فهرست این مقاله

شیشه ضد گلوله

تولید انواع شیشه ضد گلوله در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه ضد گلوله

 

شیشه ضد گلوله

امروزه با توجه به وجود سارقین حرفه ای باید برای جلوگیری از ورود این افراد به فروشگاه ها و ساختمان ها مسکونی تدابیر مختلفی را اتخاذ کرد یکی از مهم ترین این راه حل ها استفاده از شیشه ضد گلوله است ، این نوع شیشه ها برخلاف شیشه های ساده که با یک ضربه ساده شکسته می شود دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه های سهمگین و گلوله می باشد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه ضد گلوله در ایران فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 100 طرح مختلف این نوع شیشه ها را تولید و اجرا کرده است براش مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند به نشانی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

شیشه ضد گلوله برای اولین بار در کشور آمریکا و کاخ سفید اجرا شد و به دلیل کارایی بسیار زیاد خیلی زود مورد توجه سایر نهادهای امنیتی این شکور قرار گرفت پس از گذشت یک سال کشورهای دیگری نیز مانند آلمان و فرانسه از شیشه های ضد گلوله استفاده کردند .

 

فرآیند تولید شیشه ضد گلوله

برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا  شیشه های ساده 10 میل با ابعاد یکسان برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود در این مرحله به اصطلاح آب شیشه گرفته شده و مقاومت آن افزایش پیدا می کند در نهایت هم با استفاده از لایه های PVB و SGP شیشه ها با یکدیگر چسبیده می شوند .

معمولا سه الی چهار لایه شیشه برای تولید شیشه ضد گلوله استفاده می شود اما برای تولید شیشه های ضد گلوله در نهادهای امنیتی حتی 5 لایه شیشه هم بکار برده خواهد شد ، لایه های PVB و SGP مانع شکسته شدن شیشه و پراکنده شدن ذرات آن می شود .

 

شیشه ضد گلوله سکوریت 

متداول ترین نوع شیشه های امنیتی که از یک شیشه سکوریت 12 میل ، 15 میل یا 20 میل تشکیل شده است ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان ویترین شیشه ای فروشگاه ها استفاده می شود که در برابر ضربه های محکم مقاومت دارد و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است .

 

شیشه ضد گلوله لمینت

همانطور که در بالا شرح داده شد شیشه های لمینت از چند شیشه تک جداره تشکیل شده است که توسط لایه های PVB و SGP به یکدیگر چسبیده شده اند ، این نوع شیشه ها در برابر گلوله های تفنگ از خود مقاومت نشان می دهد البته برای جلوگیری از نفوذ گلوله های تفنگ های با قدرت زیاد باید از شیشه های لمینت 5 یا 6 جداره استفاده کرد چرا که به احتمال بسیار زیاد گلوله از 3 لایه ابتدایی شیشه رد خواهد شد .

شیشه ضد گلوله لمینت در پروژه های امنیتی کاربرد دارد البته در برای اجرای ویترین شیشه ای طلافروشی ها نیز از این نوع شیشه ها استفاده می شود  چرا که اغلب سرقت های بزرگ در کشور مربوط به صنف جواهرفروشی ها می باشد .

 

شیشه ضد گلوله خم

خاص ترین نوع شیشه ضد گلوله که ابتدا چند لایه شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس قالب فلزی با توجه به شعاع خم مورد نظر ساخته می شود در نهایت شیشه ها به همراه قالب فلزی وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود تا اینکه شیشه ها به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید .

شیشه ضد گلوله خم در واقع یک شیشه امنیتی – تزیینی محسوب می شود که در پروژه های مختلفی کاربرد دارد لازم به ذکر است که قیمت این نوع شیشه ها بیشتر از سایر شیشه های ضد گلوله می باشد .

 

شیشه ضد گلوله رنگی

با توجه به اینکه معمولا شیشه های ضد گلوله در ساختمان های امنیتی اجرا می شود بهتر است که از شیشه های دودی برای تولید شیشه چند جداره ی لمینت شده بکار برد در این صورت از دیده شدن فضای داخلی نیز جلوگیزی خواهد شد .

 

شیشه ضد گلوله دوجداره

در پروژه هایی که شیشه های ضد گلوله در نمای ساختمان استفاده می شود باید از شیشه دوجداره ی ضد گلوله استفاده کرد بئین شکل از اتلاف انرژی جلوگیری شده و آلودگی صوتی کاهش می بابد .

 

شیشه ضد گلوله کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف ضد گلوله به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه ضد گلوله هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های ضد گلوله که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه ضد گلوله هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه ضد گلوله هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه ایمنی معرفی شده است ، قیمت شیشه ضد گلوله هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های ضد گلوله ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از آن فقط در پروژه های خاص و لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه ضد گلوله حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های ضد گلوله حکاکی یا اینگریونیگ می شود به عیارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه ضد گلوله حکاکی شده محبوب ترین طرح شیشه های ضد گلوله محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های ضد گلوله به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

شیشه ضد گلوله حکاکی شده جذاب ترین طرح شیشه های ضد گلوله به شمار می رود ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی منحصربفرد آن قزاز خواهند گرفت .

 

شیشه ضد گلوله اسیدکاری شده

طرح دیگری از شیشه های ضد گلوله که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو  استفاده خواهد شد .

 

شیشه ضد گلوله دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های ضد گلوله رنگی لاکوبل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه 10 میل ضد گلوله بکار برد .

 

شیشه ضد گلوله ضخیم

برای تولید شیشه های ضد گلوله با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک درب شیشه ای با ابعاد 110 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه ضد گلوله رفلکس 

در این طرح از شیشه های ضد گلوله مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه ضد گلوله تاشو 

در این طرح از شیشه های ضد گلوله شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه ضد گلوله بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه ضد گلوله 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه ضد گلوله استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه ضد گلوله مات 

شیشه های مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و بلژیک به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

 

شیشه ضد گلوله - اینستاگرام

شیشه ضد گلوله - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه ضد گلوله به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه ضد گلوله و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه ضد گلوله مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه ضد گلوله در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مجهزترین دستگاه های صنعت شیشه صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریدران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد سرقت

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ضد گلوله در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.tssbulletproof.com

تیم تحریریه کولیوند