فهرست این مقاله

شیشه طرح دار کابینت

تولید انواع شیشه طرح دار کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                     09128235242 – 02188621912

 

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

به طور کلی شیشه های طرح دار در چند سال گذشته بسیار فراگیر شده تا جایی که حتی در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن از این نوع شیشه ها استفاده می شود ، شیشه طرح دار به دو صورت رنگی و مات وجود دارد که در این مقاله به طور کامل به نوع دیگری از این نوع شیشه ها یعنی شیشه طرح دار کابینت می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی شیشه های طرح دار در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرد که در ابتدا فقط شیشه های طرح دار سندبلاست را تولید می کرد اما رفته رفته با پیشرفت های فراوان در صنعت شیشه انواع شیشه های طرح دار مانند شیشه طرح دار کابینت رنگی و مات را نیز تولید کرد .

شیشه طرح دار کابینت در دو حالت وجود دارد در حالت اول از شیشه های طرح دار به عنوان شیشه درب کابینت استفاده می شود اما در حالت دوم از شیشه های طرح دار به عنوان شیشه بین کابینتی بکار می رود ، فرآیند تولید هر یک از شیشه ها از دیگری متفاوت است و در واقع از نظر ساختاری با هم تفاوت دارند .

 

شیشه طرح دار کابینت مات 

شیشه های طرح دار مات اغلب به عنوان شیشه درب کابینت بکار می رود و برای تولید آن نیز از دستگاه سندبلاست استفاده می شود به طوری که ابتدا طرح مورد نظر انتخاب شده سپس سپس الگوی طرح روی شیشه قرار داده می شود و دستگاه شروع به سندبلاست کردن قسمت های تعیین شده خواهد کرد ، شیشه های طرح دار کابینت مات در ضخامت های 4 میل و 6 میل تولید می شود .

 

شیشه طرح دار کابینت استیند گلاس

نوع دیگری از شیشه طرح دار کابینت با نام شیشه استیند گلاس شناخته شده است ، این نوع شیشه ها بر خلاف شیشه های سندبلاست به صورت مات نیست بلکه قسمت های طرح دار به صورت رنگی تولید می شود ، شیشه طرح دار کابینت استیندگلاس در واقع از ترکیب فرآیندهای مختلف سندبلاست ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی شیشه تشکیل شده است .

شیشه استیندگلاس به دلیل اینکه فرآیند تولید زمانبری را داراست به طبع قیمت بیشتری هم نسبت به شیشه های طرح دار کابینت سندبلاست دارد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های استیندگلاس را در ابعاد مختلفی تولید می کند .

 

شیشه طرح دار کابینت رنگی 

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شده علاوع بر شیشه های درب کابینت ، شیشه های رنگی طرح دار بین کابینتی نیز در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود که با نام شیشه لاکوبل رنگی نیز شناخته شده است ، برای تولید شیشه طرح دار کابینت لاکوبل ابتدا شیشه های فلوت و کریستال ساده در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از دستگاه چاپ رنگ و طرح مورد نظر روی شیشه چاپ خواهد شد .

در سال های گذشته از ورق های mdf های رنگی جهت پوشش فضای بین کابینت ها استفاده می شد اما با تولید شیشه طرح دار کابینت لاکوبل رنگی به دلیل شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها ، اجرای نمای شیشه ای در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و سهولت در تمیز کردن آن دیگر از ورق های mdf بکار نمی رود .

لازم به ذکر است اگر از شیشه های کریستال 6 میل خارجی و ایرانی ( وین وایت ) جهت تولید شیشه طرح دار کابینت لاکوبل استفاده شود به طبع شفافیت شیشه بیشتر خواهد شد و نمای آن نیز بسیار زیباتر به نظر می رسد لذا اگر کیفیت کار در اولویت شما قرار داد بدوت تردید از شیشه های رنگی کریستال استفاده کنید .

 

شیشه طرح دار کابینت سه بعدی

طرح جدیدی از شیشه های لاکوبل رنگی که تصاویر سه بعدی پشت شیشه چاپ می شود لذا نمای بسیار زیبای این نوع شیشه های سه بعدی در ارتقای طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی دارد .

شیشه طرح دار کابینت سکوریت

برای تولید شیشه های بین کابینتی طرح دار پس از ایجاد طرح روی شیشه توسط دستگاه چاپ ، شیشه جهت سکوریت شدن داخل کوره های با دجره حرارت بسیار بالا قرار داده می شود ، برای تولید شیشه طرح دار کابینت سکوریت شده ابتدا شیشه 6 میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره قرار داده خواهد شد در نهایت هم توسط دستگاه چاپ طرح روی شیشه به صورت رنگی برش داده می شود .

 

شیشه طرح دار کابینت لمینت

چنانچه ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های طرح دار لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از لایه PVB بکار برده خواهد شد ، جهت تولید شیشه طرح دار کابینت لمینت شد ابتدا دو عدد شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس طرح مورد نظر روی یکی از شیشه ها چاپ می شود در نهایت هم شیشه ساده روی شیشه چاپی توسط لایه PVB چسبیده خواهد شد .

 

شیشه طرح دار کابینت اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه طرح دار کابینت حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های کابینتی حکاکی یا اینگریوینگ به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه های حکاکی شده در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه طرح دار کابینت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعا شیشه های طرح دار بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه طرح دار کابینت تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های کابینتی که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

 

جهت سفارش شیشه طرح دار کابینت به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه طرح دار کابینت و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه طرح دار کابینت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه طرح دار کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت بسیار مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه طرح دار کابینت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند