی از معضلات بسیار مهم ساکنین هر ساختمانی می باشد که موجب بر هم خورد آرامش آن ها خواهد شد اما رفته رفته با رویکار آمدن شیشه های دوجداره و پنجره های دوجداره تا حد زیادی این مشکل برای ساکنین شهرهای پر جمعیت و شلوغ برطرف شده است لذا در این مقاله به این نوع شیشه ها می پردازیم .

 

شیشه ضد صدا دوجداره

شیشه دوجداره ضد صدا اولین شیشه های بود که به عنوان شیشه ضد صدا در صنعت شیشه تولید شد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که از دو شیشه با ابعاد یکسان 4 میل یا 6 میل تشکیل شده است که در بین شیشه یک میله فلزی به نام اسپیسر وجود دارد در داخل اسپیسر مواد ضد رطوبتی ریخته می شود و در نهایت هم قبل از چسباندن شیشه ها هوای داخل شیشه ها توسط دستگاه گرفته شده و به همین دلیل تا حدود %70 آلودگی صوتی را کمتر خواهد کرد .

شیشه ضد صدا به صورت دوجداره علاوه بر کمتر کردن آلودگی صوتی موجب جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی هم خواهد شد به صورتی که به دلیل دوجداره شدن شیشه و مواد داخل اسپیسر تا حد زیادی از وزود و خروج سرما و گرما جلوگیری می کند .

لازم به ذکر است که برخی مشتریان به کرات از کارشناسان ما سوالاتی مبنی بر اینکه چرا پس از نصب شیشه ضد صدا کماکان صدای ناهنجاری وارد ساختمان می شود در پاسخ باید گفت که اگر گاز آرگون به تزریق به فضای بین شیشه ها نشود چنین مشکلی  از نصب شیشه ضد صدا طبیعی بنظر می رسد , علاوه بر گاز آرگون روش صحیح چشب زدن دور شیشه ضد صدا هم در نفوذ صدا از شیشه تاثیرگذار می باشد زیرا کوچکترین درز یا فاصله ای هنگام چسب زدن ویژگی عایق بودن شیشه را از بین خواهد برد .

 

شیشه ضد صدا سه جداره

در پروژه هایی که جلوگیری از آلودگی صوتی در اولویت قرا دارد و به نوعی در ساختمان نیاز به سکوت مطلق است باید از شیشه سه جداره استفاده کرد ، در تولید این نوع شیشه ها از دو لایه اسپیسر بکار می رود ، ساختار شیشه ضد صدا سه جداره به گونه ای است که سه شیشه با ابعاد یکسان سکوریت شده تولید شده سپس دو عدد اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار خواهد گرفت .

 

شیشه ضد صدا لمینت

چند سال پس از تولید شیشه دوجداره ضد صدا پژوهشگران صنعت شیشه شیشه هایی را تولید کردند که علاوه بر جلوگیری از آلودگی صوتی و اتلاف انرژی هنگام شکستن هیچ خطری افراد پیرامون شیشه را تهدید نخواهد کرد به گونه ای که دو شیشه با ابعاد یکسان و سکوریت شده را توسط یک لایه که به صورت مایع است به هم چسبیده می شوند این لایه PVB نام دارد که با خاصیت چسبندگی بسیار بالا موجب خواهد شد هنگام شکستن شیشه قصعات شیشه از هم جدا نشده و خطری کسی را تهدید نخواهد کرد .

توجه داشته باشید که شیشه لمینت صرفا جهت ایمنی پروژه بکار می رود و در هنگام شکستن شیشه هیچ خطری افرد پیرامون آن را مواجه نخواهد کرد اما از لحاظ جلوگیری از آلودگی صوتی موثر واقع نخواهد شد به عبارتی شیشه لمینت ، شیشه ضد صدا به شمار نمی رود .

 

شیشه ضد صدا سکوریت

در صورت استفاده از شیشه های سکوریت یا نشکن برای تولید شیشه دوجداره عابق بهتری را ایجاد خوهد شد به طوری که با استفاده از شیشه سکوریت دوجداره می توان تا 70 درصد از آلودگی صورتی جلوگیری کرد ، برای تولید شیشه ضد صدا سکوریت ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه ضد صدا – رفلکس

در اغلب نماهای ساختمانی از شیشه های دوجداره رفلکس استفاده می شود چرا که خاصیت رفلکتیو این نوع شیشه ها موجب حفظ حریم شخصی ساکنین ساختمان ها خواهد شد .

 

شیشه ضد صدا رنگی

با توجه به تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های سکوریت رنگی برای تولید شیشه های ضد صدا استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در رنگ های دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه ضد صدا طرح دار

در صنایع شیشه و آیننه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های دوجداره به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه ضد صدا حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های ضد صدا حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه ضد صدا – اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های ضد صدا که الگوهای مختلفی روی شیشه اسدیکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه ضد صدا – هوشمند 

در این طرح از شیشه های ضد صدا که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

شیشه ضد صدا – ضخیم

برای تولید شیشه های ضد ضدا با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پنجره با ابعاد 100 * 200 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

شیشه ضد صدا – رفلکس

در این طرح از شیشه های ضد صدا مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه ضد صدا – تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هناگ باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه ضد صدا تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه ضد صدا – 20 میل

در پروژه هایی ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت بالایی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه ضد صدا – خم 

متفاوت ترین طرح شیشه های ضد صدا که با نام شیشه خم شناخته شده است برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قابل فلزی ساخته شده و به همراه شیشه داخل کوره قرار داده خواهد شد ، شیشه های خم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

کاربردهای شیشه ضد صدا

  • شیشه پنجره های ساختمان
  • شیشه درب های  ورودی ساختمان
  • استفاده در ساخت پارتیشن شیشه ای
  • استفاده در ساخت اتاقک های شیشه ای
  • استفاده در آزمایشگاه ها
  • استفاده در مراکز آموزشی
  • استفاده در کتابخانه ها
  • استفاده در شرکت های خصوصی و دولتی
  • استفاده در کافه ها و رستوران ها

 

 شیشه ضد صدا با رنگ های مختلف در صنایع شیشه و آینه کولیوند

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ضد صدا را در رنگ های مختلف به صورت سکوریت شده تولید می کند که این امر موجب خواهد شد طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها به هم نخورده و حتی باعث بهتر شدن طراحی دکوراسیون هم بشود از همین رو می توانید هنگام سفارش شیشه ضد صدا رنگ مورد نظر خود را با کارشناسان صنایع کولیوند در میان بگذارید .

لازم به ذکر است که در تولید شیشه ضد صدا باید گاز آرگون به مقدار کافی در بین شیشه ها تزریق شود در غیر این صورت شیشه دوجداره فقط عایق حرارتی محسوب می شود نه عایق صدا لذا هنگام خرید دقت لازم را به عمل آورید .

 

شیشه ضد صدا - اینستاگرام

 

شیشه ضد صدا - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه ضد صدا به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت شیشه ضد صدا و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912419517809128235242 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ضدا صدا مورد نظر خود را به کارشناسان صنایع شیشه کولیوند سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه ضد صدا در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه ضد صدا

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

شیشه ضد صدا

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ضد صدا در سراسر دنا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.build.com.au

 

تیم تحریریه کولیوند