فهرست این مقاله

شیشه ضد ضربه

تولید شیشه ضد ضربه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                   0912823524202188621912

 

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

ترس از شکستن شیشه همیشه از دغدغه های همه ما بوده و با توجه به این موضوع که صنعت شیشه روز به روز نفوذ خود را در صنعت ساختمانی بیشتر کرده و شاهد نماهای داخلی و خارجی که بخش قابل توجهی از آن را انواع شیشه ها تشکیل داده است باید راهکاری  ارائه می شد  یا به نوعی شیشه ضد ضربه و نشکن تولید می شد .

در سال 1998 محققان کشور بلژیک فرآیندی را کشف کردند که با استفاده از آن می توان مقاومت شیشه را بسیار بالا برد که بعدها با نام شیشه ضد ضربه ، نشکن و سکوریت شهرت یافت به طوری که کوره هایی با المنت های مخصوصی ایجاد کردند و شیشه را پس از برش در ابعاد مورد نظر وارد این کوره ها کرده پس از چند دقیق شیشه را از کوره خارج کردند سپس به وضوح مشاهده شد که مقاومت شیشه بسیار بیشتر شده است .

از آن سال به بعد تقریبا در همه ی کشورهای اروپایی کوره های شیشه نشکن ساخته شد و روز به روز فراگیر تر شد در کشور عزیزمان ایران هم از سال 1380 شیشه ضد ضربه یا نشکن تولید می شود و امروزه شاهد سکوریت کردن شیشه های مخنلف رنگی در هر ضخامتی هستیم .

 

انواع شیشه ضد ضربه در صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه سکوریت 10 میل
 • شیشه سکوریت 20 میل
 • شیشه لمینت دوجداره
 • شیشه لمینت سه جداره
 • شیشه سیمی
 • شیشه دوجداره با اسپیسر
 • شیشه سه جداره با اسپیسر

 

حساسیت شیشه ضد ضربه یا نشکن

توجه داشته باشید که شیشه های نشکن را باید قبل از اینکه وارد کوره کرد در ابعاد مورد نظر برش داد زیرا پش از خارج شدن شیشه از کوره به هیچ وجه نمی توان آن را برش داد لذا برخورد الماس با شیشه منجر به پودر شدن آن خواهد شد ، حسایت دیگر این نوع شیشه ضد ضربه در لبه های شیشه است به طوری که از لبه نباید ضربه ای به شیشه وارد شود در این صورت شیشه پدر خواهد شد .

از روبرو اگز هر ضربه ای به شیشه وارد شود هیچ گونه مشکلی ایجاد نخواهد شد ویژگی بارز شیشه ضد ضربه اینست که اگر حتی شیشه با ضربه بسیار شدید شکسته شود پودر خواهد شد و مانن شیشه های معمولی شکسته نخواهد شد بنابراین هیچ گونه خطری را در پی ندارد .

 

شیشه ضد ضربه دوجداره شده 

در مواردی که احتمال ضربه های سنگینی به شیشه وجود دارد بهتر است که شیشه ی سکوریت را لمینت کرد به شکلی که ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان و 10 میل را برش داده سپس شیشه ها را وارد کوره های مخصوص سکوریت می کینم در نهایت با استفاده از لایه PVB دوش شیشه طی فرآیندی به هم چسبیده خواهند شد در ابن صورت مقاومت شیشه دوچندان شده و اگر هم شکسته شود ذرات شیشه از هم جدا نخواهد شد .

اگر در ساختمانی که قصد نصب شیشه ضد ضربه را داریم نیاز به جلوگیری از اتلاف انرژی هم وجود داشته باشد باید از شیشه های دوجداره با اسپیسر استفاده کرد ، این نوع شیشه ها به دلیل وجود گاز آرگون از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد کرد .

 

شیشه ضد ضربه سه جداره

در پروزه هایی که نیاز به ایمنی کامل شیشه ها و جلوگیری از خطرات احتمالی در پی شکستن شیشه در اثر ضربه های شدید وجود دارد بهتر است که از شیشه سه جداره لمینت شده استفاده کنید ، برای تولید شیشه ضد ضربه لمینت شده ابتدا سه شیشه با ابعاد یکسان برش داده می شود سپس شیشه ها را وارد کوره های مخصوص سکوریت خواهیم کرد در نهایت هم شیشه های سکوریت شده توسط لایه PVB به هم متصل خواهند شد .

 

شیشه ضد ضربه رنگی

شیشه های لمینت رنگی در بسیاری از پروژه ها کاربرد دارد و در رنگ های دودی ، برنز و شامپاینی تولید می شوند ، شیشه های ضد ضربه رنگی قیمت بیشتری نسبت به شیشه ها شفاف دارند .

 

شیشه ضد ضربه کریستال

شیشه های شفاف ضد ضربه به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه ی ضد ضربه محسوب می شود .

 

شیشه ضد ضربه کف

برای کف شیشه ای نیز باید از شیشه های ضد ضربه استفاده کرد چرا که شیشه مدام زیر فشار پای افراد است در صوریت استفاده از شیشه های خم برای اجرای چنین پروژه ای احتمال شکستن شیشه بسیار بالاست .

 

شیشه ضد ضربه جواهر فروشی

در تمامی جواهر فروشی ها به دلیل قیمت بسیار بالای محصولات باید از شیشه های ضد ضربه ی چند جداره برای اجرای ویترین شیشه ای و درب های شیشه ای استفاده شود معمولا شیشه ضد ضربه جواهر فروشی ها از سه الی 5 لایه شیشه سکویت لمینت شده تشکیل شده است از همین رو مقاومت آن بسیار بیشتر از شیشه های دوجداره می باشد .

 

شیشه ضد ضربه حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های ضد ضربه حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه ضد ضربه در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

شیشه ضد ضربه اسیدکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های ضد ضربه که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد ، شیشه های اسیدکاری شده فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه ضد ضربه هوشمند 

در این طرح از شیشه های ضد ضربه با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرد و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه ضد ضربه هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه ضد ضربه دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های ضد ضربه رنگی لاکوبل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 6 میل ضد ضربه بکار برد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های دیوارپوش بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

کاربردهای شیشه ضد ضربه

 • درب های شیشه ای
 • سقف شیشه ای
 • کف شیشه ای
 • پارتیشن شیشه ای
 • دیوارپوش شیشه ای
 • ساخت اتاقک شیشه ای
 • نرده های شیشه ای حیات وحش
 • شیشه های آزمایشگاهی

 

شیشه ضد ضربه - اینستاگرام

 

شیشه ضد ضربه - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه ضد ضربه 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت شیشه ضد ضربه و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نموده و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ضد ضربه مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه ضد ضربه در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد حرارت

شیشه سکوریت ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ضد ضربه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند