فهرست این مقاله

شیشه طرح دار

تولید انواع شیشه طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                          ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه طرح دار

 

شیشه طرح دار

فعالان صنعت شیشه در کشور بلژیک در سال ۲۰۱۰ از شیشه هایی به نام شیشه های طرح دار رونمایی کردند که در آن زمان مفهوم سندبلاست کردن شیشه را داشت اما رفته رفته یا گذشت زمان شیشه های طرح دار رنگی هم شامل این نوه شیشه ها شد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ و بلندمرتبه انواع شیشه طرح دار رنگی و ساده را تولید می کتد و در متراژهای گوناگون یه صورت جام و قوراه عرضه می کند که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت :

 

انواع شیشه طرح دار صنایع شیشه و آینه کولیوند

۱- شیشه سندبلاست طرح دار

۲- شیشه حکاکی شده

۳- شیشه چاپی رنگی

۴- شیشه استین گلاس

۵- شیشه دکوراتیو

۶- شیشه لاکوبل رنگی طرح دار

۷- شیشه ساتینا طرح دار

 

در بین تمامی شیشه هایی که اشاره شد شیشه استین گلاس پرکاربردترین و جدیدترین شیشه طرح دار محسوب می شود ، این نوع شیشه ها از چند فرآیند مجزا تشکیل شده است به طوری که شیشه ابتدا سندبلاست شده و پس از آن اسیدکاری و حکاکی خواهد شد در انتها هم قسمت هایی که حکاکی شده رنگ طلایی یا نقره ای زده می شود .

شیشه طرح دار چاپی یکی دیگر از شیشه های پرکاربرد در صنعت ساختمانی محسوب می شود ، صنایع شیشه کولیوند هر تصویری را که مد نظر دارید با استفاده از دستگاه روی شیشه به صورت رنگی چاپ خواهد کرد  ، لازم به ذکر است که قیمت شیشه چاپی از شیشه استین گلاس کمتر می باشد .

 

کاربردهای شیشه طرح دار صنایع شیشه و آینه کولیوند

۱- استفاده در درب های ورودی سکوریت و استیل

۲- استفاده در درب های ورودی چوبی و آلومینیومی

۳- استفاده در سقف شیشه ای

۴- استفاده در دیوارپوش شیشه ای

۵- استفاده در کفپوش شیشه ای

۶- استفاده در شیشه پنجره

۷- استفاده در ساخت آکواریوم

۸- استفاده در پارتیشن شیشه ای

۹- استفاده به عنوان شیشه بین کابینتی

 

شیشه طرح دار استیند گلاس

خاص ترین نوع شیشه های طرح دار که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، حکاکی ، سندبلاست و رنگ آمیزی شیشه تشکیل شده است ، شیشه های استید گلاس اغلب به صورت دوجداره تولید می شود .

 

شیشه طرح دار چاپی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین دتسگاه چاپ در دنیا انواع شیشه های طرح دار رنگی تولید می شود ، ضمنا شیشه های طرح دار سه بعدی را نیز می توان با دستگاه چاپ تولید کرد .

 

شیشه طرح دار درب ورودی

صنایع شیشه و آینه کولیوند با تولید شیشه های طرح دار سکوریت ، حکاکی شده ، سندبلاست ، چاپی و رنگی برای اجرای درب ورودی ساختمان ها از این نوع شیشه ها استفاده کرده و نمای مدرنی در ساختمان ایجاد خواهد شد .

جدیدترین نوع شیشه طرح دار که امروزه به عنوان درب ساختمان های لوکس استفاده می شود شیشه استیند گلاس نام دارد ، این نوع شیشه ها دوجداره بوده و تلفیق چند نوع شیشه می باشد .

 

شیشه طرح دار بین کابینت

شیشه های طرح دار کابینتی به دسته تقسیم بندی می شوند حالت اول شیشه های رنگی بین کابینت محسوب می شود و حالت دوم شیشه های طرح دار درب های کابینت ، نام دیگر شیشه های بین کابینتی شیشه لاکوبل رنگی است .

شیشه طرح دار لاکوبل رنگی بر خلاف شیشه های رنگی ساده به صورت یک رو نماست و در واقع طرف دیگر شیشه قابل مشاهده نخواهد بود ، پشت این نوع شیشه ها به صورت کامل توسط دستگاه رنگ خواهد شد .

 

شیشه طرح دار سندبلاست 

شیشه های سندبلاست در واقع شیشه های طرح داری محسوب می شوند که طرح به صورت مات روی شیشه اعمال می شود و به هیچ عنوان نمی توان طرح را از روی شیشه پاک کرد ، آن طرفی که سندبلاست شده زبر می باشد .

 

شیشه طرح دار سکوریت

شیشه های طرح دار سکوریت به دو دسته شیشه سکوریت سندبلاست و شیشه سکوریت چاپی تقیسم می شوند که در حالت اول طرح به صورت مات روی شیشه ابجاد شده اما در حالت دوم طرح به صورن رنگی اعمال می شود .

 

شیشه طرح دار دوجداره

همانطور که شرح داده شد شیشه های طرح دار به دو صورت رنگی و مات تولید می شوند اما شیشه های دوجداره طرح دار اغلب در اجرای پارتیشن های شیشه ای کاربرد دارد و معمولا پرده های کرکره ای در داخل شیشه قرار می گیرد .

 

شیشه طرح دار سه بعدی

برای تولید شیشه های سه بعدی از دو شیشه لمینت شده استفاده می شود به طوری که شیشه زیری دارای تصویر رنگی سه بعدی بوده و شیشه ای که روی شیشه چاپی قرار می گیرد ساده می باشد .

 

شیشه طرح دار لمینت

برای تولید شیشه های طرح دار لمینت ابتدا طرح مورد روی یکی از شیشه های ایجاد شده سپس شیشه ساده توسط لایه PVB به شیشه طرح دار چسبیده می شود ، بدین شکل بک نمای سه بعدی نیز ایجاد خواهد شد .

 

شیشه طرح دار کریستال

از نظر شفافیت شیشه های طرح دار به سه دسته شیشه های فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است .

 

شیشه طرح دار اسید کاری شده

نوع خاصی از شیشه های طرح دار مدرن که طرح های مختلفی روی شیشه تک جداره و دوجداره اسید کاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده شناخته شده است ، برای تولید شیشه طرح دار اسیدکاری شده از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه طرح دار خم

برای تولید شیشه های خم طرح دار ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به هماره قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه طرح دار گرد

برای تولید شیشه های طرح دار گرد با قطر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر از روس دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه طرح دار حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خام و سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه طرح دار هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های دکوراتیو که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه طرح دار هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه طرح دار هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های طرح دار معرفی شده است قیمت شیشه طرح دار هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های طرح دار ساده است به همین طراحان دکوراسیون داخلی از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه طرح دار کف 

برای اجرای کف شیشه ای مدرن باید از شیشه های طرح دار لمینت شده استفاده کرد به طور مثال می توان از شیشه چاپی لمینت ۱۲ میل برای اجرای کف شیشه ای ۱۰۰ *۱۰۰ بکار برد ، بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه طرح دار محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز می توان از شیشه های طرح دار سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای زیبایی زیبایی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه طرح دار ضخیم

برای تولید شیشه های طرح دار با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه درب ورودی طرح دار با ابعاد ۱۱۰ * ۲۲۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۲ میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه طرح دار رفلکس

در این طرح از شیشه های دکوراتیو جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه طرح دار تاشو 

در برخی از پروزه های با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه طرح دار تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی شاغال نخواهد شد .

 

شیشه طرح دار ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت بالایی برخوردار خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه طرح دار استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های سندبلاست ، حکاکی و اسیدکاری تشکیل شده است فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه طرح دار - اینستاگرام

 

شیشه طرح دار - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه طرح دار به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید جهت سفارش انواع شیشه طرح دار به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش شیشه طرح دار مورد نظر خود را به تیم طراحی ما تحویل دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به و جود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد در ضمن صنایع شیشه کولیوند با توجه به درخواست های مکرر مشتریان گرامی سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد .

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه شیشه طرح دار

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طلایی

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه میز ناهار خوری

شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه طرح دار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند